ויטנאם וקמבודיה

18 ימים • כולל 8 ימי שיט בנהר המקונג הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

18 ימים

15 לילות

קוד הטיול: KVC

וייטנאם וקמבודיה מעלות בתודעתנו מראות של קרבות עזים, קולוניאליזם אכזרי, סבל וכאב. כיום המצב שונה לחלוטין והטיול המרתק למדינות אלה מציע נופי טבע מרהיבים, ערים המשלבות מזרח ומערב, אנשים שמחים שמתפרנסים בכבוד, חיים את חייהם עם חיוך גדול ומקבלים את התיירים בידידות רבה ובאהבה. במהלך הטיול המאורגן לווייטנאם ולקמבודיה נבקר בערים הגדולות האנוי הבירה, הו צ'י מין סיטי הידועה לנו בשמה 'סייגון', נסייר במחילות הוויטקונג ובמוזיאון המלחמה המעניין, נערוך שיט קסום בשמורת הטבע היפה בעולם 'האלונג ביי' עם ספינת נהר, נתעורר כל בוקר לזריחה בתוך נוף מרהיב של צוקים מדהימים שמתרוממים הישר מתוך הים, כפרי דייגים על המים ומערות נטיפים קסומות. ניסע אל דלתת המקונג ומשם נמשיך עם ספינת נהר חדישה שתהיה עבורנו מלון צף למשך שבוע. נשוט בין שווקים צפים, כפרים יפים, מפעלי ממתקים מקוקוס ובוסתני פירות טרופיים עד שנגיע לקמבודיה. נסייר בפנום פן הבירה, בכפרים ובעיירות הממוקמים לאורך המקונג עד שנגיע לאגם טונולה סאפ. בסיאם ריפ ניפרד מהספינה ונבקר באתר המפורסם ביותר של קמבודיה, מקדשי אנגקור. זו עיר מקדשים מרתקת שנעלמה למשך שנים במעבה הג'ונגל הקמבודי, עד שגילתה אותה במקרה משלחת צרפתית. זהו טיול שמשלב תרבות מרתקת, היסטוריה מעניינת, נופים מדהימים וחוויה חד פעמית.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• לינה בבתי מלון ברמה של ארבעה כוכבים, על בסיס חצי פנסיון
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים מינרליים, משקאות קלים, בירות מקומיות ויין מקומי במהלך הארוחות
• דמי סבלות בבתי המלון כלולים במחיר (בטיולים אחרים את המזוודות סוחבים הנוסעים)
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש
• טיפים לנותני השירותים השונים (כולל לצוות הספינה)

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

ימים 1+2 תל אביב - אירופה - האנוי

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת לילה דרך יעד באירופה להאנוי אשר בוויטנאם. בהגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. 

יום 3 האנוי

נבקר במאוזוליאום של הו צ'י מין, בביתו לשעבר, בפגודת העמוד הבודד ובמקדש הספרות. משם נמשיך לביקור במוזיאון לאומנויות, אגם החרב המוחזרת ומקדש נגוק סון. נצא לסיור רכוב על ריקשות בסמטאות העיר העתיקה ובערב נצפה במופע תיאטרון בובות מים שהתפתח בשדות האורז של צפון ויטנאם. לינה בהאנוי.

יום 4 האנוי - מפרץ האלונג

הבוקר ניסע לעיר הייפונג, העיר השלישית בגודלה בויטנאם וממנה ניסע למפרץ הייפונג בו נבקר באחד האתרים הנחשבים לאחד מפלאי הטבע בעולם, הנקרא מפרץ האלונג – "שיני הדרקון". המפרץ שהוכרז כאתר מורשת עולמי מאופיין בנופים קארסטים פלאיים של אלפי צוקים משוננים המתרוממים מתוך הים. נצא בשיט קסום במפרץ בין צוקים מכוסים בצמחיה טרופית. לינה בספינה במפרץ עצמו.

יום 5 מפרץ האלונג - האנוי - טיסה לסיאם ריפ

נתעורר בבוקר קסום במפרץ האלונג, נראה את קרני השמש הראשונות המרצדות על מי הטורקיז של המפרץ, נשלים את הביקורים בלגונות היפיפיות. נחזור בנסיעה להאנוי וממנה נטוס לסיאם ריפ אשר בקמבודיה. בהגעה ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה בסיאם ריפ.

יום 6 מקדשי אנקור

היום נטייל בקומפלקס הבירה העתיקה אנקור והבירה הנוספת אנקור תום. אזור הבירה מכיל עשרות מקדשי אבן חול ובהם תבליטים מיוחדים מסצנות חיי היום יום לצד דמויות אלים וסיפורי מיתולוגיה הינדית. בין המבנים המפורסמים בהם נבקר הינם: באיון, טה פרום המכוסה בחלקו בשורשי עצי הג'ונגל וכמובן במקדש החשוב מכולם אנקור ואט עצום המימדים. בנוסף נפקוד את מקדש פרה קאן הנחשב למקדש הטבע היפה ביותר בקמבודיה ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בסיאם ריפ.

יום 7 סיאם ריפ - תחילת השיט בנהר המקונג

הבוקר ניסע לאגם טונלה שם יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בשבוע הקרוב. בשעות אחר הצהריים נתחיל בהפלגה במורד הזרם. לינה בספינת הנהר.

יום 8 קאמפונג צ'נאנג - קמפונג טרלאח - אודונג

הבוקר נגיע לקמפונג צ'נאנג, הנמצאת כ-90 ק"מ מפנום פן. קמפונג צ'נאנג משמשת כנמל כפרי סואן, עם שווקים הומי אדם. בהגיענו נעלה על כלי שיט מקומיים לביקור בכפר הצף האותנטי. חיי האוכלוסייה כולה כרוכים בנהר, וכל האנשים נעים בסירות ברשת התעלות החוצה עיר קטנה זו. לאחר ביקורנו נמשיך בהפלגה במורד הנהר לכיוון קמפונג טרלאח. בהגעה נצא בנסיעה לביקור במקדש המקסים של וואט קמפונג לאו פגודה, שנבנה במאה האחרונה ונשמרים בו ציורי קיר יפים. נמשיך בנסיעה לאודונג, שבין 1618 ל-1866 שימשה כעיר הבירה של קמבודיה. בעיר זו, שהוקמה על גבעה, ישנם מבנים בודהיסטיים רבים מימי מלכי הקמר האחרונים. לינה בספינת הנהר.

יום 9 קו צ'ונג - פנום פן

הבוקר נעגון בקו צ'ונג. נעצור בכפר זה, שאנשיו עוסקים באריגת משי, לסיור בוקר קליל. נסייר בכפרים הנצחיים שלגדת המקונג, שמתבצעות בהן פעילויות דיג נרחבות. בהמשך נפליג לפנום פן. לינה בספינת הנהר.

יום 10 פנום פן

נגיע בבוקר לפנום פן. ברחובות עיר הבירה של קמבודיה, השוכנים על גדות הנהר, עדיין נשמרת הארכיטקטורה הקולוניאלית הישנה מימי השלטון הצרפתי. נבקר בארמון המלכותי, בפגודת הכסף ובמוזיאון הלאומי, הכולל תצוגות יוצאות מהכלל של אמנויות חימר. אחר הצהריים נצא למבנה ששימש כבית ספר בעבר, והוסב למחנה המעצר: "טואול סלנג" – 21S בשנים 1975 עד 1979. המקום משמש כיום מוזאון לזכר מתנגדי השלטון הרצחני של הקמר רוז' אשר עונו ונרצחו במקום. לינה בספינת הנהר.

יום 11 חציית הגבול לוויטאנם

נעזוב את פנום פן ונתחיל בהפלגה אל עבר הגבול עם ויאטנם, ולאחר חציית הגבול נמשיך בשיט במורד נהר המקונג. לינה בספינת הנהר.

יום 12 טאן צ'או (ויאטנם)

נגיע הבוקר לטאן צ'או, עיירה מבודדת השוכנת לגדת היובל הראשי של נהר המקונג. ניסע בסירות קטנות לבקר בחוות דייג. בהמשך נראה בית חרושת מסורתי לייצור מחצלות ונבקר בבית חרושת מסורתי לאריגת משי. החזרה למזח לארוחת צהריים תבוצע באמצעות נסיעה בריקשה ברחבי עיר מרתקת זו. לינה בספינת הנהר.

יום 13 סאדק - קאי בה

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לסאדק בה נערוך סיור רגלי. הסופרת הצרפתית מרגריט דיראס בילתה חלק מילדותה בסאדק, עיירה הומה עם בניינים פזורים באקראי השוכנת על דלתת המקונג. הבמאי ז'אן ז'אק אנו צילם כאן חלק ניכר מסרטו "המאהב". נראה את ביתו של המאהב הסיני של מרגריט המשמש כיום כמוזיאון קטן של "המאהב" בסאדק. נמשיך בהפלגה ונעגון בקאיי בה. נצא לסיור ברחבי קאיי בה לאורך השוק הצף ונראה את הקתדראלה הצרפתית הבנויה בסגנון גותי. נטייל לאורך גדת הנהר ונגיע לביקור בבית חרושת מסורתי לייצור ממתקי הקוקוס ובטחנות נייר אורז. לינה בספינת הנהר.

יום 14 סייגון - הו צ'י מין סיטי

ניפרד מספינת הנהר ונצא בנסיעה אל סייגון. בהגעה נבקר במוזיאון המלחמה, נבקר ברובע מספר 5 הוא הרובע הסיני עם השוק הסיני הענק . שוק בו נוכל לראות את חיי המסחר התוססים. בדים ססגוניים, בגדים, לצד מאכלים מיוחדים, עשרות סוגי איטריות ופטריות, תבלינים, וירקות שונים ומשונים. לינה בסייגון.

יום 15 הו צ'י מין סיטי

הבוקר נצא לכרך הגדול. נטייל בגדה המערבית של נהר סייגון, בחלקה המרכזי של העיר, נראה את מה שהיו אזורי המגורים של הדיפלומטים והבניינים הקולוניאליים שהותירו אחריהם הצרפתים. נראה את כנסיית נוטרדאם, את בניין הדואר המרכזי המרשים, את ארמון האיחוד בו הכריזו על הקמת וייטנאם המאוחדת עם סיום מלחמת ויטנאם ועזיבת הכוחות האמריקאיים, בניין האופרה והשדרה המרשימה שבמרכז העיר. לינה בסייגון.

יום 16 מקדש "קאו - דאי" ומחילות הווייטקונג

נצא אל טאי נין, דרך נופים חקלאיים וגידולים טרופיים כמו מטעי גומי. בעיר זו נמצא המקדש המרכזי של ה"קאו דאי", אחת הדתות האזוטריות של דרום וייטנאם ומאופיינת בטקסים וריטואלים אקזוטיים וססגוניים. נצטרף למאות המתפללים המתרכזים במקדש המרכזי ונצפה בטקס היומי. משם ניסע למערכת המחילות של הווייטקונג ונלמד כיצד ניהלו הוייטנאמים את מלחמת הגרילה נגד האמריקאים. לינה בסייגון.

יום 17 סייגון - אירופה - תל אביב

היום נשלים ביקורים בעיר סייגון ולקראת שעות אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של סייגון משם נטוס לתל אביב  דרך יעד באירופה.

יום 18 הגעה לתל אביב

ננחת בתל אביב מלאי חוויות.

דגשים מיוחדים

 • השיט מתבצע בספינת הנהר Mekong Adventurer
 • לינה בתאים חיצוניים
 • בספינת הנהר כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • המוזיאון לאומנויות בהאנוי
 • מופע תיאטרון בובות מים
 • שייט במפרץ האלונג
 • מוזיאון המלחמה בסייגון
 • מחילות הוויטקונג
 • אגם טונלה סאפ
 • ביקור במאוזוליאום של הו צ'י מין

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב בנגקוק 10:45 שעות
בנגקוק סיאם ריפ 0:55 דקות
האנוי בנגקוק 1:50 שעות
בנגקוק תל אביב 10:50 שעות

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפרץ האלונג - ויטנאם

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
KVC02 ינואר 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לתא בקומת Deck Main. ניתן לשדרג לתא בקומת Upper Deck בתוספת 220 $ לאדם בחדר זוגי.

 • תוספת ליחיד בחדר בקומת Upper deck תתומחר על פי אישור חברת השייט.

המחיר כולל

 • טיסות אל על בנתיב: תל אביב- בנגקוק - תל אביב.
 • טיסות פנימיות על פי המסלול.
 • 7 לילות בספינת הנהר בחדרים חיצוניים, כולם עם מרפסת צרפתית.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים מינרליים, משקאות קלים, בירות מקומיות ויין מקומי במהלך הארוחות.
 • לילה בספינה במפרץ האלונג על בסיס פנסיון מלא.
 • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה, על בסיס חצי פנסיון.
 • דמי סבלות בבתי המלון.
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (כולל בספינה)
 • דמי רישום ואפשרות ביטול.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בחזרה משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה. בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות.

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה.

 • בטרם ההרשמה לטיול, אנו ממליצים לכם לעיין בעמוד 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתכם לטיול וזאת בכדי להגן על כספכם גם במקרה בו נרשמתם לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלצו לבטל את נסיעתכם בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכלו ליהנות מכיסוי לתשלום שלכם עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן

 • דרושה אשרת כניסה לויטנאם (אינה כלולה במחיר ויש להזמינה בארץ לפני הנסיעה). כמו כן, דרושה אשרת כניסה לקמבודיה (אינה כלולה במחיר ומשולמת במקום). נשמח לטפל עבורכם בהליך הוצאת הויזה, לפרטים נוספים ועלויות לחצו כאן 

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

על הספינה

RV Mekong Adventurer

ספינה הנהר RV Mekong Adventurer של חברת Mekong Waterways היא ספינה השטה על נהר המקונג בין ויאטנם לקמבודיה. מהקומה העליונה של הספינה ניתן לראות את הנוף הנהדר של הנהר. במהלך השיט תוכלו ליהנות ממרכז ספא, בר טרקלין וחדר כשר. בספינה מתקיימות פעילויות פנאי ותרבות כדוגמת: שיעורי בישול, חידונים...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

האנוי הו צ'י מין פנום פן
ינואר 20° 31° 31°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים