טיול לפורטוגל כולל שייט נהרות בדואורו

10 ימים • כולל לינה בליסבון ו-7 לילות שייט בספינת הנהר Douro Cruiser הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

10 ימים

9 לילות

7 לילות שיט

קוד טיול RDUL

שייט בפורטוגל המרהיבה - השכנה הביישנית, הצנועה והקטנה, הממוקמת בחצי האי האיברי לצד ספרד הגדולה – הוא חוויה של נופים יפים ואתרים שונים ומגוונים. החל מעיר הבירה היפה ליסבון הממוקמת על נהר הטז'ו, דרך עיירות דייגים כגון נזארה או עיירות מבוצרות כגון אובידוש, אתרים של עליה לרגל, כנסיות ומנזרים וכמובן אנוסים, יהודים לשעבר, שהקפידו להסתיר את היהדות שלהם שנים רבות. אחרי שנבקר בליסבון ובאתרים סביבה נצא לשייט רגוע ומלא שלווה. השייט ייצא מהעיר פורטו, שבה זורם נהר הדואורו הנשפך לא רחוק ממנה לאוקיאנוס האטלנטי. לאורך ערוץ הנהר, בכיוון מערב, יש ערוצים תלולים שעל המורדות שלהם שופעים כרמים שהם חלק מ"דרך היין של פורטו". דרך זו דומה ל"דרך היין הגרמנית" או ל"דרך היין הצרפתית" באלזס. שייט נהרות בפורטוגל מתחיל ונגמר בפורטו המרשימה, בירת הצפון, שבה נבקר ביום השייט האחרון. נמשיך לטייל מזרחה, לפנים הארץ ונגיע עד לגבול ספרד. נבקר בסלמנקה, העיר האוניברסיטאית הידועה ונחזור לפורטוגל שם נבקר בכפריים קסומים ובארמון מתיאוס הידוע ביין הרוזה המיוצר בו. נסייר באתר עליה לרגל מפורסם בפורטוגל וגם ביקב מקומי, הטיפוסי לעמק הדואורו, שבו נטעם מהיינות המקומיים המאפיינים את אזור זה.

הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":

 • 2 לילות בליסבון בבית מלון בדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון, כולל ארוחת ערב בסגנון פאדו
 • דמי סבלות בבית המלון כלולים במחיר
 • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
 • ביקור בעיירה הציורית אובידוש ובעיירת הדייגים נזארה
 • ארוחת צהריים במסעדה מקומית בסלמנקה
 • ארוחת צהריים ביקב מקומי בפינייאו
במהלך ההפלגה תוכלו ליהנות ממגוון פינוקים:
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השייט, כולל מים חופשי בארוחות ובארוחת הערב כוס יין לכל נוסע
 • קוקטייל קבלת פנים ביום העלייה לספינה
 • תכניות בידור מקומיות כדוגמת מוזיקה פורטוגזית עממית

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - ליסבון - קאבו-דה-רוקה - קשקאיש

נמריא הבוקר לליסבון בטיסה ישירה. בהגיענו לעיר נצא לסיבוב היכרות עם עיר הבירה, השוכנת על 7 גבעות. נמשיך לנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, קאבו-דה-רוקה (Cabo da Roca) הצופה אל האוקיינוס האטלנטי. ממנה נצא בנסיעה לקשקאיש (Cascais) הציורית, בעבר היא שימשה כעיירת דייגים והיום משמשת כ’חוף הרחצה’ של ליסבון וכמקום מגורים של האצולה הפורטוגזית. בסופו של יום זה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בליסבון.

יום 2 ליסבון ואתריה - מנזר ג'רונימוס - ערב פאדו

לפנינו יום סיור מלא בעיר ליסבון. תחילה ניסע למרכז העיר, בו נערוך תצפית מפארק אדוארד השביעי ומשם נעלה לרובע אלפמה ולמצודת סנט ג'ורג' המתפרשת על העיר התחתית.. לאחר ירידה רגלית דרך הרובע היהודי שבעבר היה קיים באזור זה, נצא בנסיעה לאורכן של שדרות החירות ונצפה על הכיכרות היפות המקשטות ומספרות את ההיסטוריה של העיר התחתית הממוקמת בין שתי גבעות. נקיים אף ביקור בכיכר רוסיו ובסמוך לה נראה את האנדרטה לזכר היהודים. ברובע בלם (על שם בית לחם) נבקר בכנסיית מנזר ג'רונימוס המיוחדת בשל סגנונה המנואליני. נקיים תצפית על מגדל בלם ועל אנדרטת המגלים. בהמשך נבקר באזור תערוכת האקספו שנערכה בשנת 1998. נתבונן על המבנים השונים שהוקמו לצורך התערוכה ונשאיר גם זמן לקניות בקניון ואשקו דה גאמה. בשעות הערב, נהנה מערב פאדו מסורתי המלווה בארוחה באחד ממועדוני הפאדו בעיר. לינה בליסבון.

יום 3 אובידוש - נזארה - פורטו - עליה לספינת הנהר

ניפרד מבית המלון וניסע לכיוון צפון. נגיע לביקור באובידוש (Obidos) המקסימה שסביבה חומה האז'ולז'וש (שער האריחים הכחולים) שנשתמרו. משם נעבור במצוק ו- בנזארה (Nazaré), עיירת הדייגים הציורית. אחר כך ניסע אל פורטו שבצפון המדינה. בהגיענו ניסע לנמל העגינה בוילה נובה דה גאיה, שם נתקבל על ידי צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון "צף" במהלך הימים הבאים. לינה בספינת הנהר.

יום 4 פינייאו - לאמגו

נעביר בוקר רגוע בהפלגה לפינייאו (Pinhao) שבמהלכה נתפעל מיופיו של נהר הדואורו. לאחר שנאכל את ארוחת הצהריים נבקר בלאמגו (Lamego), אחד ממוקדי העלייה לרגל העיקריים בפורטוגל. נעלה ונראה את כנסיית ‘סנטה מריה דל רמדיוס’ ואת גרמי המדרגות הידועים במקום. בהמשך היום נרד למרכז העיירה ונצפה על הקתדרלה המקומית וכן נטייל בשדרה הראשית. את ארוחת הערב נסעד ביקב מקומי ונהנה מאווירת המקום המיוחדת. לינה בספינת הנהר.

יום 5 ווגה דה טרון - פיגורה דה קסטלו רודריגו

ספינתנו תעגון בווגה דה טרון בשעות הצהריים, משם נצא לסייר בקסטלו רודריגו, כפר ציורי השרוי באווירת ימי הביניים ונוף מרהיב נשקף ממנו. נצפה על חומותיו של הכפר מהמאה השש-עשרה, נתרשם מכיכר השוק, מבית המושל שנחרב ומהרחובות הצרים. נשמע גם את סיפורה של יהדות קסטלו רודריגו ונראה את קומץ השרידים שנותרו. לינה בספינת הנהר.

יום 6 סלמנקה (ספרד) - ברקה ד'אלבה

היום נצא מווגה דה טרון לסלמנקה, אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. עיר זו נקראת גם "העיר הזהובה" בגלל צבעם של בתיה. נסייר בעיר העתיקה ונראה את הקתדרלה הבנויה בסגנון גותי וברוקי מרהיב, את בנייני האוניברסיטה ואת הכיכר המרכזית המרובעת, 'פלאסה מאיור'. בדרכנו נתרשם מ"בית הצדפות" ומהכיכרות, נגיע למסעדה ונסעד ארוחת צהריים ובשעות הערב נחזור לספינה אותה נפגוש בכפר בארקה ד'אלבה  (Barca d’Alva). לינה בספינת הנהר.

יום 7 בארקה ד'אלבה - רגואה

בבוקר זה נפליג בשלווה לעיירה רגואה על נהר הדואורו בעודנו מוקפים ביופיו שובה הלב. בשעות הצהריים המוקדמות נצא בנסיעה לביקור באחד מהיקבים הגדולים באיזור עמק הדואורו. נקיים סיור מודרך ונלמד על סודות האזור בו מגדלים את ענבי יין הפורט הידוע. בהמשך היום נצפה בנוף הקסום הנשקף ממרומי עמק הדואורו ואף נטעם מהיין המפורסם בכל העולם. לינה בספינת הנהר.

יום 8 רגואה - קאסא מתיאוס - פורטו

היום נבקר בארמון מתיאוס (Casa de Mateus) ובגנים המרהיבים והייחודיים שסביבו. כאן הופק בעבר יין המתיאוס, שהינו יין רוזה ידוע מאוד.  במהלך שעות הערב, עם הגיענו לפורטו הספינה תשוט עד לשפך הנהר לאוקיינוס וחזרה למעגן. לינה בספינת הנהר.

יום 9 פורטו ואתריה

ספינתנו תעגון הבוקר בפורטו, המוכרת בעולם בזכות היין המשובח שמופק בה. את היום נקדיש לביקור בפורטו (Porto) היפה, המוכרת במסורת רבת השנים שלה. פורטו נחשבת לפנינה היסטורית, שופעת חיים ובעלת נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה, רומנטיקה ובעיקר ידועה בזכות יין הפורט הנהדר הקרוי על שמה. נתחיל את היום בסיור רכוב ונצפה על בנייני העיר. נבקר בקתדרלה ה-Se ובתחנת הרכבת הידועה סן בנטו, שציורי האז’ולזוס שלה משקפים את ההיסטוריה של פורטוגל. נבקר גם בארמון הבורסה שבו משולבים סגנונות רבים. לאחר מכן, נקיים סיור רגלי במדרחוב סנטה קתרינה. בהמשך, נחצה את הנהר ל'וילה נובה דה גאיה' (Vila Nova de Gaia) הממוקמת דרומית לפורטו מעברו של הנהר ומוכרת במרתפי יינות הפורט המצויינים שלה, כשבאחד מהם נטעם מיין הפורט. לינה בספינת נהר.

יום 10 פורטו - ליסבון - תל אביב

נאמר שלום לספינת הנהר וניסע דרומה אל עבר שדה התעופה של ליסבון. בשעות הצהריים נטוס חזרה לתל אביב בטיסה ישירה.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב ליסבון 6:00 שעות
ליסבון תל אביב 5:10 שעות

נהר הדואורו בפורטוגל

מטיילים ממליצים

"נהניתי מאד מהארגון, הכל התנהל בסדר מופתי ומדויק, מיוחד אני רוצה לציין את המדריכה: על הידע, הארגון, הדאגה לכל אחד ועל היחס האישי שנתנה לכל חבר בקבוצה"
גרישמן מלכה

"חזרנו נפעמים. יש בלבנו רק מילים טובות על החברה, על הארגון ועל הביצוע, ובמיוחד ברצוננו להודות למדריכה, יישר כוח לחברה ולמדריכה, שהפכה את הטיול לחוויה יוצאת דופן"
רפי ודליה צימרמן

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RDUL04 22/07/2022 31/07/2022 €3365 €1350

מלא

12/07/2022 >> איריס בר מובטח הרשמה
RDUL08 18/09/2022 28/09/2022 €3400 €1350

מלא

טרם נקבע נאוה שטיינברכר מובטח הרשמה
 • בטיול RDUL08 הטיסות יבוצעו בנתיב: תל אביב – יעד ביניים – פורטו, ליסבון – יעד ביניים – תל אביב.

 • כמו כן, מסלול הטיול הינו הפוך. לפרטי הטיול המלאים לחצו כאן.

RDUL05 (ראש השנה) 23/09/2022 02/10/2022 €3400 €1350

מקומות אחרונים

טרם נקבע איריס בר מובטח הרשמה
 • בטיול RDUL05 הטיסות יבוצעו בנתיב: תל אביב – יעד ביניים – ליסבון, פורטו – יעד ביניים – תל אביב.

 • בהתאם לכך, ישנם שינויים קלים ביום הראשון והאחרון לטיול. לפרטי הטיול המלאים. לחצו כאן.

RDUL06 (ערב סוכות) 07/10/2022 16/10/2022 €3355 €1350 €150 הנחה לנרשמים עד 05/07/2022 טרם נקבע דקלה נתן בהרשמה הרשמה
 • בטיול RDUL06 הטיסות יבוצעו בנתיב: תל אביב – יעד ביניים – ליסבון, פורטו – יעד ביניים – תל אביב.

 • בהתאם לכך, ישנם שינויים קלים ביום הראשון והאחרון לטיול. לפרטי הטיול המלאים לחצו כאן.

RDUL07 (חוה"מ סוכות) 14/10/2022 23/10/2022 €3430 €1350

מקומות אחרונים

טרם נקבע שוקי ברנדווין מובטח הרשמה
RDUL03 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • המחיר לאדם בחדר זוגי בקומת Main Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר בקומת Upper Deck (קומה גבוהה יותר) בתוספת €535 לאדם בחדר זוגי. €950 לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בנתיב תל אביב - ליסבון - תל אביב.
 • שני לילות בבית מלון מדרגת 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון, כולל ארוחת ערב בסגנון פאדו.
 • דמי סבלות בבית המלון.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השייט כולל מים חופשי בארוחות ובארוחת הערב כוס יין לכל נוסע.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • ארוחת צהריים במסעדה מקומית בסלמנקה.
 • ארוחת צהריים ביקב מקומי בפינייאו.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

  בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם ללכת ברגל למשך זמן מינימאלי של לפחות 30 דקות ברצף. בתוך הערים העתיקות בהם אין כניסה לאוטובוסים הסיור הוא רגלי. למתקשים בדרך יש אפשרות לשבת ולהמתין בבית קפה ולחבור לקבוצה מאוחר יותר. כמו כן, אנחנו מטיילים לרוב בערים עתיקות שבהן הדרכים מרוצפות באבנים, ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • הרישום בחברתנו לטיולי שייט הנהרות מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. ע"פ הצהרת חברת השייט, צוות ספינת הנהר מחוסן באופן מלא, כמו כן, חברת השייט מצהירה כי השייט מיועד למחוסנים ומחלימים מכל העולם או לנוסעים המציגים בדיקת קורונה שלילית בעלייה לספינה.
 • שימו לב, מיסי הנמל ומס הדלק עשויים להשתנות עד היציאה

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט בספינת הנהר Douro Cruiser
 • ערב פאדו המלווה בארוחת ערב באחד ממועדוני הפאדו בליסבון
 • ביקור בעיירה הציורית אובידוש
 • כנסיית 'סנטה מריה דל רמדיוס' והקתדרלה המקומית בלאמגו
 • ביקור בקסטלו רודריגו - כפר יפה בעל צביון מתקופת ימי הביניים
 • ביקור ביקב מקומי וטעימות מיין הפורטו
 • ארוחת צהריים ביקב מקומי בפינייאו
 • סיור בסלמנקה - אתר מורשת עולמי של אונסק"ו
 • ארוחת צהריים במסעדה מקומית בסלמנקה
 • ביקור בארמון מתיאוס ברגואה

על הספינה

Douro Cruiser

ה-MS Douro Cruiser (אם אס דואורו קרוזר) הינה היהלום שבכתר של ספינות הנהר השטות בנהר הדואורו שבפורטוגל, וככזו, היא מחוייבת לרמה הגבוהה ביותר מיום השייט הראשון. בספינה חדרים חיצוניים מרווחים. כל החדרים בקומה העליונה הינם עם מרפסת, ובקומה האמצעית עם חלונות פנורמיים, לצפייה מהנה בנופים המתחלפים.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

  סלמנקה פורטו
מאי 19° 19°
יוני 25° 22°
יולי 29° 24°
אוגוסט 29° 24°
ספטמבר 26° 24°
אוקטובר 18° 20°

 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול לפורטוגל כולל שייט נהרות בדואורו   להרשמה

10 ימים • כולל לינה בליסבון ו-7 לילות שייט בספינת הנהר Douro Cruiser
לוגו של וואטסאפ

לתשומת לבכם!
בחלק מתאריכי היציאה קיימים שינויים. פירוט מלא ניתן למצוא בטבלת התאריכים.