קונצ’רטו בנהרות הריין והמוזל

9 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

9 ימים

7 לילות

קוד הטיול: RMC

השייט בספינת הנהר המפוארת Amadeus Silver II של חברת Luftner Cruises

השעה היא שעת בין הערביים, אתם ישובים על סיפון ספינה השטה לאיטה במורד נהר הריין, ידכם אוחזת בכוס יין מזן קברנה סוביניון, ונופיה של אירופה הקלאסית חולפים על פניכם בשעה שהרוח מלטפת את שערכם. מסביבכם חברים למסע, וצוות מסור אשר יגיש ברוב הדר את ארוחת הערב, עליה תוכלו להתרפק לאחר יום של טיול מענג.

נהר הריין הוא הנהר המרכזי במערב אירופה וזורם לאורך 1,320 קילומטר. הוא מתחיל בפסגות הנישאות והמושלגות של האלפים בדרום שוויץ, זורם לאיטו לאורך מאות קילומטר דרך ליכטנשטיין, אוסטריה, גרמניה והולנד עד שהוא נשפך בקול שאון לים הצפוני. לאורך הנהר פזורות קתדרלות מרהיבות, טירות עתיקות, כפרים קסומים, כרמים וגפנים וכרי דשא מוריקים מתחת לצוקים תלולים.

שייט בספינת נהר זוהי דרך נוחה ומדהימה לראות את הנופים היפים, את העיירות ואת הכפרים הקסומים לאורך הנהר, במלון צף שמעניק חוויה של טיול וחופשה השלובים זה בזה. החדרים בספינת הנהר כוללים שירותים צמודים ומקלחת, מיזוג אוויר וצוות העובדים אדיב ומקצועי. האירוח בשייט הוא על בסיס פנסיון מלא ובכל יום עוצרים ויורדים לסיורים מאורגנים בנמלים שבהם עוגנת הספינה.

לכל טיולי השייט בנהר הריין לחצו כאן 

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב
• קפה ומאפה למשכימי קום 
• מזנון חצות - חטיפי לילה
• שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה 
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה על קפה ועוגה שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המסמכים והמידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות.

שי מהודר ובלעדי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק במפגש הקבוצה.

יום 1 תל אביב - אמסטרדם - עליה לספינת הנהר - קונצרט קבלת פנים

את טיולנו נחל כאשר נצא בטיסה ישירה מתל אביב לאמסטרדם, עם הגעתנו לבירה האירופאית נצא אל עבר נמל העיר שם יקבל את פנינו צוות ספינת הנהר אשר תשמש עבורנו כמלון צף במשך הטיול. ספינתנו תישאר לעגון באמסטרדם הלילה.

הערב נבלה בקונצרט על הספינה, צלילים של מוצארט (דיוורטימנטו בפה מג’ור) ושל מנדלסון (רביעיית כלי-קשת בפה מינור), בנגינת רביעיית דודוק: הדיוורטימנטו בפה מג’ור ק.138 נכתב ב-1772, בעוד שמוצארט היה רק בן 15. ניתן למצוא ניצנים ביצירה זו למה שיצמח לאחר מכן בכתיבתו של מוצארט בתחום של רביעיות כלי-הקשת, במסורת המוסיקלית ש באיטליה. ביחס ליצירה ה’צעירה’ של מוצארט – הרביעייה בפה מינור אופ’ 80 של מנדלסון היא יצירה בשלה. זו אחת היצירות האחרונות שנכתבו על ידי מנדלסון (היהודי המומר שהנאצים עצמם, בעת שניתצו את פסלו שבפתח בית-התזמורת בלייפציג, למעשה הזכירו לעולם את מוצאו). היצירה נכתבה בשנת 1847 עקב מותה של פאני, אחותו האהובה. לינה בספינת הנהר.

יום 2 אמסטרדם – קונצרט ב Monumental Dominicus church - אוטרכט

בירת הולנד, אמסטרדם, היא אחד מיעדי התיירות המבוקשים בעולם ויש בה ניגוד ייחודי בין ישן לחדש ואווירה צעירה ובינלאומית. זו עיר משגשגת בעלת צביון הולנדי שניבט מכל עבר, ותורמים לאווירה המיוחדת השוררת בה המוני האופנים, התעלות שלצדן עצים, הגנים המרובים בעיר והבניינים הקיימים מהמאות ה-17 וה-18. אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור ובו נעבור ליד האתרים המרכזיים בעיר ונכיר את ההיסטוריה המעניינת שלה. בצהריים נפגוש את ספינתנו באוטרכט ונחל בשייט.

נהנה היום מקונצרט של שוברט (רביעייה במי-במול מג’ור) ושל שומן (רביעייה בלה מג’ור) בנגינת רביעיית דודוק: על אף שהוא נולד בפרבר של העיר וינה, המחזיק בשם “חצר השמיים”, שוברט לא זכה לחיי גן העדן. כאחד מבין 19 הבנים של מנהל בית ספר פראנץ התגלה כישרונו במוסיקה כבר בהיותו צעיר, אבל היו לו חיי עוני והוא מת בגיל 31. הוא לא זכה להתקרב במהלך חייו לבטהובן הנערץ, אך במותו נקבר בסמוך לו. שומן החל ב-1842 בחקירה של הצורה האינסטרומנטלית בכתיבת שלוש רביעיות כלי-קשת. השלישית שבהן בנויה בצורה המסורתית ביותר: את פתיחת הרביעייה הוא מבסס (כציטוט) על אחת הרביעיות של בטהובן. לינה בספינת הנהר.

יום 3 קלן -בון קונצרט ב'בית בטהובן'

נעגון הבוקר לחופה של קלן, העיר הגדולה ביותר לאורכו של הריין. נצא לסייר בעיר ונחזה באתרים החשובים ביותר שבעיר, וביניהם הרובע העתיק, חומות העיר ושעריה, הכנסיות הרבות והכיכרות ההיסטוריות, בניין העירייה המפורסם, שדרות הקנייה המזמינות והקתדרלה אשר נחשבת לגדולה בגרמניה.

בצהריי היום נעגון בבון, בירת גרמניה לשעבר. עם הגעתנו נצא לבקר בבית היוולדו של בטהובן, אשר בחר לעקור מבון אל וינה. נהנה מקונצרט של הפסנתרן מרטין איבנוב. רסיטל מיצירות בטהובן (סונטה מס’ 14 ‘אור-ירח’ וסונטה מס’ 21 ‘ולדשטיין’) בנגינת הפסנתרן מרטין איבנוב: על מנת להבין את יצירותיו לפסנתר של בטהובן צריך להיזכר בילדותו האומללה בבון, בעוד שאביו ציפה ממנו להיות ילד פלא. אביו שהיה אלכוהוליסט ואלים, והיווה את המורה הראשון שלו לנגינה, הכריח אותו להתאמן שעות רבות ובכל פעם ששגה, הענישו בחומרה. לעתים אף העיר אותו באמצע הלילה וביקש שינגן בפני חבריו השתיינים. בסופו של דבר, הצליח בטהובן להפוך את הסבל לרגישות ולשמחה מהצלילים. חירשותו החלה בגיל 26 ובגיל 50 הוא כבר היה שרוי בשקט מוחלט, מה שגרם להרס תקוותיו להיות פסנתרן, אך לא מנע ממנו לכתוב. עדות לחייו כאדם חירש אפשר למצוא ב’בית בטהובן’ בבון, בספרי ההתכתבות שלו עם אורחיו – צורת התקשורת האישית היחידה שהייתה לו. לינה בספינת הנהר.

יום 4 קוכם - בערב קונצרט על הספינה

נגיע בשעות הצהריים לקוכם, פנינה אדריכלית האופיינית לאזור המוזל. נערוך בה סיור רגלי דרך סמטאות ובהן בתים עם קורות עץ, ואף נראה את השוק המקומי ואת השער שנותר על כנו מתקופת ימי הביניים. עם תום הסיור נשוב לספינה ונמשיך להפליג.

הערב נהנה מקונצרט בספינה: מוסיקה של היידן (רביעייה בסי-במול מג’ור) ושל מנדלסון (רביעייה ברה מג’ור) בנגינת רביעיית נתן: פראנץ יוזף היידן, נולד ב-1732 ונחשב לאחד המלחינים המשפיעים ביותר. הוא נודע כ’אבי הסימפוניה’, ותמך במלחינים צעירים כמו מוצארט. בנוסף, היה ידוע בחוש ההומור המעודן שלו. בהלווייתו נוגן הרקוויאם (תפילת-האשכבה) של מוצארט. הרביעייה ברה מג’ור (אופוס 44 מספר 1) של מנדלסון הושלמה ב-24 ביולי 1838. שבוע אח”כ הוא כתב לכנר פרדיננד דויד שהוא כתב את הרביעייה הזו מתוך הכוונה שהנגנים ייהנו מאד בזמן הנגינה, ושהוא מאמין שהצליח במשימה זו. ברביעייה משובצים רגעים רבים של הומור שלרוב כלל לא מאפיינים את המוסיקה הרומנטית של אותה תקופה. לינה בספינת הנהר.

יום 5 קובלנץ – בערב קונצרט על הספינה - רודסהיים

בבוקר היום החמישי נתעורר בקובלנץ (Coblenz), אשר שוכנת בנקודת המפגש של נהר הריין עם המוזל. נערוך סיור במהלכו נחזה בנפלאותיה של העיר בת האלפיים שנים, אשר על נופיה חולשים ארבעה רכסי הרים והיא מוקפת ביופיים הציורי של הנהרות. נטייל בינות לסמטאות הצרות ונספוג את האווירה הנינוחה והעליזה שבכיכרותיה הרבות. נבקר את הבניינים ההיסטוריים ונצעד לאורך הטיילת אשר הופכת את העיר לכה אטרקטיבית לתיירים.

בצהריים נמשיך לשוט ונהנה מקונצרט בספינה במסגרת מסיבת-תה מוסיקלית, בה תנגן רביעיית נתן פרפראות מוסיקליות של אופרטה וואלסים מאת בטהובן, קרייזלר, שוברט ועוד. הספינה תגיע לעיירת היין העתיקה והיפה רודסהיים, לפני ארוחת הערב. רודסהיים ידועה ברחובות ארוכים וצרים, אשר בצידם פונדקי יין. במידה והזמן יאפשר, נבקר במוזיאון הייחודי של תיבות הנגינה המכניות של זיגפריד. לינה בספינת הנהר.

יום 6 שפייר - מנהיים – היידלברג

הספינה תעגון בעיירה שפייר, אשר נקראה ע”י היהודים “שפיירא”. מדובר בעיר לא הייתה חשיבות רבה בקרב יהדות אשכנז ובמשך כ-1,000 שנים שכנה בה קהילה יהודית מכובדת ביותר. יחד עם הערים וורמס (ורמיזא) ומיינץ (מגנצא), היא הרכיבה את שלוש הקהילות היהודיות הגדולות אשר לאורך נהר הריין. נבצע סיור ברגל בשפייר לעבר העיר העתיקה ובה הקתדרלה המפוארת, שהיא אתר מורשת עולמית של UNESCO כמו גם המקום שבו קבורים קיסרי גרמניה. עם תום סיורנו בשפייר נמשיך בשייט ונגיע אל מנהיים, משם ניסע לעיר היידלברג, עיר אוניברסיטאית יפה מתקופת ימי הביניים. נטייל בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק הקיים מהמאה ה-18, וממנו נראה נוף מקסים של הארמון ושל העיר העתיקה. בנוסף, נטייל בסמטאות היפות מרוצפות אבני הבזלת, נראה את האנדרטה שהוקמה במקום שבו היה בית הכנסת שנהרס בליל הבדולח. בתום הסיור נחזור אל הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שטרסבורג – קונצרט נגינת עוגב ב St. Thomas' church - בערב קונצרט על הספינה

בבוקר היום השביעי תעגון ספינתנו בשטרסבורג, בירתו העתיקה של חבר אלזס ואחת הערים המזמינות ביותר ברחבי אירופה. נחזה בהדרה של הקתדרלה הגותית ונטייל ברובע העתיק המאופיין בבניינים המשלבים סתתות עם עבודת עץ. ואשר ייחודם וצפיפותם הם שהפכו את מרכז העיר לאתר מורשת עולמי שהוכר ע”י אונסק”ו.

במסגרת הסיור היום נהנה מקונצרט של נגן העוגב דניאל מאורר ביצירות באך (טוקטה ופוגה ברה מינור, פרלוד ופוגה ברה מג’ור), הנדל (סוויטה לשעון-מוסיקלי) ומוצארט (אנדנטה) בכנסיית ‘סן-תומא’ ובערב – קונצרט פרידה מיצירות מוצרט (דיוורטימנטו ברה מג’ור) ודבוז’ק (הרביעייה ‘האמריקאית’) בנגינת רביעיית שטוטגרט: העוגב היה כלי ראשי עבור באך, ושמו כעוגבן היה ידוע למרחוק. לעוגב הוא כתב מאות יצירות שקידמו ופיתחו את השימוש בכלי כנסייתי מרשים זה. גם הנדל, כמו באך, נולד בצפון גרמניה, אך בילה בלונדון את מרבית שנותיו (45 שנים) ולמעשה הפך למלחין אנגלי לאומי. הנדל כתב בעיקר אופרות בעקבות מינויו למנהל המוסיקלי של האקדמיה המלכותית למוסיקה. הדיוורטימנטו ברה מג’ור ק.136 של מוצארט הוא למעשה הראשון בקבוצת יצירותיו המכונות ‘הסימפוניות של זלצבורג’, למרות שאין בו שילוב של כלי נשיפה. ההשפעה של הסגנון האיטלקי, אותו למד מוצארט בנסיעותיו לאיטליה, ניכרת בו. אנטונין דבוז’ק, יליד בוהמיה, מאופיין בכותרת שנתן לסימפוניה השביעית שלו: “אלוהים, אהבה ומולדת”. האסטרונאוט הראשון שדרך על קרקע הירח, ניל אמסטרונג, לקח איתו אל המסע לחלל תקליט של הסימפוניה התשיעית של דבוז’ק – “מן העולם החדש”. כשגריר של התרבות הצ’כית, דבוז’ק שירת כמנהל הקונסרבטוריון למוסיקה בניו יורק. רביעיית כלי-הקשת “האמריקאית” של דבוז’ק נכתבה בקיץ 1893 בעת ששהה בארה”ב ובה משולבות מנגינות (כביכול אינדיאניות) להן האזין במדינת איוווה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 באזל - ציריך - תל אביב

ספינתנו תעגון הבוקר בעיר השנייה בגודלה בשוויץ – באזל. נעזוב את הספינה לאחר ארוחת הבוקר ונצא לטייל בבאזל. נהר הריין חוצה את מרכז העיר וממשיך צפונה אל עבר הגבול שבין גרמניה לצרפת. נבקר בעיר העתיקה ובה נראה את הקתדרלה, את בית העירייה ואת האוניברסיטה העתיקה ביותר בשוויץ. כמו גם נראה את המרפסת המפורסמת שעליה עמד הרצל ואת מקום כינוס הקונגרס הציוני. בתום הסיור נצא בנסיעה לשדה התעופה ליד ציריך ונמריא בחזרה ארצה.

יום 9 נחיתה בתל אביב

ננחת בנתב”ג לקראת שעות הבוקר המוקדמות.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב אמסטרדם 5:10 שעות
ציריך תל אביב 3:45 שעות

Luftner Cruises

שטרסבורג

קוכם

מטיילים ממליצים

"ספינת הנהר היתה אלגנטית, יפהפיה והצוות מפנק"
גדנסקי ציפי ואריה

"הטיול היה מאד מוצלח!"
מרטה ונחמיה פרקש

"המסלול קסום, הספינה נהדרת. אבל עולה על הכל המדריכה"
משפחות ברקן, רוטנברג ומזור

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
RMC אוקטובר 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לתא בקומת Strauss Deck.

 • ניתן לשדרג לתא בקומת Mozart Deck בתוספת 210 € לאדם בחדר זוגי, 420 € לאדם בתא ליחיד.

 • מחיר לסוויטה יינתן על פי זמינות.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אל על בנתיב: תל אביב - אמסטרדם, ציריך - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט כולל יין בארוחות הערב, קפה/תה אחרי ארוחת צהריים וערב.
 • קפה ומאפה למשכימי קום.
 • מזנון חצות - חטיפי לילה.
 • שתייה חמה ומים חופשי – 24 שעות ביממה.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה. בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות.

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה.

 • בטרם ההרשמה לטיול, אנו ממליצים לכם לעיין בעמוד ‘התנאים הכלליים‘.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתכם לטיול וזאת בכדי להגן על כספכם גם במקרה בו נרשמתם לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלצו לבטל את נסיעתכם בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכלו ליהנות מכיסוי לתשלום שלכם עבור הטיול. “שכבת ההגנה” הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן

  • תכניות הטיולים מותאמות לכל מי שביכולתו/ה לטייל רגלית למשך כעשרים דקות ברציפות לפחות. בנוסף, יש לציין כי ההליכה אינה בהכרח בדרכים סלולות ולפעמים גם נדרש לעלות/לרדת במדרגות (לכן לא ניתן להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים).
  • שימו לב: שיבוץ מדריך/ה לטיול הינו דבר הנתון לשינוי בכל עת. באפשרותכם לקבל מידע עדכני לגבי מדריכים המשובצים לטיולים בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. לצפייה ברשימה לחצו כאן

  דמי ביטול
  מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

  • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
  • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
  לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

  מה מיוחד בטיול שלנו?

  • השייט יתבצע בספינה המפוארת Amadeus Silver II של חברת Luftner Cruises
  • מופעים מוזיקליים בספינה ומחוצה לה (לפי המפורט בתוכנית הטיול)
  • הקתדרלה הגדולה בקלן
  • סיור קצר בבון הכולל ביקור בבית בו נולד בטהובן
  • פנינת המוזל - קוכם
  • העיירה בת אלפיים השנים - קובלנץ
  • עיירת היין העתיקה - רודסהיים
  • פנינת ימי הביניים - היידלברג
  • הקתדרלה המפוארת בשפייר - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
  • הקתדרלה הגותית בשטרסבורג
  • סיור ברחובותיה היפים וההיסטוריים של אמסטרדם
  • המרפסת המפורסמת עליה עמד הרצל ומקום כינוס הקונגרס הציוני בבאזל

  על הספינה

  Amadeus Silver II

  ה-Amadeus Silver II (אם-אס אמאדאוס סילבר 2), היא השנייה מצי הספינות בנות 135 המטרים, וממשיכה את הצלחתה של אחותה. בנוסף לעיצובה המודרני מיושמים בה שני רעיונות מרכזיים חדשים: האזורים הציבוריים הפופולריים על הנוסעים, כדוגמת 'קפה ויינה' הקלאסי או 'מרפסת הנהר' מחופת הזכוכית הפכו להיות חלק אינטגרלי בתכנון...

  למידע מורחב על ספינת הנהר

  מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  אמסטרדם קלן
  אוקטובר 11° 15°
  נובמבר

  אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

  קונצ’רטו בנהרות הריין והמוזל   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

  9 ימים • שייט נהרות בדגש מוסיקה קלאסית וקונצרטים