שייט בנהר הדנייפר באוקראינה

13 ימים • מקייב ואודסה שבאוקראינה ועד לרומניה דרך הדלתא של הדנובה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

13 ימים

11 לילות

שיט

קהל רחב פרימיום
קוד טיול VG

אוקראינה, הגדולה במדינות אירופה (מלבד רוסיה) זכתה לכינוי "סל הלחם של ברית המועצות". השם ניתן לה הודות לחלקות החקלאיות הגדולות, האדמה הפורייה שלה והתבואה הרבה שהניבה. במשך מאות רבות של שנים נמשכו אל האוצרות הללו עמים רבים, והיא נכבשה שוב ושוב. רק בשנת 1991, כשברית המועצות התפרקה, אוקראינה זכתה לקבל עצמאות.

היהדות היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של אוקראינה והיהודים שהתגוררו בה השפיעו בצורה ניכרת על התרבות, הספרות והציונות. סופרים, הוגי דעות, ראשוני התנועה הציונית ומשוררים פעלו בתחומה. די אם נזכיר בהם את חיים נחמן ביאליק, שלום עליכם, זאב ז'בוטינסקי, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ואת גולדה מאיר, שאת הבית שבו גדלה ניתן לראות בבירה קייב. עם זאת, באוקראינה התרחשו מהקשים במאורעות שעברו על בני עמנו, בהן הפרעות ב-1648 שאותם הנהיג בוגדן חמלניצקי, מי שנחשב בעיני בני עמו גיבור, ורציחתם של כ-50 אלף יהודים בבאבי יאר על ידי הנאצים.

הטיול שלנו יוביל אותנו מהעבר של אוקראינה עד ההווה, מהכפר לעיר, מהאתרים הלאומיים אל המוסדות הדתיים, מחייהם של היהודים אל התושבים הנוכחיים. בפנינו תתגלה מדינה מרתקת, ובכל פינה צפויה לנו חוויה.  

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה בליווי קפה ועוגה לפני שיוצאים לטיול - הזדמנות פז לפגוש את שאר המשתתפים ולקבל את כל הניירת והמידע הנחוץ, שבו תוכלו להיעזר בהכנות.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - איסטנבול - קייב - סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

הבוקר נטוס דרך איסטנבול אל קייב, בירתה של אוקראינה אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. בהגעה ניסע לסיור הכרות עם העיר ונבקר בכיכרות המרכזיות ובקתדרלת איה סופיה המהווה את המרכז הדתי של קייב. לקראת שעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 קייב היהודית - באבי יאר - סיור לילה

הבוקר נצא לביקור באתריה היהודיים של העיר. נבקר בבית הכנסת, נראה את חזית בית הולדתה של גולדה מאיר ואת פסלו של שלום עליכם ובהמשך נבקר גם בשוק המקורה של העיר. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לפאתי העיר ונבקר בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ – 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בקייב המוארת. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מוזיאון הלאברה - מוזיאון המלחמה

הבוקר נבקר במתחם הלאברה – מנזר המערות, כולל באוסף המיניאטורות שבו. נמשיך אל מוזיאון צ’רנוביל הנוגע ללב, המתאר את האסון האטומי באיזור בשנת 1986. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך למוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה ואת החיים באוקראינה במהלך המלחמה. לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בנהר הדנייפר

היום נהנה משיט על נהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה. זהו הנהר השלישי באורכו באירופה וכבר הויקינגים גילו את נתיביו וכך הגיעו וייסדו לחופו את קייב -ובעיקבותיה את מדינת רוסיה. הערים לגדות הדנייפר בנויות בעיקר על גדתו המערבית, הגבוהה יותר, שכן באביב הנהר גואה ומציף את המישורים שבמזרחו. סמוך לזאפורוז’יה, אליה נגיע מחר, בנו הרוסים בין 1927-1932, את הסכר העצום ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שהיתה בזמנה הגדולה בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 5 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

חלק מפואר וחשוב בהיסטוריה של אוקראינה קשור בקוזאקים הזאפורוז’ינים. נצא לביקור במקום מושבם באי חורטיטסייה ושם נלמד על אורח חייהם במוזיאון ההיסטוריה של הקוזאקים האוקראינים. במהלך הסיור נצפה במופע קוזאקים מרשים וססגוני. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אזור חרסון (KERSON)

נצא בשייט לאי קטנטן בו חיות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים, נתארח בבית מקומי, נתרשם מאורח חייהם ונטעם מאכלים ומשקאות מקומיים. לינה בספינת הנהר.

יום 7 אודסה היהודית

ספינתנו תעגון הבוקר באודסה, עיר נמל בים השחור שמהווה את החלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. העיר משמשת זה שנים רבות כמרכז עירוני גדול בדרומה של אוקראינה ומרכז ספנות לאזור הים השחור, ובימינו היא גם מפורסמת במוזיאונים המרתקים שבה. בעיר זו חיה הקהילה היהודית הכי גדולה ברוסיה ובה פעלו גדולי הספרות והציונות של העם היהודי – ביאליק, פינסקר, לילינבלום ואחרים, אשר בסיורנו נוכל להתרשם מבתיהם. בנוסף נבקר בבית כנסת פעיל ונגיע לאנדרטה לזכר הנספים בשואה, שם ניזכר בגורלם העצוב של היהודים במהלך מלחה”ע השנייה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה

ננצל את היום לביקור נוסף באודסה. נסייר בעיר, נראה את בית האופרה והבלט שנבנה בסגנון הבארוק עם שמץ ניאו-רנסאנס ואת מדרגות פוטיומקין ועוד ככל שהזמן יאפשר. נגיע גם לביקור במוזיאון לארכיאולוגיה המכיל אוסף נפלא של כלים מתקופתן של תרבויות קדומות באזור הים השחור. לינה בספינת הנהר.

יום 9 שיט בדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נרד לסיור בעיירת הגבול האוקראינית וילקובו, בה נוכל לחוש את אוקראינה האותנטית ובה נשמע את סיפור הפילוג בכנסייה הרוסית, ונמשיך באמצעות ספינה קטנה לשייט בזרוע הצפונית של הדלתא וכן בתעלותיה – עד נקודת ה-0 בשפך הדנובה לים השחור. לינה בספינת הנהר.

יום 10 איזמאיל

נעגון באיזמאיל, עיר היסטורית על נהר הדנובה בדרום מערב אוקראינה והנמל האוקראיני הגדול ביותר על הדנובה. נערוך סיור בעיר ונבקר בין היתר במוזיאון דיורמה המקומי. לינה בספינת הנהר.

יום 11 פטסטי (Fetesti) - קונסטנצה (Constanta)

בשעות הצהריים נגיע לנמל פטסטי (Fetesti), ממנו ניסע לביקור בקונסטנצה עיר נמל על חוף הים השחור. מכאן יצאו ספינות המעפילים במלחמת העולם השנייה (וביניהן הספינה הידועה ‘סטרומה’) לכיוון ישראל וחלקן טבעו בים השחור. נטייל בעיר העתיקה ההיסטורית של העיר ונצפה אל המסגד הגדול והמגדלור. במהלך ביקורנו נבקר במוזיאון הארכאולוגי וההיסטורי בעיר. בתום סיורנו ניסע חזרה אל הספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 12 בוקרשט - איסטנבול - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה ממנה נסע לבוקרשט, בירת רומניה. בהגעה נערוך סיור פנורמי במהלכו נתרשם מהאתרים המרכזיים בעיר, לרבות בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות המרשימה. לקראת שעות אחר הצהריים ניסע אל שדה התעופה של בוקרשט ממנו נטוס בחזרה לתל אביב דרך איסטנבול.

יום 13 הגעה לתל אביב

בשעת בוקר מוקדמת ננחת בתל אביב.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב איסטנבול 2:10 שעות
איסטנבול קייב 2:00 שעות
קייב איסטנבול 2:10 שעות
איסטנבול תל אביב 2:00 שעות

קונסטנצה (Constanta)

איזמאיל

אודסה

קייב

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
VG01 ספטמבר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck (קומה גבוהה יותר) בתוספת 300 € לאדם בחדר זוגי, 610 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג’וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 550 € לאדם בחדר זוגי, 1100 € לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת טורקיש איירליינס בנתיב: ת"א - איסטנבול- קייב, בוקרשט - איסטנבול - ת"א
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-20 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • שימו לב: לאחר ההרשמה לטיול, אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת) , המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. ניתן ואף מומלץ להזמין ביטוח זה מיד עם הרשמתכם לטיול ובכך להגן על כספכם, גם אם הרשמתכם נעשית חודשים רבים לפני צאת הטיול. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

דמי ביטול

אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת), המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • בניין הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם ואנדרטת החירות בבוקרשט
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • ביקור בקונסטנצה, עיר נמל על חוף הים השחור
 • סיור בעיר איזמאיל וביקור בין היתר במוזיאון דיורמה המקומי
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • שיט בנהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה
 • ביקור בלאברה – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  בוקרשט קייב אודסה
ספטמבר 25° 19° 22°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

שייט בנהר הדנייפר באוקראינה   הטיול מעניין אתכם? > לטופס ההרשמה

13 ימים • מקייב ואודסה שבאוקראינה ועד לרומניה דרך הדלתא של הדנובה
לוגו של וואטסאפ