מצרים הקלאסית

11 ימים • שיט על הנילוס - פלאי העולם העתיק הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

11 ימים

10 לילות

קוד הטיול: RN

טיול מאורגן למצרים, כמה רגשות מעורר שמה של המדינה, שהיא החשובה והמאוכלסת בין מדינות ערב, ש־98% משטחה הם מדבר, שההיסטוריה שלה קשורה קשר בל ינתק בהיסטוריה של עמנו בעבר - אך גם בהווה, שהייתה מדינת האוייב הראשונה שחתמה הסכם שלום עם מדינת ישראל, שכל העולם צפה בפליאה במהפכת 2011 שעברה עליה במסגרת גל המחאות בעולם הערבי, שזכה לכינוי "האביב הערבי", בה הודח  הנשיא חוסני מובארק ובהפיכה הנוספת ב-2013, שהביאה בסופה לשלטון הנשיא הנוכחי, א-סיסי.  אנחנו שבים לטייל במצרים המרתקת, עם אתרים יחודיים שאין דומה להם בעולם כולו. כל כך קרובה, אבל לעיתים גם כל כך רחוקה.

שייט על הנילוס הפורה אשר הינו עורק החיים של מצרים למעלה מ-6,000 שנה. השילוב של טיול מאורגן למצרים וחוויה של פלאי העולם העתיק, תוך כדי שיט רגוע על הנילוס, מספק היכרות עם עולם ישן-חדש, אשר משמר תרבות אדירה קדומה, לצד חקלאות וחיי יום יום של תושבי מצרים כיום. במהלך הטיול נחווה את התרבות והעוצמה של מצרים האימפריאלית, על תרבותה, ההיסטוריה והארכיאולוגיה שלה, אך גם נטעם את מצרים של ההווה. נבקר בין היתר במקדשים קום אומבו ואדפו (Edfu), שני האתרים הללו הוכרזו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":

• 3 בתי מלון בלבד לאורך הטיול כולל 7 לילות שייט על הנילוס בספינת נהר מפוארת בדרגת 5 כוכבים
• טיול מאורגן למצרים עם טיסות הלוך ושוב מאסואן לאבו סימבל החוסכות שעות נסיעה רבות ומתישות באוטובוס במדבר ומאפשרות לבלות זמן רב יותר במקדשי אבו סימבל המדהימים
• סיור מעמיק באזור אסואן המאפשר ביקור באי פיליי ובמקדש פיליי עם נוף הנהר הפסטורלי הנשקף ממנו
• ביקור במקדש קום אומבו, שהגישה אליו אפשרית רק במהלך השייט מאסואן ללוקסור
• טיסות הלוך ושוב מקהיר ללוקסור
• דמי סבלות בבית המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים המטיילים)
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש
• שייט על הנילוס עם ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה על קפה ועוגה שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המסמכים והמידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות.

שי מהודר ובלעדי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק במפגש הקבוצה.

יום 1 תל אביב - קהיר - קבר סאדאת – בית הכנסת אבן עזרא

ניפגש לקראת צהריים בנתב”ג נצא בטיסה קצרה אל קהיר, בירתה של מצרים. לפנינו יומיים של ביקורים מרתקים באחת הערים המעניינות, הצפופות והעמוסות בעולם. נתחיל את ביקורינו בעיר באתר מצבת החייל המצרי האלמוני וקבר הנשיא סאדאת, במקום בו נרצח כאשר המצרים חגגו במצעד את הצלחתם במלחמת יום הכיפורים. נמשיך אל בית הכנסת אבן-עזרא, בו נמצאה הגניזה הקהירית בסוף המאה ה-19 ובאחת הכנסיות הקופטיות הקדומות – בין הכנסיות הנוצריות מראשית הנצרות. לינה בקהיר.

יום 2 קהיר - ישן וגם חדש – הפירמידות בגיזה – הספינקס

פנינו אל אחד משיאי הטיול במצרים! ניסע אל רובע גיזה, לביקור בפירמידות הגדולות, הנמנות בין שבעת פלאי העולם העתיק. הפירמידות, הנמנות עם המבנים הגדולים ביותר שנבנו בידי אדם, נבנו על ידי המצרים הקדמונים בגדתו המערבית של נהר הנילוס – ארץ המתים לפי אמונתם, וזאת מפני שהיה זה המקום שבו נראה אל השמש שוקע בסופו של כל יום.  לצד הפירמידות, נראה את הספינקס ומקדשי המתים של פרעוני הממלכה הקדומה. כן נבקר במוזיאון ספינת השמש ובאתר פירמידת המדרגות של צ’וסר – ביקור בסקארה, מבנה האבן המונומנטלי הנחשב לקדום בעולם. עוד נראה את מלון מינה האוז המפורסם והמפואר, בו התנהלו שיחות השלום בין משלחות ישראל ומצרים. לינה בקהיר.

יום 3 קהיר – טיסה אל לוקסור (Luxor) – תחילת השייט על הנילוס

נצא בטיסה אל לוקסור, בירת חבל אל-אוקסור שבמצרים העליונה, הלו היא דרום מצרים. ניסע אל מעגן ספינת הפאר בה נבלה בשבוע הקרוב. לפנות ערב נצא לסיור במקדש לוקסור הקדום, הממוקם בגדה המזרחית של נהר הנילוס. נחווה את שעת הקסם של האור בעת השקיעה, ונסייר במתחם המקדש המואר באור רך ומדגיש את התבליטים המגולפים על הקירות העצומים. סמלי התרבות והעוצמה של מצרים הקדומה יתעוררו לחיים באמצעות האובליסק המתנשא בחזית המקדש. לינה בספינת הנהר.

יום 4 מקדש כרנך - שיט אל אדפו (Edfu)

נצא לביקור באתר הנחשב לעוד אחד משיאי הביקור במצרים – מקדש כרנך, המקדש הגדול בעולם, מקדשו של האל אמון. אתר זה מהווה חלון אל עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה. נתרשם מהישגי התרבות בתחומי הדת, הארכיטקטורה, האמנות והארגון החברתי. המקדש נושא על קירותיו עדויות מרשימות של קורות העולם העתיק וקשרי המסחר, מערכות המלחמה והדיפלומטיה של מצרים עם רחבי העולם העתיק. מתחם מקדש כרנך נבנה בשלבים רבים וכ-30 פרעונים השאירו בו את חותמם על ידי תוספות בנייה ופסלים. בהמשך היום נשוט  אל אסנא, מרכז סחר ותחנת ביניים לשיירות סחר שהגיעו דרומה לכיוון נוביה העתיקה, בה נמצא מקדש שהוקדש לאל ח’נום, אל הבריאה במיתולוגיה המצרית. לפנות ערב נמשיך בשייט אל אדפו ונעבור דרך תאי הציפה המאזנים את מפלס הנילוס. לינה בספינת הנהר.

יום 5 שיט לאדפו - ביקור במקדש אדפו (Edfu) - שיט אל קום אומבו

בשעות הבוקר המוקדמות נעגון בעיר אדפו. נצא לסיור במקדש לאל הבז, הורוס, שנבנה בתקופה ההלניסטית (בימי שושלת תלמי) והינו השלם שבמקדשי מצרים. נמשיך לשוט אל קום אומבו ומשם אל אסואן. לינה בספינת הנהר.

יום 6 שיט אל אסואן (Aswan) – סכר אסואן – מקדש פיליי

נתעורר באסואן, העיר הדרומית ביותר בעמק הנילוס. הנוף והאקלים הם טרופיים והנילוס באזור זה הוא צר מאד וקניוני בשל סלעי הגרניט משני גדותיו. זו גם הסיבה להקמתו של סכר אסואן באזור יציב זה מבחינה גיאולוגית. נטייל לאורך הטיילת הקסומה, נבקר בסכר הגבוה, מפעל מודרני אדיר, שנוי במחלוקת, נבקר במחצבות הגרניט הקדומות, אשר היוו את מקור האבן למונומנטים האדירים בכל רחבי עמק הנילוס במצרים הקדומה. נסיים באי פיליי ומקדש פיליי הבנוי בשילוב הסגנונות, היווני והמצרי, שעליו ואשר הועבר ממקומו המקורי, אבן אחר אבן, בפרויקט עצום של אונסקו, בעת הקמתו של סכר אסואן. מהאי נשקף נוף הנהר הפסטורלי. לינה בספינת הנהר. 

יום 7 אסואן – טיסה הלוך וחזור אל מקדשי אבו סימבל – שייט בפאלוקות

נטוס מאסואן אל אבו-סימבל, לעוד יום שהוא משיאי הטיול – לחזות באחד מנפלאות העולם העתיק – מקדשי אבו סימבל שהקים רעמסס השני במאה ה-13 לפנה”ס. האתר כולל מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר, המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, נפרטרי ולאלה חתחור. המקדשים חצובים בסלע ובחזית המקדש הגדול ארבעה פסלי ענק, מעל 20 מטר גובה כל אחד, של רעמסס השני. בשל סכנת  שקיעה באגם נאצר בעקבות  הקמתו של סכר אסואן הגבוה, הועבר האתר כולו למקום חדש – 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק מהנילוס, לאחר  שנחתך לבלוקים גדולים, פורק ונבנה מחדש באתר החדש, במבצע הצלה בינלאומי, שנמנה עם ההישגים הגדולים והחשובים ביותר של ההנדסה הארכאולוגית בימינו. נסייר במתחם המקדשים ונשוב לאסואן בטיסה. אחה”צ נצא לשיט בפאלוקות, ספינות מפרש מסורתיות, אשר לא השתנו במשך אלפי שנים. נשוט בין איי הגרניט שבנילוס ונצפה אל הגן הבוטני ע”ש  קיצ’נר, נשוב לספינת הנהר ונתחיל בשייט לכיוון קום אומבו. לינה בספינת הנהר.

יום 8 קום אומבו (Kom Ombo) - ביקור במקדש קום אומבו

נתעורר בקום אומבו. ניצא לביקור במקדש קום אומבו, מקדש כפול שנבנה בתקופה התלמיית, הוא מקדשם של סובך – האל התנין והורוס, האל הבז – אל המלחמה. המקדש קטן יחסית, וממוקם  על גבעה הצופה אל הנילוס, כראוי למשכנו של תנין היאור. בצהריים נמשיך בשיט אל לוקסור. לינה בספינת הנהר. 

יום 9 לוקסור - מקדשי המתים של פרעוני הממלכה החדשה

נבקר בעמק המלכים – בנקרופוליס של תבי שבגדתו המערבית של נהר הנילוס מול לוקסור. בעמק קבורים עשרות רבות של פרעוני הממלכה החדשה ובני משפחתם וביניהם – גולת הכותרת, קברו של תות-ענח-אמון, בו נבקר. נמשיך למקדש המתים של המלכה חתשפסות אשר הביאה את הממלכה החדשה לאחד משיאיה בתחומי התרבות, הכלכלה, החקלאות והמסחר ונחזה בפסלי ענק של פרעה אמנחותפ ה-3, אשר עמדו בחזית מקדש המתים אדיר הממדים שלו. לינה בספינת הנהר.  

יום 10 לוקסור (Luxor) – טיסה אל קהיר - המוזיאון המצרי - כיכר א-תחריר

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מספינת הנהר ונצא בטיסה מלוקסור אל קהיר. בהתאם לשעת ההגעה, נשוב אל מרכזה של קהיר לכיכר א-תחריר, לביקור במוזיאון המצרי – המוזיאון הארכיאולוגי המלהיב, שבו נמצא אוסף הפריטים הגדול ביותר של מצרים הקדומה, כולל האוצרות שנמצאו בקברו של המלך תות אנך אמון.  נשלים את הביקורים בעיר הגדולה ואם הזמן יאפשר – נמשיך אל שוק חאן-חלילי, שם נטייל בסמטאות בין החנויות העמוסות בכל טוב. לינה בקהיר.

יום 11 קהיר - תל אביב

בשעת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה של קהיר ונצא בטיסה קצרה בחזרה לתל אביב.

דגשים מיוחדים

 • השיט יתבצע בספינה Steigenberger Minerva
 • מצבת החייל המצרי האלמוני וקבר הנשיא סאדאת
 • בית הכנסת אבן-עזרא בקהיר
 • כנסייה קופטית קדומה
 • ביקור במוזיאון המצרי
 • ביקור בפירמידות הגדולות ברובע גיזה
 • ביקור במוזיאון ספינת השמש ובפירמידת המדרגות של צ'וסר
 • הספינקס ומקדשי המתים של פרעוני הממלכה הקדומה
 • סיור ערב במתחם המקדש המואר
 • ביקור במקדש כרנך המקדש הגדול בעולם
 • ביקור בעמק המלכים כולל קבר תות-ענח-אמון ועמק המלכות
 • מקדש המלכה חתשפסות
 • פסלי הענק של פרעה אמנחותפ ה-3
 • מקדש אל ח'נום באסנא
 • ביקור בסכר אסואן הגבוה
 • ביקור במחצבות הגרניט הקדומות
 • האי פיליי ומקדש פיליי
 • שיט בפאלוקות בנהר הנילוס
 • מקדשי אבו סימבל
 • ביקור במקדש קום אומבו

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קהיר 1:25 שעות
קהיר תל אביב 1:20 שעות

צרו עימנו קשר

אבו סימבל

הפירמידות בגיזה

מצרים

מטיילים ממליצים

"הטיול למצרים היה טיול מצוין. מאוד התרשמתי מהתיאום המושלם והלוגיסטיקה לאורך כל הטיול. לא הייתה אפילו תקלה אחת. הכל הלך בצורה הכי חלקה שאפשר. הכל היה מצויין: המדריכים, האתרים שביקרנו בהם, האכסון בספינה ובמלון. נהנו מאוד מאוד, ואנו מעריכים את זה"
עישר אש

"למדריכה המקסימה שלנו, הדברים נאמרים בתודה ובהערכה רבה. הפתעת אותי כל יום מחדש. הידע שלך בכל נושא רחב, מסביר ולא "מעיק". היחס שלך אלינו כמטיילים היה מעל ומעבר! דאגה יומיומית לנוחיותנו, לענות לשאלות אין סוף – בסבלנות רבה, גם כשהיו חוזרות ונשנות…הרשים במיוחד שיתוף הפעולה הנפלא עם יחיא, המדריך המקומי. השלמתם אחד את השנייה בצורה נפלאה. גם הצילומים של הקבוצה בכל אתר ושיתוף איתנו, עזר לזכור את המקומות המופלאים ואת כולנו. בקיצור: את מדריכה מעולה, נחמדה, ידענית ויודעת להעביר את החומר בדרך יעילה וברורה. תודה רבה!"
רחל רוזנבאום וכל חברי הקבוצה
דצמבר 2017

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
RN04 18/12/2018 28/12/2018 $2899 $620

מקומות אחרונים

התקיים הרשמה
RN05 08/01/2019 18/01/2019 $2899 $620

רשימת המתנה

30/12/2018 >> הרשמה
RN06 12/02/2019 22/02/2019 $2899 $620

רשימת המתנה

טרם נקבע הרשמה
RN07 12/03/2019 22/03/2019 $2899 $620

רשימת המתנה

טרם נקבע הרשמה
RN08 02/04/2019 12/04/2019 $2899 $620 $180 הנחה לנרשמים עד 13/12/2018 טרם נקבע הרשמה
RN09 16/04/2019 26/04/2019 $2899 $620 $150 הנחה לנרשמים עד 18/12/2018 טרם נקבע הרשמה
RN01 אוקטובר 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
RN02 נובמבר 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
RN03 דצמבר 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר במהלך השייט תקף לתא בקומת Main Deck.

 • ניתן לשדרג לתא בקומת Upper Deck1 (קומה גבוהה יותר) בתוספת 210 $ לאדם בחדר זוגי. 300 $ לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בחברת אייר סיני בנתיב: תל אביב -קהיר - תל אביב
 • טיסות פנים על פי המסלול.
 • בתי מלון בדרגת 5 כוכבים על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • מיסי נמל + מס דלק (עשויים להשתנות).
 • טיפים לנותני השירותים, כולל בספינה.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה. בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות.

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה.

 • בטרם ההרשמה לטיול, אנו ממליצים לכם לעיין בעמוד ‘התנאים הכלליים‘.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתכם לטיול וזאת בכדי להגן על כספכם גם במקרה בו נרשמתם לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלצו לבטל את נסיעתכם בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכלו ליהנות מכיסוי לתשלום שלכם עבור הטיול. “שכבת ההגנה” הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן

 • המחיר אינו כולל אשרת כניסה למצרים בסך 300 ₪ לאדם, אשר תטופל דרכנו לקראת היציאה לטיול.

 • תכניות הטיולים מותאמות לכל מי שביכולתו/ה לטייל רגלית למשך כעשרים דקות ברציפות לפחות. בנוסף, יש לציין כי ההליכה אינה בהכרח בדרכים סלולות ולפעמים גם נדרש לעלות/לרדת במדרגות (לכן לא ניתן להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים).
 • שימו לב: שיבוץ מדריך/ה לטיול הינו דבר הנתון לשינוי בכל עת. באפשרותכם לקבל מידע עדכני לגבי מדריכים המשובצים לטיולים בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. לצפייה ברשימה לחצו כאן

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

על הספינה

Steigenberger Minerva

ספינת הנהר Steigenberger Minerva הינה ספינת יוקרה ברמה של חמישה כוכבים. הספינה מציעה חדרים מפוארים, מטבח מעורר תיאבון ומגוון אפשרויות בילוי. הספינה מהווה מלון יוקרתי צף הכולל שירות קבלה מסביב לשעון, כמו גם אינטרנט ומתקני טלפון בינלאומיים. המסעדה שבספינה מרווחת ומרוהטת באלגנטיות, ויכולה להכיל את כלל נוסעי הספינה, התפריט...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

קהיר לוקסור
ינואר 19° 23°
פברואר 20° 25°
מרץ 24° 29°
אפריל 28° 35°
אוקטובר 29° 35°
נובמבר 25° 29°
דצמבר 20° 24°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים