שייט בנהרות הדורדון והגארון בצרפת

8 ימים • מבורדו, בירת היין לשייט בספינת נהר בחבל אקויטניה ופריגור במערב צרפת הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

9 ימים

7 לילות

שיט

קוד טיול RF

יין המיוצר באחד מאזורי היין המוכרים של בצרפת, מים, דרכי נוף מרהיבות מעל ערוצי נהרות, טירות, ביצורים ועוד – כל אלו יקדמו אתכם בשייט יוצא דופן בספינת נהר על שני נהרות – הגארון במערב אשר מתלכד עם הדורדון במזרח ושניהם יחד יוצרים את נהר הג'ירונד הזורם לאוקיינוס האטלנטי. האזור מוכר במערות קדמוניות שהתגלו בו, בנקרות ומערות תת קרקעיות, ב'כפרים התלויים' שבו וחלקם נמצאים ברשימת הכפרים היפים ביותר בצרפת ומהוים 'אתרי מורשת עולמית' של אונסק"ו.

הטיול משלב 2 לילות בבית מלון באזור סרלה יחד עם 5 לילות בספינת הנהר המפנקת MS Cyrano de Bergerac

הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":

 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (כולל יין, מים, שתיה חמה, שתיה קרה ואלכוהול בארוחות ובבר)
 • 2 לילות בבית מלון מדרגת תיירות ראשונה או טובה על בסיס חצי פנסיון (כולל יין בארוחות ערב)
 • דמי סבלות בבית המלון
 • קוקטייל קבלת פנים חגיגי בספינת הנהר
 • ארוחת גאלה חגיגית לפרידה מצוות הספינה
 • אינטרנט חופשי במהלך השייט

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

יום 1 תל אביב - יעד ביניים - טולוז - אלבי - סרלה

נמריא דרך יעד באירופה וננחת בטולוז, שמכונה 'העיר הוורודה' על שם צבע האבן שממנה בנויים רוב בנייני העיר. אחרי שננחת, נבקר באלבי (Albi) המפורסמת בשל טולוז לוטרק, הצייר הידוע שנולד בה. גם כאן נוכח מאוד הצבע הוורוד, כפי שנוכל לראות בגשר העתיק שמעל נהר טארן, אשר חוצה את העיר. נגיע לביקור גם בקתדרלה סנט-ססיל המרשימה בעיטוריה המיוחדים, נשוטט בין הסמטאות והבתים חשוקי העץ, נראה את הגשר הישן, ואם יתאפשר לנו נבקר ב'ארמון ברבי', בית הבישוף שהוסב למוזיאון המוקדש לטולוז לוטרק. משם נמשיך וניסע אל מלוננו להתארגנות ומנוחה. לינה באזור סרלה.

יום 2 סרלה לה קאנדה - עמק הלוט - סן סירק להפופי – מערות פש מרל

נגיע הבוקר לביקור בסרלה לה קאנדה (Sarlat la Canéda), העיר העתיקה השוכנת בחבל פריגור שבה ניתן לחוש באווירת ימי הביניים והרנסנס גם יחד. נסייר בסמטאות ונגיע לכנסייה בכיכר המרכזית שהסבה פניה לשוק מקורה. נמשיך בסיור ונעבור באזור המוכר בערוצי הנחלים שבו, 'כפרים תלויים', מערות מתקופת האדם הקדמון שנתגלו כאן ועוד. הצרפתים נוהגים לבלות ולטייל רבות באזור זה של עמק נהר הלוט, אשר נשפך באמצעות תעלה לנהר הגארון וברובו הגדול ניתן לעבור בסירות קטנות. נגיע בדרך קסומה ונפתלת אל סן סירק להפופי (Saint Cirq Lapopie), הכפר ה'תלוי' שניצב על צוק הצופה אל נהר הלוט מגובה של כמאה מטרים. מדובר בכפר מימי הביניים אשר משמר היטב את אתריו ההיסטוריים ולא בכדי זכה בשנת 2012 בתואר 'הכפר היפה ביותר בצרפת'. בתום סיורנו בכפר נמשיך וניסע אל מה שהצרפתים מכנים "הקאפלה הסיסטינית של האדם הקדמון" – פש מרל (Pech-Merle). מקום זה הוא מין מבוך תת-קרקעי המורכב ממערכת מערות שהן אלו שהעניקו למקום את כינויו, משום שקירותיהן ותקרתן מעוטרים בציורים יפהפיים וצבעוניים. מערות אלו היוו מקום מסתור עבור האדם הקדמון לפני כעשרים אלף שנים ונחשפו רק במאה העשרים. נסיים בחציית גשר ואלנטרה (Valetré) שבו שלושה מגדלים מבוצרים, סמלו של העיר, אשר מחבר בין שתי גדותיו של נהר הלוט שמקיף את העיר. גשר זה קשור לדרך העלייה לרגל של הצליינים לסנט יאגו דה קומפוסטלה ומהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. לינה באזור סרלה.

יום 3 מערת פדיראק - רוקאמאדור - בורדו - עליה לספינת הנהר

נגיע לבקר באחד מפלאי הטבע הצרפתי – מערת פדיראק (Gouffre de Pedirac), המכונה בשלל שמות שעליהם נמנה הכינוי "תהום השטן". מדובר בנהר שזורם מתחת לפני האדמה בעומק של כמאה מטרים והתצורות והמראות שנגלים במערה בהחלט מעוררי התפעלות. נמשיך ונגיע לעיירה רוקאמאדור על שם הקדוש אמאדור אשר חי כאן בסלע, הידועה ב'ויה דולורוזה' שבה וגם בכנסיות ובמנזרים הצמודים לתוך צוק עצום שאליהם יורדים באמצעות מעלית. עוד יתאפשר לנו לסייר בעיירה למטה ובנוסף נצפה בארמון ובכנסיות שמעל. לקראת אחה"צ נצא לעבר העיר בורדו, שם נתקבל בידי צוות ספינת הנהר אשר תהווה עבורנו "מלון צף" בטיולנו הקרוב. נבלה בקוקטייל קבלת פנים חגיגי לפני ארוחת הערב. לינה בספינת הנהר.

יום 4 בורדו - פויאק – חבל היין הידוע צרפת 'לה מדוק' – דרך הטירות – טעימות יין

נפליג הבוקר ברוגע בכיוון צפון-מערב מבורדו אל עבר פואייק, השוכנת לגדות נהר הג'ירונד, שנהרות הגארון והדורדון נשפכים אליו. לקראת שעות אחה"צ המוקדמות נצא מהעיירה פויאק (Pouillac) שבה נעגון ונמשיך לטיול ב'לה מדוק', אחד מחבלי היין המפורסמים בצרפת אשר ידוע בעולם כולו בזכות היין האדום המשובח אשר מיוצר בו, בעיקר באזור הצר המתפרש בין שפכו של הנהר לאוקיינוס האטלנטי וזאת הודות למיקרו-אקלים הלח שמאפיין את המקום. באזור זה התיישבו סוחרים שהתעשרו והקימו כאן טירות וארמונות. נעבור בינות לכרמים ו'החלקות 'הגדולות' ששמן מוביל את רשימת בקבוקי היין הטובים בעולם, בדרך הייחודית למקום שמכונה 'דרך הטירות'. בדרך נעצור גם באחת הטירות לטעום את היין המקומי. לינה בספינת הנהר.

יום 5 בלאי - מצודת בלאי - 'הקורניש הפורח'

נצא הבוקר מעיירת העגינה שלנו, בורג (Bourg) ונגיע לביקור במצודת בלאי (Blaye), אשר הוקמה במאה השבע-עשרה כחלק ממערכת הביצורים של האדריכל הצבאי המפורסם וובאן, אשר נבנתה על ידו במטרה להגן על העיר בורדו. נזכה להתרשם מהמצודה ולעבור במעבריה התת-קרקעיים. בתום הביקור נצא לנסיעה בדרך מרהיבה עם נופים עוצרי נשימה לאורכם של פיתולי נהר הדורדון, במה שמוכר בכינוי ‘הקורניש הפורח’. בדרך נוכל לצפות בצוקי אבן הגיר הנישאים ובבקתות הדייגים המסורתיות. בשעות הצהריים נשוב לספינתנו לארוחת צהריים ונמשיך בהפלגה. לינה בספינת הנהר.

יום 6 ליבורן - סנט אמיליון

הבוקר נהנה משייט נינוח עד לעגינת הספינה בליבורן (Libourne), שנמצאת סמוך מאוד למפגש הנהרות גארון ודורדון. עיירה זו הוקמה במאה השלוש-עשרה כעיר-מבצר (באסטיד) והיא מוקפת עד היום בשרידי חומה ובה שבעה שערי כניסה. ליבורן נקראה על שם מייסד המקום, רוג'ר דה לייבורן שהיה מנהלו האדמיניסטרטיבי של אזור גסקוניה בתקופה שהיה תחת שלטונו של מלך אנגליה. מצודת העיירה ניצבה בלב מאבקם של האנגלים והצרפתים בזמן מלחמת מאה השנים, כאשר הכוחות נלחמו על השליטה בשפך הנהר וסופחה לשטחה של צרפת החל מהמאה החמש-עשרה. בתום ארוחת הצהריים נסייר בסנט אמיליון (Saint Emilion), עיירה מימי הביניים ששמה נודע הודות ליין המיוצר מענבי הכרמים המקיפים אותה וממגנטת תיירים רבים בזכות היופי וההיסטוריה שלה. מי שנטע כאן את הכרמים עבר במאה השנייה לפני הספירה היו הרומאים ואילו העיירה עצמה הוקמה במאה השמינית לספירה ונקראת על שמו של אמיליון, נזיר אשר התבודד במערה בסלע. העיירה הפכה לאתר עלייה לרגל עבור צליינים רבים. נוכל להתרשם בעת שנטייל בעיירה מהבתים הישנים העשויים מאבן החול האזורית, מהכיכרות רחבות הידיים ומהכנסייה התת-קרקעית המרהיבה אשר שוכנת בתוך הסלע – הגדולה ביותר מסוגה באירופה. לינה בספינת הנהר.

יום 7 ארקשון

נבקר בעיירת החוף ארקשון (Arcachon), המפורסמת בגידול הצדפות במפרץ זרוע האיים בו היא נמצאת. עיירה זו שימשה כאתר נופש לבורגנים במאה התשע-עשרה אשר בנו כאן את בתי הנופש שלהם. נגיע לטיילת שממנה ניתן לצפות על 'אי הצפרים', נבקר ברובע ‘לה מולו’ (Le Moulleau) בכנסיית נוטרה דאם השוכנת במעלה גן, פרחים וצמחים הנטועים בו ושהינו אזור מרהיב ושליו שבו אפשר לנוח ולהביט על העיירה עצמה וגם על חוף הדיונות המפורסם במקום. בתום הביקור נשוב לספינתנו ובערב מצפה לנו ארוחת גאלה לפרידה מצוותה של הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 בורדו – יעד ביניים - תל-אביב

בתום ארוחת הבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה לשדה"ת שבסמוך לבורדו. ממנו נטוס חזרה ארצה דרך יעד ביניים. ננחת בארץ בשעות הערב.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב יעד ביניים 2:20 שעות
יעד ביניים טולוז 2:40 שעות
בורדו יעד ביניים 4:55 שעות
יעד ביניים תל אביב 2:00 שעות

בורדו

סן סירק להפופי (Saint Cirq Lapopie)

מצודת בלאי (Blaye)

מחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RF02 18/07/2022 25/07/2022 €3430 €850

מלא

05/07/2022 >> ענת גרשון מובטח הרשמה
RF03 02/08/2022 10/08/2022 €3530 €890 €90 הנחה לנרשמים עד 05/07/2022 טרם נקבע רוברטו מלינגר מובטח הרשמה
 • טיול RF03 יארך 9 ימים, טיסת החזור תבוצע מטולוז והנחיתה בארץ תהיה ביום התשיעי לטיול לאחר חצות.

RF05 16/10/2022 23/10/2022 €3530 €890 €150 הנחה לנרשמים עד 05/07/2022 טרם נקבע ענת גרשון בהרשמה הרשמה
RF01 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • המחיר תקף לחדר בקומה האמצעית עם חלון פנורמי גדול (חלון הזזה).

 • ניתן לשדרג לחדר עם בקומה העליונה עם חלון פנורמי גדול (חלון הזזה).בתוספת 135 € לאדם בחדר זוגי, 175 € לאדם בחדר יחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בנתיב: תל אביב - יעד ביניים - טולוז, בורדו - יעד ביניים - תל אביב
 • 5 לילות שייט בספינת נהר, כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט
 • השייט כולל יין, מים, שתיה חמה, שתיה קרה ואלכוהול בארוחות ובבר
 • קוקטייל קבלת פנים חגיגי בספינת הנהר
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה)
 • אינטרנט חופשי במהלך השייט
 • 2 לילות בבית מלון מדרגת תיירות ראשונה או טובה על בסיס חצי פנסיון (כולל יין בארוחות ערב)
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

  בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • לתשומת ליבכם, כל בדיקות הקורונה במידה וידרשו ביציאה ובכניסה לישראל והבדיקות בחו"ל, אינן כלולות במחיר הטיול וישולמו על ידי המטייל. על מנת להקל על מטיילנו בביצוע בדיקת הקורונה בחזרה ממדינת היעד, אנו ניסע באופן מרוכז לביצוע הבדיקות. יש לקחת בחשבון שסדר וזמני הביקור ביום טיול זה עשויים להשתנות. בעת מפגש הקבוצה (שיתקיים בזום ועליו תעודכנו בהמשך) יימסרו מלוא הפרטים והדרישות הנחוצות ליעדי הטיול הספציפיים, זאת מאחר והדרישות משתנות מעת לעת.

 • שימו לב, מיסי הנמל ומס הדלק עשויים להשתנות עד היציאה
 • מסלול הטיול מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן משוער של 30-45 דקות ברצף. כמו כן, באתרים מסוימים המסלול כרוך בטיפוס קל, עליות וירידות תלולות, הליכה על משטחים לא ישרים וכן ירידה ועליה למערות (ניתן לבחור שלא לעלות, לדוגמא במערת פאדירק). לפיכך חלק מהאתרים בטיול אינם נגישים ולא ניתן יהיה להשתמש בכיסאות גלגלים או הליכון.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השיט בספינת הנהר המפנקת MS Cyrano de Bergerac
 • ביקור בקתדרלת סנט-ססיל המרהיבה שבאלבי (Albi)
 • הכפר ה’תלוי’ סן סירק להפופי (Saint Cirq Lapopie) אשר נבחר כ’כפר היפה ביותר בצרפת’ בשנת 2012
 • “הקאפלה הסיסטינית של האדם הקדמון” – פש מרל (Pech-Merle)
 • ביקור במערת פדיראק (Gouffre de Pedirac) – אחד מפלאי הטבע בצרפת
 • ביקור בעיירה רוקאמאדור
 • טיול באחד מחבלי היין הידועים בצרפת ‘לה מדוק’ (Le Médoc)
 • ביקור במצודת בלאי (Blaye)
 • נסיעה בדרך נופית יפהפיה לאורך פיתולי נהר הדורדון, במה שנודע בשם ‘הקורניש הפורח’
 • סיור בסנט אמיליון (Saint Emilion), עיירה ימי-ביניימית
 • ביקור ברובע ‘לה מולו’ (Le Moulleau) בארקשון (Arcachon)

על הספינה

MS Cyrano de Bergerac

ספינת הנהר Cyrano de Bergerac הושקה בשנת 2013 ומספקת חוויית הפלגה שלווה ובלתי נשכחת לאורך נתיבי המים המרהיבים של אירופה. הנכם מוזמנים ליהנות מהאווירה המיוחדת של ספינת נהר אלגנטית זו, בין אם ברצונכם להשתזף על פני סיפון השמש היפה או לשבת עם כוס יין בבר. על האירוח...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

 

אלבי

ליבורן

יוני

23°

25°

יולי

28°

27°

אוגוסט

27°

27°

ספטמבר

25°

24°

אוקטובר

19°

18°

 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

שייט בנהרות הדורדון והגארון בצרפת   להרשמה

8 ימים • מבורדו, בירת היין לשייט בספינת נהר בחבל אקויטניה ופריגור במערב צרפת
לוגו של וואטסאפ