טיול ברמת הגולן ואצבע הגליל – ארכיאולוגיה, מורשת ואנשי הצפון

הדפס שלח שתף

תכנית הטיול

3 ימים

2 לילות

CTRG

ההרשמה למחוסנים ומחלימים בלבד. הטיול מתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות.

על הטיול

רמת הגולן ואצבע הגליל, הם חבלי ארץ בהם טמונים אוצרות יקרי ערך של היסטוריה, מורשת, ארכיאולוגיה, טבע מרשים ביותר, תושבים מעניינים ואפילו יין.

הצטרפו אלינו לטיול מרתק המאגד יחד את הטוב ביותר שיש לרמת הגולן ואצבע הגליל להציע. טיולנו יכלול בין היתר ביקורים באתרים הבאים: תחנת הרכבת של צמח שהיתה "התחנה האחרונה לפני דמשק", עין קשתות (אום אל קנטיר) – אתר מורשת לאומי ובו עתיקות כפר יהודי, בית כנסת מהמפוארים בארץ ומעיין קשתות בני 1500 שנה, עליה ברכבל באתר החרמון ל "תצפית גבעות הקרב", ביקור במג'דל שמס כולל ארוחת צהריים דרוזית, הפארק הלאומי מבצר נמרוד שם ניצב לו אחד המבצרים היפים ביותר במזרח התיכון ופארק הטבע והצפרות אגמון החולה (כולל סיור ותצפיות מתוך עגלת מסתור).

מה מיוחד בטיול שלנו?
 • מסלול שהוכן בקפידה ומאגד יחד את מיטב האתרים והיעדים החשובים של רמת הגולן ואצבע הגליל.
 • חשוב לציין כי בהכנת הטיול לא חסכנו באטרקציות ובביקורים באתרים מיוחדים, אשר חלקם מאוד יקרים, לדוגמא: עליה ברכבל לחרמון, ארוחת צהריים דרוזית ותצפית מעגלת מסתור באגמון החולה.

על המדריך

שחר זיו, גאוגרף, אקולוג ומדריך טיולים ותיק ומנוסה שמוביל קבוצות לחו"ל כבר למעלה מ-30 שנים. שחר מתמחה באזור הפסיפיק, איי הוואי, אוסטרליה וניו זילנד, אמריקה הלטינית, איסלנד ועוד. כמו כן, עוסק בעיצוב נוף ומרצה במסגרות העשרה שונות על טיוליו בכל רחבי העולם. 

יום 1 היסטוריה, בזלת ויין

נצא בשעה 09:00 מתחנת הרכבת סבידור ת”א בנסיעה צפונה לכיוון אגם הכנרת. בהגעה נערוך ביקור בתחנת הרכבת של צמח (סמח') החשובה והמיוחדת מבין תחנות קו "רכבת העמק" אשר היוותה תחנת קצה – "התחנה האחרונה לפני דמשק"! תחנת הרכבת של צמח מהווה חלק מהסיפור הכללי על תרומתה העצומה של הרכבת לפיתוחה של הארץ במחצית הראשונה של המאה העשרים, וחלק מסיפור המאבקים הפוליטיים והלאומיים אשר עיצבו את ההיסטוריה של הארץ כולה ושל עמק הירדן ואגן הכנרת בפרט. במסגרת מיזם חדש בוצעו עבודות הצלה, שימור ושחזור של מבני הרכבת הישנים והתחנה "חזרה לחיים" להיות אתר חי המספר את סיפור התחנה וסיפורה המיוחד של רכבת העמק. במהלך הסיור נתרשם ממבני התחנה המקוריים המשוחזרים, מ"צריף הנוסעים" (המזנון), ממרכז מבקרים ייחודי בתוך מגדל המים ובו תערוכה וסרטון, טיילת קצרה ולאורכה תיאור של כל אחת מתשע תחנות רכבת העמק, גן זיכרון לפרשים האוסטרלים ופסל מרשים של לוחם אבוריג'יני וסוסו וקרון ארגזי חיג'אזי מקורי משוחזר. בתום ביקורנו נמשיך בנסיעה צפונה ונטפס בהדרגה לרמת הגולן למרגלות היישוב נטור. נערוך ביקור מרשים בעין קשתות (אום אל קנטיר), אתר מורשת לאומי ובו עתיקות כפר יהודי, בית כנסת מהמפוארים בארץ ומעיין קשתות בני 1500 שנה. באתר עצמו בוצע מהפרויקטים הארכיאולוגים המרגשים ביותר בגולן, כאשר בית כנסת שנחרב ברעידת אדמה נחפר ושוחזר מחדש בטכנולוגיה חדשנית. גולת הכותרת של המקום היא היכלית ארון הקודש שהשתמרה כמעט במלואה עם מוטיבים מבית המקדש. לסיום נעצור לביקור ביקב בו נערוך סיור מודרך במהלכו נלמד על תהליך הייצור, נבקר באולם החביות ונטעם יינות משובחים. בתום ביקורנו ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה במרום גולן.

יום 2 צפון רמת הגולן, מורשת ודרוזים

הבוקר נתחיל בסיור עם אמן פיסול הברזל, יופ דה יונג. דה יונג נולד בהולנד למשפחה פרוטסטנטית והגיע כמתנדב לקיבוץ מרום גולן. עם הפרטת הקיבוץ הפך את הפיסול לעיסוקו העיקרי ופסליו עשויים מגרוטאות מתכת מרותכות, מפסלים קטנים עד לפסלים ענקיים מפוזרים ברחבי הקיבוץ. בהמשך ניסע לאתר החרמון שם נעפיל בעזרת הרכבל לגובה של 2,040 מ'. מנקודה זו נעלה ל"תצפית גבעות הקרב", ממנה נשקף נוף על הרי הלבנון, הגליל העליון, סוריה ורמת הגולן – תצפית שתבהיר מדוע זכה החרמון לכינוי "העיניים של המדינה". נטייל באזור גבעות הקרב, נשמע את סיפור הקרב ונערוך תצפיות נוף מרהיבות. נחזור חזרה ברכבל וניסע לביקור במג'דל שמס. נערוך ארוחת צהריים דרוזית בביתה החם של מונה ונקיים מפגש ושיחה על הדרוזים במג'דל שמס מנקודת מבטה של תושבת מקומית. בהמשך נערוך תצפית על ברכת רם ונסיים בביקור באנדרטת עוז 77 – עמק הבכא. נדבר על ההיסטוריה של המקום, כיצד הפך ברבות השנים לעמק פורח ומשגשג בדמות כרמים ומטעי תפוחים ועל המשמעות החדשה שהוא עובר עם הקמתה של חוות טורבינות הרוח עמק הבכא. לינה במרום גולן.

יום 3 עתיקות, עולם החי וההתיישבות

ניפרד מבית המלון וניסע לביקור בפארק הלאומי מבצר נמרוד, למרגלות החרמון, שם ניצב לו אחד המבצרים היפים ביותר במזרח התיכון. נערוך סיור במקום במהלכו נראה שרידים שנותרו מהבנייה המוסלמית על גבי המבצר הצלבני מימי הביניים. המבצר הממוקם בגובה של כ-760 מטר חלש על אחת הנקודות האסטרטגיות ביותר בדרך שהובילה מחוף הים התיכון אל דמשק, ממנו נשקפים נופי הצפון המרהיבים של עמק החולה, הגליל העליון, רמת הגולן, החרמון והרי הלבנון. משם נתחיל את נסיעתנו חזרה דרומה ונבקר בפארק הטבע והצפרות אגמון החולה, השוכן בליבו של עמק החולה ומהווה אחד מצירי נדידת הציפורים החשובים ביותר בעולם. בהגעה נצא בעגלת המסתור לסיור ייחודי המאפשר הצצה קרובה יחסית וללא הפרעה אל הציפורים ובעלי החיים השונים באגמון, במיוחד בחודשי הסתיו שבהם מתכנסים בו העגורים והצפייה בהם היא חוויה מיוחדת ומרגשת. בתום סיורנו ניסע לביקור קצר במושבה הקטנה והוותיקה ראש פינה, המתהדרת ברחובות מרוצפים, בתי אבן עתיקים שנשמרו להפליא וגלריות לאומנות. נראה בין היתר את מצפה נמרוד, הרחוב העליון, בתי הראשונים ועוד. בתום סיורנו ניסע חזרה לתל אביב. שעה משוערת לחזרה לתל אביב: 19:00.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

 

שחר זיו, גאוגרף, אקולוג ומדריך טיולים בארץ ובחו"ל

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך ₪10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד תאריך יציאה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות הרשמה לטיול
CTRG01 נובמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • שני לילות בבית מלון מרום גולן בחדרי סוויטות דלקס, על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון, מורה דרך מורשה משרד התיירות
 • כניסות לאתרים השונים
 • ארוחת צהריים דרוזית מסורתית
 • סיור ביקב כולל טעימות יין

חשוב לדעת

 • נקודות מפגש לאיסוף ופיזור: תחנת סבידור ת”א/ סינמה סיטי גלילות/ צומת כפר שמריהו/ מחלף נתניה מערב/ צומת מגידו

 • הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. כמו כן, חלה חובת הגעה עם מסיכה
 • יציאת הטיול מותנית במינימום של 30 משתתפים
 • האירוח בבית המלון וההתנהלות בטיול כפופים להנחיות משרד הבריאות
 • הלינה בבית המלון מרום גולן

דמי ביטול

 • פחות מ-50 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 25% מעלות הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 14 ימים לפני היציאה 50% מעלות הטיול.
 • פחות מ-14 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 70% מעלות הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה, דמי ביטול מלאים.

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול ברמת הגולן ואצבע הגליל – ארכיאולוגיה, מורשת ואנשי הצפון   לטופס ההרשמה

לוגו של וואטסאפ