קונצ’רטו בנהרות הריין והמוזל בתקופת השלכת

8 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

8 ימים

7 לילות

שיט

קהל רחב פרימיום
קוד טיול RMC

השייט בספינת הנהר המפוארת Amadeus Silver III של חברת Luftner Cruises

השעה היא שעת בין הערביים, אתם ישובים על סיפון ספינה השטה לאיטה במורד נהר הריין, ידכם אוחזת בכוס יין מזן קברנה סוביניון, ונופיה של אירופה הקלאסית חולפים על פניכם בשעה שהרוח מלטפת את שערכם. מסביבכם חברים למסע, וצוות מסור אשר יגיש ברוב הדר את ארוחת הערב, עליה תוכלו להתרפק לאחר יום של טיול מענג.

נהר הריין הוא הנהר המרכזי במערב אירופה וזורם לאורך 1,320 קילומטר. הוא מתחיל בפסגות הנישאות והמושלגות של האלפים בדרום שוויץ, זורם לאיטו לאורך מאות קילומטר דרך ליכטנשטיין, אוסטריה, גרמניה והולנד עד שהוא נשפך בקול שאון לים הצפוני. לאורך הנהר פזורות קתדרלות מרהיבות, טירות עתיקות, כפרים קסומים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים מתחת לצוקים תלולים.

שייט בספינת נהר זוהי דרך נוחה ומדהימה לראות את הנופים היפים, את העיירות ואת הכפרים הקסומים לאורך הנהר, במלון צף שמעניק חוויה של טיול וחופשה השלובים זה בזה. החדרים בספינת הנהר כוללים שירותים צמודים ומקלחת, מיזוג אוויר וצוות העובדים אדיב ומקצועי. האירוח בשייט הוא על בסיס פנסיון מלא ובכל יום עוצרים ויורדים לסיורים מאורגנים בנמלים שבהם עוגנת הספינה.

לכל טיולי השייט בנהר הריין לחצו כאן 

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour": • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב • קפה ומאפה למשכימי קום • מזנון חצות - חטיפי לילה • שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - אמסטרדם - עליה לספינת הנהר - קונצרט קבלת פנים

את טיולנו נחל כאשר נצא בטיסה ישירה מתל אביב לאמסטרדם, עם הגעתנו לבירה האירופאית נצא אל עבר נמל העיר שם יקבל את פנינו צוות ספינת הנהר אשר תשמש עבורנו כמלון צף במשך הטיול. ספינתנו תישאר לעגון באמסטרדם הלילה.

הערב נבלה בקונצרט על הספינה, צלילים של מוצארט (דיוורטימנטו בפה מג’ור) ושל מנדלסון (רביעיית כלי-קשת בפה מינור), בנגינת רביעיית דודוק: הדיוורטימנטו בפה מג’ור ק.138 נכתב ב-1772, בעוד שמוצארט היה רק בן 15. ניתן למצוא ניצנים ביצירה זו למה שיצמח לאחר מכן בכתיבתו של מוצארט בתחום של רביעיות כלי-הקשת, במסורת המוסיקלית ש באיטליה. ביחס ליצירה ה’צעירה’ של מוצארט – הרביעייה בפה מינור אופ’ 80 של מנדלסון היא יצירה בשלה. זו אחת היצירות האחרונות שנכתבו על ידי מנדלסון (היהודי המומר שהנאצים עצמם, בעת שניתצו את פסלו שבפתח בית-התזמורת בלייפציג, למעשה הזכירו לעולם את מוצאו). היצירה נכתבה בשנת 1847 עקב מותה של פאני, אחותו האהובה. לינה בספינת הנהר.

יום 2 אמסטרדם – קונצרט ב Monumental Dominicus church - אוטרכט

בירת הולנד, אמסטרדם, היא אחד מיעדי התיירות המבוקשים בעולם ויש בה ניגוד ייחודי בין ישן לחדש ואווירה צעירה ובינלאומית. זו עיר משגשגת בעלת צביון הולנדי שניבט מכל עבר, ותורמים לאווירה המיוחדת השוררת בה המוני האופנים, התעלות שלצדן עצים, הגנים המרובים בעיר והבניינים הקיימים מהמאות ה-17 וה-18. אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור ובו נעבור ליד האתרים המרכזיים בעיר ונכיר את ההיסטוריה המעניינת שלה. בצהריים נפגוש את ספינתנו באוטרכט ונחל בשייט.

נהנה היום מקונצרט של שוברט (רביעייה במי-במול מג’ור) ושל שומן (רביעייה בלה מג’ור) בנגינת רביעיית דודוק: על אף שהוא נולד בפרבר של העיר וינה, המחזיק בשם “חצר השמיים”, שוברט לא זכה לחיי גן העדן. כאחד מבין 19 הבנים של מנהל בית ספר פראנץ התגלה כישרונו במוסיקה כבר בהיותו צעיר, אבל היו לו חיי עוני והוא מת בגיל 31. הוא לא זכה להתקרב במהלך חייו לבטהובן הנערץ, אך במותו נקבר בסמוך לו. שומן החל ב-1842 בחקירה של הצורה האינסטרומנטלית בכתיבת שלוש רביעיות כלי-קשת. השלישית שבהן בנויה בצורה המסורתית ביותר: את פתיחת הרביעייה הוא מבסס (כציטוט) על אחת הרביעיות של בטהובן. לינה בספינת הנהר.

יום 3 קלן - בון קונצרט ב'בית בטהובן'

נעגון הבוקר לחופה של קלן, העיר הגדולה ביותר לאורכו של הריין. נצא לסייר בעיר ונחזה באתרים החשובים ביותר שבעיר, וביניהם הרובע העתיק, חומות העיר ושעריה, הכנסיות הרבות והכיכרות ההיסטוריות, בניין העירייה המפורסם, שדרות הקנייה המזמינות והקתדרלה אשר נחשבת לגדולה בגרמניה.

בצהריי היום נעגון בבון, בירת גרמניה לשעבר. עם הגעתנו נצא לבקר בבית היוולדו של בטהובן, אשר בחר לעקור מבון אל וינה. נהנה מקונצרט של הפסנתרן מרטין איבנוב. רסיטל מיצירות בטהובן (סונטה מס’ 14 ‘אור-ירח’ וסונטה מס’ 21 ‘ולדשטיין’) בנגינת הפסנתרן מרטין איבנוב: על מנת להבין את יצירותיו לפסנתר של בטהובן צריך להיזכר בילדותו האומללה בבון, בעוד שאביו ציפה ממנו להיות ילד פלא. אביו שהיה אלכוהוליסט ואלים, והיווה את המורה הראשון שלו לנגינה, הכריח אותו להתאמן שעות רבות ובכל פעם ששגה, הענישו בחומרה. לעתים אף העיר אותו באמצע הלילה וביקש שינגן בפני חבריו השתיינים. בסופו של דבר, הצליח בטהובן להפוך את הסבל לרגישות ולשמחה מהצלילים. חירשותו החלה בגיל 26 ובגיל 50 הוא כבר היה שרוי בשקט מוחלט, מה שגרם להרס תקוותיו להיות פסנתרן, אך לא מנע ממנו לכתוב. עדות לחייו כאדם חירש אפשר למצוא ב’בית בטהובן’ בבון, בספרי ההתכתבות שלו עם אורחיו – צורת התקשורת האישית היחידה שהייתה לו. לינה בספינת הנהר.

יום 4 קוכם - בערב קונצרט על הספינה

נגיע בשעות הצהריים לקוכם, פנינה אדריכלית האופיינית לאזור המוזל. נערוך בה סיור רגלי דרך סמטאות ובהן בתים עם קורות עץ, ואף נראה את השוק המקומי ואת השער שנותר על כנו מתקופת ימי הביניים. עם תום הסיור נשוב לספינה ונמשיך להפליג.

הערב נהנה מקונצרט בספינה: מוסיקה של היידן (רביעייה בסי-במול מג’ור) ושל מנדלסון (רביעייה ברה מג’ור) בנגינת רביעיית נתן: פראנץ יוזף היידן, נולד ב-1732 ונחשב לאחד המלחינים המשפיעים ביותר. הוא נודע כ’אבי הסימפוניה’, ותמך במלחינים צעירים כמו מוצארט. בנוסף, היה ידוע בחוש ההומור המעודן שלו. בהלווייתו נוגן הרקוויאם (תפילת-האשכבה) של מוצארט. הרביעייה ברה מג’ור (אופוס 44 מספר 1) של מנדלסון הושלמה ב-24 ביולי 1838. שבוע אח”כ הוא כתב לכנר פרדיננד דויד שהוא כתב את הרביעייה הזו מתוך הכוונה שהנגנים ייהנו מאד בזמן הנגינה, ושהוא מאמין שהצליח במשימה זו. ברביעייה משובצים רגעים רבים של הומור שלרוב כלל לא מאפיינים את המוסיקה הרומנטית של אותה תקופה. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קובלנץ – בערב קונצרט על הספינה - רודסהיים

בבוקר היום החמישי נתעורר בקובלנץ (Coblenz), אשר שוכנת בנקודת המפגש של נהר הריין עם המוזל. נערוך סיור במהלכו נחזה בנפלאותיה של העיר בת האלפיים שנים, אשר על נופיה חולשים ארבעה רכסי הרים והיא מוקפת ביופיים הציורי של הנהרות. נטייל בינות לסמטאות הצרות ונספוג את האווירה הנינוחה והעליזה שבכיכרותיה הרבות. נבקר את הבניינים ההיסטוריים ונצעד לאורך הטיילת אשר הופכת את העיר לכה אטרקטיבית לתיירים.

בצהריים נמשיך לשוט ונהנה מקונצרט בספינה במסגרת מסיבת-תה מוסיקלית, בה תנגן רביעיית נתן פרפראות מוסיקליות של אופרטה וואלסים מאת בטהובן, קרייזלר, שוברט ועוד. הספינה תגיע לעיירת היין העתיקה והיפה רודסהיים, לפני ארוחת הערב. רודסהיים ידועה ברחובות ארוכים וצרים, אשר בצידם פונדקי יין. במידה והזמן יאפשר, נבקר במוזיאון הייחודי של תיבות הנגינה המכניות של זיגפריד. לינה בספינת הנהר.

יום 6 שפייר - מנהיים – היידלברג

הספינה תעגון בעיירה שפייר, אשר נקראה ע”י היהודים “שפיירא”. מדובר בעיר לא הייתה חשיבות רבה בקרב יהדות אשכנז ובמשך כ-1,000 שנים שכנה בה קהילה יהודית מכובדת ביותר. יחד עם הערים וורמס (ורמיזא) ומיינץ (מגנצא), היא הרכיבה את שלוש הקהילות היהודיות הגדולות אשר לאורך נהר הריין. נבצע סיור ברגל בשפייר לעבר העיר העתיקה ובה הקתדרלה המפוארת, שהיא אתר מורשת עולמית של UNESCO כמו גם המקום שבו קבורים קיסרי גרמניה. עם תום סיורנו בשפייר נמשיך בשייט ונגיע אל מנהיים, משם ניסע לעיר היידלברג, עיר אוניברסיטאית יפה מתקופת ימי הביניים. נטייל בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק הקיים מהמאה ה-18, וממנו נראה נוף מקסים של הארמון ושל העיר העתיקה. בנוסף, נטייל בסמטאות היפות מרוצפות אבני הבזלת, נראה את האנדרטה שהוקמה במקום שבו היה בית הכנסת שנהרס בליל הבדולח. בתום הסיור נחזור אל הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שטרסבורג – קונצרט נגינת עוגב ב St. Thomas' church - בערב קונצרט על הספינה

בבוקר היום השביעי תעגון ספינתנו בשטרסבורג, בירתו העתיקה של חבר אלזס ואחת הערים המזמינות ביותר ברחבי אירופה. נחזה בהדרה של הקתדרלה הגותית ונטייל ברובע העתיק המאופיין בבניינים המשלבים סתתות עם עבודת עץ. ואשר ייחודם וצפיפותם הם שהפכו את מרכז העיר לאתר מורשת עולמי שהוכר ע”י אונסק”ו.

במסגרת הסיור היום נהנה מקונצרט של נגן העוגב דניאל מאורר ביצירות באך (טוקטה ופוגה ברה מינור, פרלוד ופוגה ברה מג’ור), הנדל (סוויטה לשעון-מוסיקלי) ומוצארט (אנדנטה) בכנסיית ‘סן-תומא’ ובערב – קונצרט פרידה מיצירות מוצרט (דיוורטימנטו ברה מג’ור) ודבוז’ק (הרביעייה ‘האמריקאית’) בנגינת רביעיית שטוטגרט: העוגב היה כלי ראשי עבור באך, ושמו כעוגבן היה ידוע למרחוק. לעוגב הוא כתב מאות יצירות שקידמו ופיתחו את השימוש בכלי כנסייתי מרשים זה. גם הנדל, כמו באך, נולד בצפון גרמניה, אך בילה בלונדון את מרבית שנותיו (45 שנים) ולמעשה הפך למלחין אנגלי לאומי. הנדל כתב בעיקר אופרות בעקבות מינויו למנהל המוסיקלי של האקדמיה המלכותית למוסיקה. הדיוורטימנטו ברה מג’ור ק.136 של מוצארט הוא למעשה הראשון בקבוצת יצירותיו המכונות ‘הסימפוניות של זלצבורג’, למרות שאין בו שילוב של כלי נשיפה. ההשפעה של הסגנון האיטלקי, אותו למד מוצארט בנסיעותיו לאיטליה, ניכרת בו. אנטונין דבוז’ק, יליד בוהמיה, מאופיין בכותרת שנתן לסימפוניה השביעית שלו: “אלוהים, אהבה ומולדת”. האסטרונאוט הראשון שדרך על קרקע הירח, ניל אמסטרונג, לקח איתו אל המסע לחלל תקליט של הסימפוניה התשיעית של דבוז’ק – “מן העולם החדש”. כשגריר של התרבות הצ’כית, דבוז’ק שירת כמנהל הקונסרבטוריון למוסיקה בניו יורק. רביעיית כלי-הקשת “האמריקאית” של דבוז’ק נכתבה בקיץ 1893 בעת ששהה בארה”ב ובה משולבות מנגינות (כביכול אינדיאניות) להן האזין במדינת איוווה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 באזל - ציריך - תל אביב

נעזוב את ספינת הנהר בבאזל וניסע לשדה התעופה הסמוך לציריך, משם נמריא בטיסה חזרה ארצה.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב אמסטרדם 5:10 שעות
ציריך תל אביב 3:45 שעות

Luftner Cruises

שטרסבורג

קוכם

Cruise with Amadeus

מטיילים ממליצים

"ספינת הנהר היתה אלגנטית, יפהפיה והצוות מפנק"
גדנסקי ציפי ואריה

"הטיול היה מאד מוצלח!"
מרטה ונחמיה פרקש

"המסלול קסום, הספינה נהדרת. אבל עולה על הכל המדריכה"
משפחות ברקן, רוטנברג ומזור

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
RMC01 אוקטובר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • תקף לתא בקומת Strauss Deck.

 • ניתן לשדרג לתא בקומת Mozart Deck בתוספת 220 € לאדם בחדר זוגי, 420 € לאדם בחדר ליחיד.

 • ניתן לשדרג לסוויטה בקומת Mozart Deck בתוספת 440 € לאדם בחדר זוגי, 880 € לאדם בתא ליחיד. 

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - אמסטרדם, ציריך - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב.
 • קפה ומאפה למשכימי קום.
 • מזנון חצות - חטיפי לילה.
 • שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • שימו לב: לאחר ההרשמה לטיול, אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת) , המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. ניתן ואף מומלץ להזמין ביטוח זה מיד עם הרשמתכם לטיול ובכך להגן על כספכם, גם אם הרשמתכם נעשית חודשים רבים לפני צאת הטיול. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינה המפוארת Amadeus Silver III של חברת Luftner Cruises
 • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה (לפי המפורט בתוכנית הטיול)
 • הקתדרלה הגדולה בקלן
 • סיור קצר בבון הכולל ביקור בבית בו נולד בטהובן
 • פנינת המוזל - קוכם
 • העיירה בת אלפיים השנים - קובלנץ
 • עיירת היין העתיקה - רודסהיים
 • פנינת ימי הביניים - היידלברג
 • הקתדרלה המפוארת בשפייר - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
 • הקתדרלה הגותית בשטרסבורג
 • סיור ברחובותיה היפים וההיסטוריים של אמסטרדם

על הספינה

Amadeus Silver III

ה-Amadeus Silver III (אם-אס אמאדאוס סילבר 3), הינה השלישית מצי הספינות בנות 135 המטרים ותמשיך את הצלחתה של אחיותיה. הספינה הושקה בשנת 2016. בנוסף לעיצובה המודרני מיושמים בה שני רעיונות מרכזיים חדשים: האזורים הציבוריים הפופולריים על הנוסעים, כדוגמת 'קפה ויינה' הקלאסי או 'מרפסת הנהר' מחופת הזכוכית הפכו להיות חלק אינטגרלי בתכנון...

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  אמסטרדם קלן
אוקטובר 11° 15°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

קונצ’רטו בנהרות הריין והמוזל בתקופת השלכת   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

8 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים
לוגו של וואטסאפ