קרוז מאורגן לפיורדים ואיי שטלנד לשומרי כשרות

11 ימים • כולל קרחון בריקסדאל, דרך הטרולים וטעימה מלונדון הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

שיט

קוד טיול CNFS

נורבגיה היא אחת המדינות היפות בעולם. ארץ הפיורדים עשירה במרחבים, בנופים עוצרי נשימה ובתצורות נוף מרשימות ומיוחדות: פיורדים תלולים שנפליג בתוכם, הרים מושלגים המחורצים בעמקים, קרחונים ומפלים סואנים מהגדולים באירופה. בקיץ הטבע בנורבגיה בשיא, מזג האוויר מושלם לטיול, פסגות ההרים עדיין מושלגות, עונת הפשרת השלגים החלה ומביאה את המפלים הסואנים לזרימת שיא, והיום הארוך בשנה מאפשר לראות כל זאת ללא הגבלה. הדרך המוצלחת ביותר ליהנות מנופים מרהיבים אלה היא דרך הים, כשהאנייה עוגנת בנמלים שבסביבתם יש אטרקציות מעניינות. האם תוכלו לדמיין עצמכם עומדים על סיפונה של אוניית קרוז מפנקת, כשעיניכם חוזות בטורקיז המבריק של הפיורד ומשני הצדדים משתפלים מצוקי גרניט אדירים ומוריקים ושפע מפלים שוצפים מפסגותיהם, ובאופק שלוגיות לבנות וקצה קרחון. שלווה משולבת בפליאה היא החוויה של הקרוז בנורבגיה, ארץ הפיורדים, שבה הנופים היפים בעולם, הארץ שחיה בהרמוניה עם הטבע שעוטף אותה. קרוז בפיורדים נושא אותנו הכי קרוב שאפשר לנופים אלה: האנייה מנווטת לאורכם של החופים המפורצים וזרועי האיים ונכנסת אל לב הפיורדים. היא עוגנת בנמלים מהם נצא לסיורי חוף בהם העין איננה שבעה מההוד. וזאת, ללא צורך בנסיעות המתישות והארוכות בדרכים המפותלות של נורבגיה.

"בודקים ומשווים לפני שמזמינים"

רגע לפני שאתם מזמינים קרוז מאורגן, אנו מציעים לכם לבחון בקפידה את ההצעה שלנו לעומת הצעות של חברות אחרות. מבדיקה תוכלו לראות שתוכנית הטיול שלנו היא העשירה והממצה ביותר. התוכנית שלנו מתבססת על ניסיון של שנים רבות ומכילה: טיסות בחברות תעופה סדירות (להבדיל מטיסות שכר ומטיסות Low Cost ), ניצול מקסימום זמני העגינה לסיורים מלאים וכניסות לאתרים בשווי של מאות דולרים (מה שלא מעט חברות אחרות חוסכות עליכם). כמו כן, תמצאו אצלנו מדריכים מן השורה הראשונה, שיעשירו אתכם בהרצאות מעניינות ובמפגשים חברתיים במהלך ההפלגה. ובנוסף, אנחנו היחידים שמספקים הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתיכם (בכל הארץ). חברתנו מחויבת לאיכות ושירות ללא פשרות! את זה ניתן לחוש כבר בעת הרשמתכם לטיול ובעת השתתפותכם במפגש הקבוצה שיתקיים לקראת היציאה. ומעל הכול, תמצאו אצלנו שקיפות ואמינות, שכן אנו לא מסתירים מכם שום מידע. אם בחברות אחרות מסתירים מכם מידע ביחס למיקום החדר באוניה ולטיבו (לדוגמא: חדר עם נוף מוסתר), אצלנו תעודכנו בכל המידע מבעוד מועד.

לכל טיולי הקרוז לפיורדים 2018 לחצו כאן

יתרונות מיוחדים לשומרי הכשרות:

מסלול שנבחר בקפידה תוך התחשבות בקהל שומרי הכשרות (ללא סיורים בשבת) אוכל כשר במסגרת פנסיון מלא במהלך השייט (בימי הסיורים ארוחת הצהריים אינה כלולה, אך ישנה אופציה להכנת כריך בארוחת הבוקר) חלות ויין כשרים בשבת חדר תפילה ייחודי באוניה  בימי שישי החזרה מהסיורים לאוניה תהיה לפני כניסת שבת לצפייה בתעודת הכשרות של חברת הקייטרינג (המספקת את האוכל הכשר לחברת השייט) לחצו כאן לפרוט נרחב יותר לחצו כאן

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour": • מסלול מרתק הכולל שייט בפיורדים שונים במהלכו מתגלים נופיה המרהיבים של נורבגיה באופן שונה ומיוחד ביחס לטיולים היבשתיים • בתכנון המסלולים נלקחו בחשבון תנאי השטח ותוכננו פתרונות המקלים על הנוסעים את הגישה אל האתרים השונים (גישה מכבישים פרטיים לתצפיות וכיוצ"ב)  • נורבגיה הינה מדינה יקרה למטיילים, בטיול כללנו את הכניסות לאתרים השונים אליהם אנו מגיעים. אנחנו לא "משקיפים" אל האתרים הללו, אלא מבקרים בהם • מסלולי השייט שבחרנו, חוסכים את הנסיעות הארוכות והמתישות בכבישי נורבגיה הצרים, שאינם מאפשרים נסיעות מהירות וכן את המעברים באינספור המנהרות בהם לא ניתן לראות נופים • ניצול זמן מלא להשלמת הביקור בלונדון ביום האחרון לפני החזרה ארצה • שימוש ברכבים חשמליים מיוחדים בשמורת קרחון הבריקסדל, מה שחוסך הליכה ארוכה אל אתר הקרחון • מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת האוניה • מפגשים קבוצתיים ו/או הרצאות מפי מדריך הטיול במשך ההפלגה • שירות הכנת צ'ק אין לאנייה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 יום שישי: תל אביב – לונדון – סיור בעיר וינצ'סטר – סאות'המפטון – עלייה לאוניה

נצא בטיסה אל לונדון. בדרכנו לנמל של סאות'המפטון – Southampton, נעצור לביקור בוינצ'סטר – Winchester, שהייתה בעבר בירת אנגליה. וינצ'סטר, שנוסדה בתקופה הרומית, ממוקמת במחוז 'המפשייר' ובה זורם נהר האיצ'ן – Itchen. עיר זו ידועה אודות לקתדרלה שלה, אשר נחשבת לאחת היפות שבבריטניה ומכילה  סיפורים מרתקים בין קירותיה. לאחר מכן נמשיך לסאות'המפטון, משם נעלה לאניית הקרוז לפני כניסת שבת. הערב נהנה מסעודת שבת חגיגית. לינה באוניה.

יום 2 יום שבת: שייט לכיוון הפיורדים - מפגש קבוצתי והרצאה

יום זה יוקדש להמשך הפלגה ולהנאה משירותי האוניה, לתפילות שבת כסדרן וכמובן שגם לארוחת שבת. בנוסף, נתכנס במהלך יום זה למפגש קבוצתי ונשמע הרצאה של מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 3 יום ראשון: סטבנגר (Stavanger)

היום נסייר בבירת הנפט הנורבגית סטבנגר. נתחיל את הסיור ברחובות העיר העתיקה, נראה את בתי העץ יפים, את נמל הסואן, נערוך ביקור במוזיאון הנפט המודרני, המציג כיצד נוצר נפט וכיצד נערכים חיפושים אחריו בים הצפוני. לאחר מכן, ניסע מחוץ לעיר לאורך הפיורד לתצפית נוף מאתר "שלושת החרבות". במהלך שעות אחר הצהריים נשוב לאונייה ונמשיך להפליג. לינה באוניה.

יום 4 יום שני: הלסילט - קרחון הבריקסדל (Briksdal)

האוניה תעגון ב'הלסילט', עיירה ששוכנת על גדותיו של פיורד הגיירנגר, הנחשב לאחד היפים מבין הפיורדים שבנורבגיה. הגיירנגר נמנה ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. בעוד האוניה מפליגה בתוך הפיורד, אנו נראה את המצוקים התלולים, את המפלים השוצפים ואת הכחול העמוק והצלול של מי הפיורד. בתחילת הפשרת השלגים הטבע הנורבגי מופיע בשיאו: ההרים עוד מעוטרים בכיפות שלג ומהם יורדים המפלים בשיא זרימתם. נצא בנסיעה לשמורת קרחון הבריקסדל, אשר הגולש מקרחון 'יוטסדאל', שהוא הגדול מבין קרחוני אירופה ונעלה באמצעות טרקטורונים לצורך תצפית אל הקרחון וגם אל המערות התכולות שבו. לאחר מכן, נמשיך בנסיעה שלאורכה נהנה מנופים הרריים ומנופי מפלי מים. לינה באוניה.

יום 5 יום שלישי: פלאם - נקודות תצפית - סטלהיים

היום נעפיל אל נקודת התצפית הנודעת, 'תצפית סטגסטיין' (מותנה במזג אוויר). שטח עמדת התצפית עשוי פלדה ועץ ועיצובה מאפשר את הגברת חווית הצפייה בנוף הפנורמי של הפיורד, זאת אודות לפלטפורמה בולטת באוויר, בגובה כ-600 מ' מעל לפיורד. אתנחתא ותצפית נוספת תתאפשר לנו מגינת מלון 'סטלהיים'. מלון מהודר מהמאה ה-19, ששימש את הגרמנים במלה"ע השנייה בבונקר ששרידיו קיימים עד היום. במהלך הביקור שם נהנה גם מקפה ועוגה. אחר כך ניסע למפלי 'טווינדה' ומשם לעיירה 'ווס' השוכנת על גדות אגם מקסים. לינה באוניה.

יום 6 יום רביעי: אלסונד (Alesund) - דרך הטרולים ותצפית קניבן

בבוקר זה נעגון באלסונד, עיר שנבנתה מחדש לאחר ששריפה גדולה כמעט וכילתה את רוב הבתים בה בתחילת המאה ה-20. נעלה להר אסקלה ולתצפית קניבן (Kniven), שם נצפה על העיר אלסונד המורכבת משלושה איים שאותם מחברים גשרים. לאחר מכן נטייל בעיר היפה עצמה, בין הבתים הציוריים שבה שכל אחד מהם הוא בעל אופי ארכיטקטוני ייחודי. מאלסונד נצא לדרך הטרולים, שהוכרה כדרך תיירות לאומית והיא אחד הסמלים הבולטים בנורבגיה. בדרך 11 פיתולים צרים ותלולים ולאורכה ממוקמות מרפסות תצפית המרחפות מעל הדרך. נראה מהן את הנוף עוצר הנשימה של הכביש המפותל ושל העמק הרחב המונח לרגלינו. לינה באוניה.

יום 7 יום חמישי: ברגן - תצפית מהר פלויאן

ברגן היא בירת הפיורדים והיא שוכנת על שפת האוקיינוס האטלנטי הצפוני. ברגן, המוקפת שבעה הרים, היא הבירה העתיקה של נורבגיה ועיר הנמל השנייה בגודלה במדינה. לאור קרבתה לים היא צומת מסחרי חשוב ובימי הביניים אף הייתה העיר הגדולה בסקנדינביה. נרד מהאונייה ונטייל בעיר הנמל היפה, שבתי העץ שלה פזורים בין הנמל לבין שבעת ההרים המקיפים אותה. בעבר התרחשו בעיר שריפות ובשנת 1702 אף השתוללה בה שריפה גדולה שלאחריה הוקם המזח מחדש, אם כי בבתים עצמם בוצעו שינויים קטנים. בברגן נטייל ברובע העתיק בריגן (Bryggen), נטייל בנמל הישן שהוכר כאתר מורשת עולמית, נסייר בשוק הדגים הצבעוני, באזור הנמל ועוד. אם תנאי מזג האוויר יאפשרו זאת גם נעלה לתצפית יפה להר פלויאן וממנו נשקיף על העיר. לינה באוניה.

יום 8 יום שישי: לרוויק, איי שטלנד (סקוטלנד)

העיר לרוויק מהווה למעשה את הנמל העיקרי של איי שאטלנד אשר בסקוטלנד. היא נמצאת בחוף המזרחי של האי מיינלנד ונוסדה במאה ה-17 כעיר נמל. כלכלתה של העיר מבוססת בימינו בעיקר על דיג המליחים וגם על סיוע לקידוחי הנפט בים הצפוני. נערוך סיור בעיר ונספוג את הנוף ואת האווירה הכללית המיוחדת שלה. נחזור לאוניה לפני כניסת השבת. הערב נהנה מסעודת שבת חגיגית. לינה באוניה.

יום 9 יום שבת: שייט - מפגש קבוצתי והרצאה

יום זה יוקדש להמשך הפלגה ולהנאה משירותי האוניה, לתפילות שבת כסדרן וכמובן שגם לארוחת שבת. בנוסף, נתכנס במהלך יום זה למפגש קבוצתי ונשמע הרצאה של מדריך הטיול. לינה באוניה.

יום 10 יום ראשון: סאות'המפטון (Southampton) – סיור בלונדון - תל אביב

שופעי חוויות, נעזוב את האוניה ונצא בנסיעה אל לונדון. נערוך סיור פנורמי במרכז העיר ובו נתרשם מבתי הפרלמנט, ממגדל השעון של הביג בן, מהגלגל הענק, מכנסיית ווסמינסטר ועוד יישאר לנו קצת זמן לקניות. לפנות ערב ניסע לשדה התעופה הסמוך ללונדון ומשם נמריא חזרה לארץ.

יום 11 יום שני: הגעה לתל אביב

ננחת בנתב"ג בשעת בוקר מוקדמת.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב לונדון 5:20 שעות
לונדון תל אביב 4:45 שעות

מטיילנו בקרוז מאורגן לפיורדים הנורבגיים

סטבנגר

קרחון בריקסדל

אלסונד

מטיילים ממליצים

"היה טיול קסום, המדריכה תרמה הרבה להנאה, היכולת הבין אישית וההיענות לבקשות אישיות היתה מעל ומעבר!"
דליה פאר

"טיול מהנה, מסלול מצוין, הדרכה מעולה!"
אורי גוטמן

"המדריכה הטובה ביותר שהיתה לנו אי פעם, מדהימה!"
ריבה גוטמן

מחירים
הנחה נוספת בסך $10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
CNFS01 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • המחיר תקף לחדר פנימי באוניה מקטגוריה ID בקומות 8,9.

 •  ניתן לשדרג לחדר חיצוני מקטגוריה OA בקומה 8 בתוספת 515$ לאדם בחדר זוגי או 880$ לאדם בחדר ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר עם מרפסת מקטגוריה BB בקומה 10 בתוספת 957$ לאדם בחדר זוגי או 1,764$ לאדם בחדר ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - לונדון - תל אביב.
 • אוכל כשר במסגרת פנסיון מלא במהלך השייט (בימי הסיורים ארוחת הצהריים אינה כלולה, אך ישנה אופציה להכנת כריך בארוחת הבוקר).
 • חלות ויין כשרים בשבת.
 • חדר תפילה ייחודי באוניה.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט באוניה, בה נדרש לשלם $125 לנוסע).
 • תחבורה באוטובוס תיירים נח וממוזג.
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה וללא סיורים בשבת.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לתשומת ליבך: במקביל להרשמתך לטיול, יש לשלוח לנו צילום דרכון (צילום הדף הראשון בדרכון עם תמונתך ופרטייך האישיים) עבור כל נוסע/ת. וזאת, לצורך השלמת הזמנתך במערכת. באפשרותך לשלוח את צילום הדרכון באחת מבין הדרכים הבאות: ב- WhatsApp למספר: 052-2313666 (במספר זה אין מענה טלפוני) או במייל לכתובת info@cruise.co.il או לשלוח לפקס שמספרו: 03-7954087. חשוב לציין לאיזה טיול נרשמת ובאיזה תאריך.

 • חשוב לציין כי שיבוץ החדר באונייה, בהתייחס למיקום ולקומה, יבוצע באמצעות מח' קבוצות בחברת השייט. וזאת, בהתאם לקטגוריית החדר אותה הזמנת.

 • כמו כן, ייתכן שחברת השייט תחליט על דעת עצמה לשדרג (ללא תשלום) את החדר שהזמנת לחדר מסוג משופר (לדוגמה: שדרוג מחדר פנימי לחדר עם חלון או מחדר עם חלון לחדר עם מרפסת) או לשדרג את חדרך (ללא תשלום) לחדר אחר מאותו סוג, אבל מקטגוריה הנחשבת לגבוהה יותר, מה שעשוי להתבטא בגודלו של החדר או במיקומו.

  האוכל הכשר המסופק ע"י חברת השייט מגיע כמנה ארוזה המוזמנת מבעוד מועד, לא מדובר במטבח כשר מבשל אלא במטבח המחמם את הארוחות שהוזמנו מראש. המנות מגוונות ומשתנות ומוצעות בארוחת הבוקר, צהריים והערב (בימי הסיורים ארוחת הצהריים אינה כלולה, אך ישנה אופציה להכנת כריך בארוחת הבוקר). קבוצת קרוז תור תסעד בחדר אוכל נפרד והארוחות יהיו בהגשה (לא בופה) , כמובן שכל המעוניין יוכל להוסיף ולשדרג את ארוחתו עם מוצרים נוספים המוגשים לכלל האורחים באוניה כגון: פירות, ירקות, לחמים, קינוחים וחלב ומוצריו כראות עיניו ומידת השגחתו. ישנה אפשרות לבקש כתוספת בארוחת הצהריים או הערב דג שיוכן עטוף בנייר כסף. ניתן לבקש את ההגשה בכלי פלסטיק או לחלופין בכלי ההגשה של חברת השייט שכן הכלים בכל האניות עוברים במכונות לשטיפת כלים ב-100 מעלות ולכן ניתן להשתמש בכלים של האנייה. בשבת חברת השייט תספק עבור קבוצתנו חלות ויין כשרים.

 • חשוב לציין כי אין מפתח שבת באוניה או מעלית שבת ולכן אנו נעשה מאמצים לשבץ את החדרים בסמיכות לשטחים הציבוריים באוניה. כמו כן אין אפשרות להדליק אש באוניה אלא יסופקו נרות אלקטרוניים לצורך קבלת השבת.

 • המסלולים נבחרים בקפידה תוך התחשבות בקהל שומר הכשרות, דהיינו בימי שבת האונייה תשוט בלב-ים כך שלא יבוצעו סיורים.

 • בתיאום עם חברת השייט יוקצה חדר תפילה ייחודי באוניה.

 • לצפייה בתעודת הכשרות של חברת הקייטרינג (המספקת את האוכל הכשר לחברת השייט) לחצו כאן

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 120 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-120 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ביקור בעיר וינצ'סטר, ששימשה כעיר הבירה לשעבר של אנגליה, ביום העלייה לאונייה
 • סיור בעיר הנמל הציורית ברגן, כולל ברובע העתיק בריגן שהוכר כאתר מורשת עולמית
 • דרך הטרולים - אחד הסמלים המפורסמים של נורבגיה
 • תצפית מרהיבה על העיר ברגן מהר פלויאן
 • תצפית קניבן ממנה נשקף נוף מדהים של העיר אלסונד
 • ביקור במוזיאון הנפט המודרני ובמוזיאון שמעורר לחיים את מסעות הוויקינגים בסטבנגר
 • נסיעה בטרקטורונים לתצפית אל קרחון בריקסדל - מקום הגלישה של הגדול בקרחוני אירופה
 • נקודת התצפית סטגסטיין זוכת הפרסים
 • מפלי טווינדה ועיירת האדרינלין ווס באזור פלאם
 • ביקור בלרוויק - העיר היחידה והנמל העיקרי של איי שטלנד שבסקוטלנד
 • סיור פנוראמי בלונדון ביום האחרון לטיול לפני הטיסה חזרה ארצה

על האוניה

Norwegian Jade

האוניה Norwegian Jade, אחת מאוניות ה- Jewel Class של חברת השייט Norwegian Cruise Line הושקה בשנת 2006 ושופצה בשנת 2017. האונייה נחשבת לאחת מאוניות הפאר המרשימות באירופה, והיא יוצאת לשייט תענוגות בים התיכון במשך כל השנה. במעבר מעיר נמל אחת לאחרת יתגלו לעיניכם ערי חוף וחופים קסומים,...

למידע מורחב על האוניה

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  לונדון אלסונד ברגן
יוני 20° 14° 17°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קרוז מאורגן לפיורדים ואיי שטלנד לשומרי כשרות   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

11 ימים • כולל קרחון בריקסדאל, דרך הטרולים וטעימה מלונדון
לוגו של וואטסאפ