קרוז מאורגן טרנסאטלנטי מאירופה ועד לדרום אמריקה

21 ימים • כולל מרסיי, ברצלונה והאיים הקנריים, מגוון יעדים בברזיל לרבות ריו דה ז'נירו ומפלי האיגואסו המרהיבים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

21 ימים

19 לילות

באוניית קרוז

פרימיום קוד הטיול: CTS

לפנינו שייט מרהיב המשלב מפניני אירופה, איי האוקיאנוס האטלנטי והמיטב של ברזיל. לאחר ביקור במגוון ערים יפיפיות ונמלים ציוריים באירופה, נצא באותם נתיבי שייט הירואים בהם שטו לפני מאות שנים קולומבוס, אמריגו וספוצי ורבים אחרים. כמוהם, גם אנו נגלה את העולם החדש, האקזוטי, על מקצבי החיים הסוערים שבו, הטבע הנפלא והערים השמורות שבו.

בהבדל אחד קטן, אניית הפאר המפנקת שלנו שתאפשר לנו לנוח, לאכול טוב, להתפנק ממתקני האנייה וליהנות ממרחבי האוקיאנוס האינסופיים.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour"

• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת האוניה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
• לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון

• דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
• מופע פולקלור במסעדת רפאין במפלי האיגואסו
• סיור חוויתי אל מאחורי הקלעים של ההכנות לקרנבל באטרקציה המיוחדת "עיר הסמבה" (ריו דה ז'נירו)
• סיור בריו דה ז'נירו, העיר הנחשבת לאחת היפות בעולם, כולל ביקור ב"הר הסוכר", הר הקורקובדו וסיור בפאבלות של העיר
 • מפגשים קבוצתיים ו/או הרצאות מפי מדריך הטיול במשך ההפלגה
• שירות הכנת צ'ק אין לאנייה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה בליווי קפה ועוגה לפני שיוצאים לטיול - הזדמנות פז לפגוש את שאר המשתתפים ולקבל את כל הניירת והמידע הנחוץ, שבו תוכלו להיעזר בהכנות.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - רומא – גנואה - עלייה לאוניה בסבונה

נמריא אל רומא ומשם לגנואה בטיסת המשך קצרה. עם הגיענו ניסע לכיוון נמל העיר סבונה, ממנו נעלה על אוניית התענוגות Costa Pacifica בה נצא לשייט חווייתי בחציית האוקיינוס. נבלה הערב בארוחה חגיגית, בילוי בקזינו ומופעי בידור. לינה באוניה.

יום 2 מרסיי - אקס אן פרובנס

האוניה תעגון במרסיי, שממנה ניסע לבקר ב-Aix-En-Provence, אקס אן פרובנס. זו בירתה הקדומה של פרובנס ששימשה כעירם של המהפכן הצרפתי הנודע מירבו והצייר הידוע סזאן. נטייל במרכז ההיסטורי היפה של העיר ונגיע לרובע Mazarino, שבו נוכל לשוטט בין החנויות. לינה באוניה.

יום 3 ברצלונה

נסייר ברחבי ברצלונה באתרים המקושרים לאדריכל אנתוניו גאודי. נחזה בבתים בסגנון המודרני שברחוב גרסיה, כולל הקזה מיליה, נראה את כנסיית “סגרדה פמיליה”, ועוד. לאחר מכן נטייל במונט ז’ואיף – הר היהודים המשקיף על כל אזור הנמל. לינה באוניה.

ימים 4+5 שייט לכיוון טנריף - מפגש קבוצתי והרצאה

את היומיים הבאים נעביר בהפלגה והנאה מן השירותים המוצעים על גבי האוניה. במהלך שעות היום נערוך מפגש קבוצתי בו נקשיב להרצאה מפי מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 6 עגינה בטנריף (ספרד) - סיור בשמורת אל טיידה (El Teide)

האיים הקנריים הם ארכיפלג המקיף 7 איים מיושבים ומספר איונים אשר חלקם מיושבים וחלקם בתוליים. האיים שמתפארים בנוף ותרבות מרהיבים, ממוקמים באוקיינוס האטלנטי אל מול חופה של מרוקו, ומקיימים אוטונומיה קהילתית המשתייכת לספרד. נופם של האיים הוא שילוב מרהיב של גנים אקזוטיים בהם צומחים פרחי ציפור גן העדן, קקטוסים קוצניים ועצי דרקון עתיקים, מטעי דקלים ובננות ויערות עד של אורנים קנריים, ער אציל, דפנה ועצים מקומיים אחרים. כל אלה מרוכזים בתוך שמורות הטבע המקיפות לועות הרי געש, ובהם מפוזרים סלעים וולקניים המציגים בפנינו שלל תצורות המדמות נופי ירח שוממים. כפרי דייגים רבים פזורים ברחבי האי ובהם בתים צבעוניים שקירותיהם נושקים לצוקי הבזלת היורדים אל עבר האוקיינוס, עם חופים שבהם חול שחור. תושבי הכפרים ידידותיים וחברותיים ומסבירי פנים לתיירים בחגיגות שונות ובמסורות המקומיות. מזג האוויר הממוזג והנוח של האיים מזמין אותנו לבקר בהם בכל ימות השנה וליהנות מהחוויה הייחודית. שמם של האיים איננו קשור כלל לציפור הקנרית, אלא הוא נגזר מהמילה הלטינית canis (שפירושה “כלב”) המרמזת לכלבים הגדולים באיים, ששמרו על תושביהם הראשונים. נרד לטייל באי טנריף (טֶנֶרִיפֶה, Tenerife בספרדית). זהו האי הגדול והמאוכלס בארכיפלג האיים הקנריים. תושבי האי המקוריים, כמו בכל שאר האיים הקנריים, היו הגואנצ’ים. הם עסקו בלקט, בדיג, בחקלאות ואף בגידול צאן. ספרד כבשה במאה ה-15 את טנריף ומאז היא שולטת בה. האקלים במקום נוח לאורך כל השנה ואכן התיירות היא הענף הכלכלי המרכזי בה, ולאחריה החקלאות. בצדו הצפוני של האי יש צמחיה רבה וירוקה, ואילו צדו הדרומי מאופיין בחופים צחיחים משופעים בשמש. נסייר בשמורת הר הגעש אל טיידה, שהוא הגבוה שבהרי ספרד ופסגתו שמתנשאת לכדי 3,718 מטרים מכוסה רוב השנה במעטה של שלג צחור. מהלכו של הסיור יציע לנו נקודות תצפית מרהיבות, ובנוסף נלמד על תהליך היווצרותו של המכתש הענק, על סוגי הלבה השונים והצמחייה הייחודית למקום. לסיום נסייר בינות לאורנים הקנריים. לינה באוניה.

ימים 7-11 שייט באוקינוס האטלנטי לכיוון דרום אמריקה - מפגשים קבוצתיים והרצאות

נעזוב את האיים הקנריים ונפליג בסמוך ללה פלמה ולה גומרה כשפנינו הרחק לכיוון מערב. מדי יום נחבור למפגש קבוצתי ונשמע הרצאות במגוון נושאים מפי מדריך הטיול. נעלה לסיפונים העליונים בחיפוש אחר לווייתנים, דולפינים, דגים מעופפים, עופות ים העטים על טרפם ונפגוש באניות רבות אחרות המפליגות באוקיינוס. נוכל לרחוץ בבריכות השחייה השונות, לבקר בחנויות ובבתי הקפה הפרושים באוניה ולהתאמן בחדר כושר מאובזר לעילא. עת נתקרב לחופי דרום אמריקה נוכל להבחין בקו החוף שאליו הזדמנו מגלי הארצות והמתיישבים הפורטוגזים. נגיע אל הפינה הצפון מזרחית של ברזיל, בה נתחיל את טיולנו במדינה עצומה זו. לינה באוניה.

יום 12 ארסיפה (ברזיל)

ספינתנו תעגון הבוקר בארסיפה, העיר המרכזית ב’נורשדטה’ – צפון מזרח ברזיל. ארסיפה שוכנת בנקודת המפגש של נהרות הנשפכים לאוקיאנוס האטלנטי, ובעבר חלשה על הכניסה לעיר מצודת סאו חוסה מהמאה השמונה-עשרה. נצא לטיול בעיר העתיקה (רסיפה אנטיגו) שבה נשתמרו סגנונות בנייה פורטוגזים והולנדים, ונתור אחר שרידי הקהילה היהודית במקום. העיר הייתה מרכז גידול וייצור סוכר אשר נסמך על עבדים ממערב אפריקה. נגיע לביקור גם בחוף הרחצה ההומה שבעיר ונחזור לאוניה. לינה באוניה.

יום 13 מאסיאו (ברזיל)

מאסיאו שוכנת לחוף אגם מים מתוקים ולחופו של האוקיאנוס. כל האזור שופע במקורות מים והעיר הינה בירתה של מדינת אלאגואס (האגמים). מאסיאו גם היא התפתחה הודות לתעשיית הסוכר, אגוזי הקוקוס, הטבק, עורות ותבלינים והאקלים הטרופי האופייני שבה מאפשר שגשוג של תחום החקלאות. החופים במאסיאו מלאים בעצי קוקוס, מרהיבים וממגנטים מאות אלפי מטיילים לשחות ולרחוץ במי המפרץ הכחולים. נגיע לביקור במרכז העתיק, שם שוכנות מסעדות מאכלי ים, קתדרלה מהמאה השמונה-עשרה, תיאטרון מהמאה התשע-עשרה ובתי אצולה נוספים בסגנון קולוניאלי הזוכים לפופולאריות מחודשת. בצהריים נחזור לאוניה ונפליג דרומה לכיוון סלבאדור. לינה באוניה.

יום 14 סאלבדור באהיה (ברזיל)

נסייר היום בבירת מחוז באהיה, העיר הגדולה סלבאדור שהינה העיר שלישית בגודלה בברזיל. העיר נוסדה במאה השש-עשרה ועד המאה השמונה-עשרה היוותה את העיר הפורטוגזית בעלת החשיבות הרבה ביותר מעבר לים. פורטוגל ואצילי העיר השקיעו הרבה במקום ויעיד על כך רובע פלורינו שבעיר העתיקה. סלבאדור הוכרזה כראויה לשימור בידי אונסק”ו וניצבים בה מבנים היסטוריים מרהיבים, כנסיות מרשימות ומבנים היסטוריים נוספים, ביניהם כמובן אצטדיונים כמיטב המסורת הברזילאית. נצא לטייל בעיר הדינמית שמארחת קרנבל ססגוני ושמח מידי שנה ובשעות אחר הצהריים נשוב לאוניה. לינה באוניה.

יום 15 שייט לכיוון ריו דה ז'נירו - מפגש קבוצתי והרצאה

לפנינו יום נוסף של הפלגה והנאה מן השירותים המוצעים על גבי האוניה. במהלך שעות היום נערוך מפגש קבוצתי בו נקשיב להרצאה מפי מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 16 ריו דה ז'נירו (ברזיל) - טיסה אל מפלי האיגואסו

נעגון הבוקר בריו דה ז’נירו, שם נעזוב את ספינת הפאר ונצא אל שדה התעופה לטיסה ישירה לעבר מפלי האיגואסו הנודעים, שמצויים בגבול המשולש שבין אגרנטינה, ברזיל ופרגאווי ואשר הוכרזו לאחרונה כאתר מורשת עולמי, ונחשבים הן לגדולים ביותר בשטחם בכל העולם והן ליפים ביותר. עם הגעתנו, נסייר בצידם הארגנטינאי של המפלים משם נצפה בכל סדרת המפלים. רוחבה של חזית המים מגיע לארבעה ק”מ וגובהו של גדול המפלים לא פחות שמונים ושניים מטרים. לאחר מכן, נחצה את הגבול לצד של ברזיל ונגיע אל המלון להתארגנות ומנוחה. לינה באזור.

יום 17 מפלי המים בצד הברזילאי - בערב מופע פולקלור במסעדת רפאין

נצא לביקור באזור המפלים הברזילאים ונחזה בעוצמת המים ובנופים המהפנטים. בשעות הערב נבלה במסעדת רפאין, שם נסעד את ארוחת הערב בליווי של מופע פולקלור ססגוני עם ריקודי טנגו, סמבה ועוד. לינה באזור.

יום 18 טיסה לריו דה ז'נירו - "הר הסוכר"

נצא בנסיעה אל נמל התעופה ונמריא אל ריו דה ז’נירו, הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם. נמשיך ונגיע לביקור באחד מהסמלים הנודעים ביותר בברזיל: ‘הר הסוכר’, שאליו נעפיל ברכבל לתצפית בלתי רגילה על חופיה של ריו. לאחר מכן ניסע אל בית המלון להתארגנות ומנוחה. לינה בריו דה ז’נירו.

יום 19 ריו דה ז'נירו - הר הקורקובדו - טיול ג'יפים ביער טיז'וקה - סיור פאבלות

נצא בנסיעה בג’יפים לטייל בטיז’וקה, יער שנמצא במרכז המטרופולין של העיר ריו דה ז’נירו. נטייל שם בתוך ג’ונגל טרופי בינות למפלים ועוד וגם נקיים תצפיות קסומות על העיר. נעלה אל הר הקורקובדו אל תצפית מרהיבה ונראה את פסלו המפורסם והגדול של ישו הפורש את ידיו לצדדים וצופה על נופי העיר היפים. נמשיך וניסע לפאבלות של ריו ושם נסייר בשכונות הלא חוקיות שמבטאות את העוני השורר בברזיל. לאחר מכן, נעבור גם לאורך חופיה הידועים של קופקבנה. לינה בריו דה ז’נירו.

יום 20 ריו דה ז'נירו העתיקה - ביקור בעיר הסמבה - טיסה לרומא

בבוקר נצא לסיור בריו העתיקה, שם נחזה בארמון הקולוניאלי, מבנה מוזיאון קלטרבה החדש ובשדרות וורגס הרחבות. נמשיך לתור בין כיכרות העיר הגדולות, הקתדרלה המרשימה, וכן בין שניים מאתרי התיירות המלהיבים ביותר בעיר – אצטדיון הכדורגל ”המרקנה” והיכל ”סמבודורומו” המארח את המשלחות הצועדות מדי שנה במהלך הקרנבל המפורסם ועטור השבחים. במידה ויתאפשר נצא לביקור חוויתי ומהנה בעיר הסמבה שם נלמד על ההכנות לקראת הקרנבל, נצטלם בבגדי הקרנבל ונרקוד סמבה. בסיום נתכבד בכוס קפיריניה, הקוקטייל הברזילאי המפורסם. בהתאם לשעות הטיסה ניסע לשדה התעופה ונצא לטיסה לרומא אליה נגיע בבוקר שלמחרת.

יום 21 אירופה - תל אביב

הבוקר נצא בטיסה לתל אביב, בה ננחת בשעת צהריים מאוחרת.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב רומא 3:35 שעות
רומא גנואה 1:10 שעות
ריו דה ז'נירו רומא 11:05 שעות
רומא תל אביב 3:15 שעות

טנריף

מפלי האיגואסו - גבול ארגנטינה וברזיל

ריו דה ז'נירו

סאלבדור באהיה (ברזיל)

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
CTS01 נובמבר 2020 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר פנימי באוניה מקטגוריה IC בקומות 1-2.

 • ניתן לשדרג לחדר חיצוני מקטגוריה EP בקומות 1,2,6,7,9 בתוספת 410$ לאדם בחדר זוגי או 820$ לאדם בחדר ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר עם מרפסת מקטגוריה BP בקומות 6-9 בתוספת 600$ לאדם בחדר זוגי או 1,200$ לאדם בחדר ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בחברת אל איטליה בנתיב: תל אביב - רומא - גנואה, ריו דה ז'נירו - רומא - תל אביב.
 • במהלך השייט כלכלה על בסיס פנסיון מלא (בימי הסיורים ארוחת הצהריים אינה כלולה במחיר).
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט באונייה בה נדרש לשלם 10 € לאדם ליום).
 • טיסות פנימיות על פי המסלול.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • לתשומת ליבך: במקביל להרשמתך לטיול, יש לשלוח לנו צילום דרכון (צילום הדף הראשון בדרכון עם תמונתך ופרטייך האישיים) עבור כל נוסע/ת. וזאת, לצורך השלמת הזמנתך במערכת. באפשרותך לשלוח את צילום הדרכון באחת מבין הדרכים הבאות: ב- WhatsApp למספר: 052-2313666 (במספר זה אין מענה טלפוני) או במייל לכתובת info@cruise.co.il או לשלוח לפקס שמספרו: 03-7954087.

 • חשוב לציין כי שיבוץ החדר באונייה, בהתייחס למיקום ולקומה, יבוצע באמצעות מח’ קבוצות בחברת השייט. וזאת, בהתאם לקטגוריית החדר אותה הזמנת.

 • כמו כן, ייתכן שחברת השייט תחליט על דעת עצמה לשדרג (ללא תשלום) את החדר שהזמנת לחדר מסוג משופר (לדוגמה: שדרוג מחדר פנימי לחדר עם חלון או מחדר עם חלון לחדר עם מרפסת) או לשדרג את חדרך (ללא תשלום) לחדר אחר מאותו סוג, אבל מקטגוריה הנחשבת לגבוהה יותר, מה שעשוי להתבטא בגודלו של החדר או במיקומו.

 • בחדרים חיצוניים מקטגוריה קלאסיק ו/או מרפסות מקטגוריה קלאסיק עלול להיות נוף מוסתר ולרוב מיקום החדרים יהיה פחות מרכזי. חדרים מקטגוריית פרמיום הינם עם נוף מלא ומיקום החדרים טוב יותר באוניה. כמו כן, מאפשרים לכם ליהנות משירות חדרים חינם 24 שעות ביממה.

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 120 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-120 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט באוניה Costa Pacifica
 • ביקור ברובע Mazarino המפורסם באקס אן פרובנס
 • סיור בשמורת אל טיידה בטנריף - שמורת הר הגעש הגבוה בהרי ספרד
 • ביקור בעיר העתיקה ארסיפה (צפון מזרח ברזיל)
 • ביקור במרכז העתיק במאסיאו (ברזיל)
 • ביקור בסלבאדור, העיר השלישית בגודלה בברזיל שהוכרה ע"י אונסק"ו כראויה לשימור
 • ביקור במפלי האיגואסו המפורסמים
 • מופע פולקלור במסעדת רפאין במפלי האיגואסו
 • ביקור ב"הר הסוכר" - אחד מסמליה של העיר ריו דה ז'נירו
 • ביקור חוויתי ומהנה בעיר הסמבה שם נלמד על ההכנות לקראת הקרנבל
 • טיול ג'יפים ביער טיז'וקה הנמצא בלב המטרופולין של ריו דה ז'ניירו
 • סיור בפאבלות של ריו דה ז'נירו

על האוניה

Costa Pacifica

אוניית הקרוז ה-Costa Pacifica מציעה את כל הטוב של שיט עם כל הנוחות של מלון 5 כוכבים. את פני המבקרים יפגוש אטריום המתנשא לכדי 9 סיפונים הכולל ארבע מעליות זכוכית נוצצות המקנות מבט ציפור על הסיפון. ברחבי הסיפונים תפגשו חמש מסעדות גורמה, שלושה עשר ברים מפוארים, תיאטרון ואולם...

למידע מורחב על האוניה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

דצמבר14°20°29°

  ברצלונה טנריף ריו דה ז’נירו
נובמבר 18° 23° 27°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קרוז מאורגן טרנסאטלנטי מאירופה ועד לדרום אמריקה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

21 ימים • כולל מרסיי, ברצלונה והאיים הקנריים, מגוון יעדים בברזיל לרבות ריו דה ז'נירו ומפלי האיגואסו המרהיבים
לוגו של וואטסאפ