שייט אל בירות הדנובה דרך הדלתא ושערי הברזל

11 ימים • רומניה, בולגריה, סרביה, הונגריה, סלובקיה, אוסטריה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

9 לילות שיט

קהל רחב פרימיום
קוד טיול RDD

לפנינו טיול שייט על הדנובה במסלול יוצא דופן, החל מבוקרשט שברומניה דרך דלתת הדנובה ושערי הברזל ועד לווינה בירת אוסטריה. במהלך השייט הזה נעבור בארבע ערי הבירה של הדנובה: ברטיסלבה, וינה, בודפשט ובלגרד. יעטפו אותנו לאורך השייט נופים של צוקים העולים משתי גדות הנהר, של אזורי חקלאות פוריים ושל שמורות טבע בהן מקננים ציפורים ועופות ייחודיים. נהנה מכל אלה ועוד בטיול שייט בלתי נשכח אל 6 מדינות.

נהר הדנובה מילא מקום מרכזי בהיסטוריה של אירופה. הוא ייסד תרבויות, הצמיח ערים, זירז מלחמות אך גם נתן חיים וכיום הוא יעד מבוקש לטיולי שיט מלאי חוויות. הדנובה, שמקור שמו הוא אל הנהרות הרומי, הוא אחד מהנהרות הארוכים באירופה, במקום השני אחרי נהר הוולגה. הנהר מתחיל בגרמניה באזור היער השחור ונתיבו מסתיים ברומניה, ובדרכו הוא משאיר חותם על עשר מדינות וחולף על פני ארבע ערי בירה עתיקות. הדנובה הוא מקור פרנסה חשוב בשל התיירות שהתפתחה לאורכו ומשום שהוא נתיב ימי מרכזי להובלת סחורות בין מרכז לבין מזרח אירופה. נוסף על כך הוא משמש כמקור חיים למיליוני האנשים המתגוררים לידו ואשר מנצלים את מימיו לשתייה.

לכל טיולי השייט על הדנובה לחצו כאן

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• כלכלה הכוללת פנסיון מלא במהלך השייט (כולל מים ללא הגבלה)
• יינות לבנים ואדומים משובחים ממחוזות היין המצוינים של אירופה בארוחות הערב ללא תשלום נוסף
• ארוחות גורמה המוגשות במסעדת פנורמה אלגנטית המארחת את כלל המשתתפים במקום אחד וכוללת בופה לארוחת הבוקר, ארוחת צהריים, קפה/תה אחר הצהריים וארוחת ערב
• עם ההגעה לאונייה - קוקטייל וארוחת ערב במעמד קבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית במעמד הקפטן ומופע של הצוות
• מופעים מוסיקליים על בסיס יומי של צוות מוסיקאים הנמצא על האונייה
• פינת קפה/תה  ומים ללא תשלום - 24/7
• קפה ומאפה לקמים מוקדם
• מזנון חצות - חטיפי לילה
• ניצול מקסימלי של סיורי החוף בכל הנמלים בהם עוגנת הספינה
• תכנית גדושה ללא סיורי אופציה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה בליווי קפה ועוגה לפני שיוצאים לטיול - הזדמנות פז לפגוש את שאר המשתתפים ולקבל את כל הניירת והמידע הנחוץ, שבו תוכלו להיעזר בהכנות.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - בוקרשט - פטסטי (Fetesti) - עליה לספינת הנהר

נמריא אל בירת רומניה, בוקרשט. עם הגיענו נבצע סיור פנוראמי קצר. נראה את האתרים המרכזיים של בוקרשט, כמו בניין הפרלמנט, שהוא המבנה השני בגודלו בעולם וגם את אנדרטת החירות. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל העיר פטסטי, שם בשעות אחר הצהריים נעלה על ספינת הנהר שתהיה לנו למלון צף במהלך הטיול. לינה בספינת הנהר.

יום 2 הדלתא של הדנובה (רומניה)

היום נגיע לדלתא של הדנובה ששטחה כ-4,340 מ”ר, אזור הידוע בזכות אוכלוסיית חיות הבר המגוונת שבו. בדלתא חיים כ-5,140 זנים של צומח וחי, כולל 30 זני דגים, 300 זני ציפורים, 3,000 נחשי צפע ואף 20 זוגות של נשרים לבני זנב. נפליג לאורך ערוץ סנט. ג’ורג’ (St. Gheorge’s Channel) אל עבר קילומטר האפס של הדנובה, הנקודה שבה מתחבר הנהר לים השחור.  בהגיענו נשוט בסירות קטנות בתעלות הדלתא ונצפה במגוון הצמחייה והעופות. לינה בספינת הנהר.

יום 3 חרשובה (Hirosva) - קונסטנצה – (Constanta)

נגיע בבוקר לנמל של חרשובה (Hirosva), ממנו ניסע לביקור ב’קונסטנצה’, עיר נמל לחוף הים השחור. מפה יצאו ספינות המעפילים במלה”ע השנייה (וביניהן הספינה הידועה ‘סטרומה’) לכיוון ישראל וחלקן טבעו. נצא לטיול בעיר העתיקה ההיסטורית ונצפה אל המסגד הגדול ואל המגדלור. נבקר במוזיאון הארכאולוגי וההיסטורי שבעיר. בתום הסיור, נצא חזרה בנסיעה לספינה להמשך השייט. לינה בספינת הנהר.

יום 4 רוסה (בולגריה)

הספינה תעגון בסבישטוב ומשם נמשיך בנסיעה לביקור ברוסה. בעיר נמצא הנמל החופשי הגדול לאורך הדנובה והיא העיר החמישית בגודלה בבולגריה. נצא לסייר בה ונראה את החזיתות המרשימות של המבנים, הכוללות מגוון סגנונות מתקופת הרנסנס, הבארוק ועוד. נעבור בסמוך לתחנת הרכבת, לאולם הקונצרטים, לכיכר המרכזית ונראה אף את הפנתיאון, אנדרטה המנציחה את הגיבורים הבולגריים וככל שיאפשר לנו הזמן. לאחר מכן, ניסע ונפגוש את הספינה בניקופול. לינה בספינת הנהר.

יום 5 יום שייט דרך שערי הברזל

היום נשוט ברוגע ובנחת בזמן שנחזור דרך רצועת הנוף המרשימה של שערי הברזל. בשעות אחר הצהרים תעבור הספינה דרך הנופים הכפריים המרהיבים באזור שבו זורמת הדנובה דרך הרי הקרפטים ועד לרגלי הרי הבלקנים. לינה בספינת הנהר.

יום 6 בלגרד (סרביה)

בשעת בוקר תגיע הספינה אל בירתה של סרביה, הלוא היא בלגרד. העיר שוכנת בצומת של נהרות הסאווה (Save) והדנובה ולאורך ההיסטוריה בת ה-2,000 שנים שלה, היא נחרבה ונבנתה שוב פעמים רבות. נסייר בעיר ונבקר במצודת קלמגדאן (Kalemegdan) כולל ביקור במוזיאון הצבא. נחלוף בהמשך על פני בניין הפרלמנט, המוזיאון הלאומי, כיכר טרזייה (Terazije square) וארמון הנסיכה ליוביצ’ה. נסיים את הסיור ברובע הולכי הרגל המרכזי בעיר, שבו יש שפע של חנויות וגם גלריות אמנות. לינה בספינת הנהר.

יום 7 מוהץ - פוסטה - קלוצ'ה (הונגריה)

היום תעגון הספינה בעיר מוהץ. אחרי ארוחת צהריים נצא דרך חלק מהמישור הגדול של הונגריה, לביקור בפוסטה. נחזה בתצוגת פרשים הונגרית מרהיבה שתותיר בנו רושם עז. נמשיך בנסיעתנו ונעבור בסמוך לשדות הפלפל האדום הידועים של אזור זה ונסיים בביקור בקלוצ’ה, עיירה קטנה ויפה. לפני שנשוב לספינה נבקר במוזיאון הפפריקה היחיד בעולם ואף במוזיאון פולקלור שבו אפשר לקנות סריגים מסורתיים. לינה בספינת הנהר.

יום 8 בודפשט – שיט לילי

נעגון בבוקר בבירת הונגריה, הלוא היא כמובן בודפשט. נצא לטייל בשני החלקים הבנויים של העיר הממוקמים על שתי גדות הדנובה, בודה ופשט. בודה היא העיר העתיקה והיפה, ובה רחובות מרוצפי אבן וסגנון בנייה מתקופת ימי הביניים. פשט לעומתה היא המרכז המסחרי והאדמיניסטרטיבי ובה שדרות רחבות ובניינים מודרניים. נראה בדוהניי אוצה את בית הכנסת הנאולוגי היפה, את אנדרטת “עץ הערבה הבוכייה” המנציחה את קורבנות השואה, את בניין הפרלמנט המרהיב שכינויו “עוגת הקצפת של בודפשט”. נוסף על כך נראה את כיכר הגיבורים ואף נעלה לתצפית מרשימה מגבעת גלרט. בתום ארוחת הערב נבלה בשייט לילי בבודפשט, שיעבור ליד הבניינים המרהיבים שמוארים בזרקורים הניצבים משני צדיו של הנהר, ולא נפסח על גשר השרשראות הידוע. לינה בספינת הנהר.

יום 9 ברטיסלבה (סלובקיה)

במהלך שעות הצהרים תעגון הספינה בבירת סלובקיה, ברטיסלבה. נראה את מצודת העיר הידועה הממוקמת בראש גבעה, וממנה נערוך תצפית על העיר הממוקמת על שתי גדות נהר הדנובה. נסייר במרכז העיר העתיקה, נראה את הקתדרלה הגותית סנט. מרטין, את התיאטרון הלאומי, את בית העירייה העתיק ועוד. לינה בספינת הנהר.

צרו עימנו קשר

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב בוקרשט 2:45 שעות
וינה תל אביב 3:25 שעות

Luftner Cruises

וינה - אוסטריה

ברטיסלבה

מטיילים ממליצים

"ספינת הנהר היתה אלגנטית, יפהפיה והצוות מפנק"
גדנסקי ציפי ואריה

"תודה לחברה ותודה למדריך, הכל היה מעולה!"
(יפה מדנס)

"נהנינו בטיול, אהבנו כל רגע ומקוות לטיולים נוספים בעתיד"
(נחמה ניצן ושוש הררי)

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €20 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RDD 14/10/2020 24/10/2020 €3095 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 09/06/2020 טרם נקבע טרם שובץ מובטח הרשמה
 • המחיר תקף לחדר בקומת Strauss Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר בקומת Mozart Deck בתוספת 285 € לאדם בחדר זוגי, 485 € לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות סדירות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - בוקרשט, וינה - תל אביב.
 • ניצול מקסימלי של סיורי החוף בכל הנמלים בהם עוגנת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה הכוללת פנסיון מלא במהלך השייט (כולל מים ללא הגבלה).
 • יינות לבנים ואדומים משובחים ממחוזות היין המצוינים של אירופה בארוחות הערב ללא תשלום נוסף.
 • ארוחות גורמה המוגשות במסעדת פנורמה אלגנטית המארחת את כלל המשתתפים במקום אחד וכוללת בופה לארוחת הבוקר, ארוחת צהריים, קפה/תה אחר הצהריים וארוחת ערב.
 • עם ההגעה לספינה - קוקטייל וארוחת ערב במעמד קבלת הפנים, ארוחת ערב חגיגית במעמד הקפטן ומופע של הצוות.
 • מופעים מוסיקליים על בסיס יומי של צוות מוסיקאים הנמצא על הספינה. 
 • פינת קפה/תה ומים ללא תשלום - 24/7
 • קפה ומאפה לקמים מוקדם.
 • מזנון חצות - חטיפי לילה.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם 63 € לאדם)
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • מיסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • שימו לב: לאחר ההרשמה לטיול, אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת) , המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. ניתן ואף מומלץ להזמין ביטוח זה מיד עם הרשמתכם לטיול ובכך להגן על כספכם, גם אם הרשמתכם נעשית חודשים רבים לפני צאת הטיול. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מסי הנמל והדלק.

 • ביטוח בריאות בתנאים מיוחדים: אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להגן על כספכם, גם כאשר הרשמתכם לטיול נעשתה עד חצי שנה לפני יציאת הטיול. במקרה בו תיאלצו לבטל את הנסיעה עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי, תיהנו מכיסוי לכספים ששילמתם עבור הטיול. שכבת הגנה זו מתחילה עם רכישת הביטוח ומגינה עליכם עד לתום הנסיעה. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן.

דמי ביטול

אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת), המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השיט יתבצע בספינת הנהר Amadeus Silver II של חברת Luftner Cruises
 • ביקור במצודת קלמגדאן בבלגרד
 • בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות בבוקרשט
 • הדלתא של הדנובה
 • ביקור בקונסטנצה, עיר נמל על חוף הים השחור
 • אולם הקונצרטים והפנתיאון ברוסה
 • שייט לאורך רצועת הנוף של שערי הברזל
 • ביקור במוזיאון הפפריקה היחיד בעולם בעיירה קלוצ'ה
 • בניין הפרלמנט המרשים ("עוגת הקצפת של בודפשט")
 • טיול בשני חלקי בודפשט
 • מצודת ברטיסלבה
 • שדרת הטבעת, כנסיית קארל ובית האופרה בוינה

על הספינה

Amadeus Silver II

ה-Amadeus Silver II (אם-אס אמאדאוס סילבר 2), היא השנייה מצי הספינות בנות 135 המטרים, וממשיכה את הצלחתה של אחותה. בנוסף לעיצובה המודרני מיושמים בה שני רעיונות מרכזיים חדשים: האזורים הציבוריים הפופולריים על הנוסעים, כדוגמת 'קפה ויינה' הקלאסי או 'מרפסת הנהר' מחופת הזכוכית הפכו להיות חלק אינטגרלי בתכנון...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  וינה בודפשט
אוקטובר 14° 16°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

שייט אל בירות הדנובה דרך הדלתא ושערי הברזל   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

11 ימים • רומניה, בולגריה, סרביה, הונגריה, סלובקיה, אוסטריה
לוגו של וואטסאפ