מקייב לאודסה בספינת נהר

11 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

11 ימים

9 לילות

קוד הטיול: DU

אוקראינה, הגדולה במדינות אירופה (מלבד רוסיה) זכתה לכינוי "סל הלחם של ברית המועצות". השם ניתן לה הודות לחלקות החקלאיות הגדולות, האדמה הפורייה שלה והתבואה הרבה שהניבה. במשך מאות רבות של שנים נמשכו אל האוצרות הללו עמים רבים, והיא נכבשה שוב ושוב. רק בשנת 1991, כשברית המועצות התפרקה, אוקראינה זכתה לקבל עצמאות.

היהדות היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של אוקראינה והיהודים שהתגוררו בה השפיעו בצורה ניכרת על התרבות, הספרות והציונות. סופרים, הוגי דעות, ראשוני התנועה הציונית ומשוררים פעלו בתחומה. די אם נזכיר בהם את חיים נחמן ביאליק, שלום עליכם, זאב ז'בוטינסקי, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ואת גולדה מאיר, שאת הבית שבו גדלה ניתן לראות בבירה קייב. עם זאת, באוקראינה התרחשו מהקשים במאורעות שעברו על בני עמנו, בהן הפרעות ב-1648 שאותם הנהיג בוגדן חמלניצקי, מי שנחשב בעיני בני עמו גיבור, ורציחתם של כ-50 אלף יהודים בבאבי יאר על ידי הנאצים.

הטיול שלנו יוביל אותנו מהעבר של אוקראינה עד ההווה, מהכפר לעיר, מהאתרים הלאומיים אל המוסדות הדתיים, מחייהם של היהודים אל התושבים הנוכחיים. בפנינו תתגלה מדינה מרתקת, ובכל פינה צפויה לנו חוויה.  

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

מפגש קבוצה על קפה ועוגה שיתקיים לפני הטיול - הזדמנות נפלאה להכיר את המשתתפים ולקבל את כל המסמכים והמידע הדרוש, שיסייע לכם בהכנות.

שי מהודר ובלעדי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מקיפה המלווה בתמונות על יעדי הטיול + מפה, שתחולק במפגש הקבוצה.

יום 1 תל אביב – קייב – סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

הבוקר נטוס אל קייב, בירתה של אוקראינה אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. בהגעה ניסע לסיור הכרות עם העיר ונבקר בכיכרות המרכזיות ובקתדרלת איה סופיה המהווה את המרכז הדתי של קייב. לקראת שעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 קייב היהודית - באבי יאר – סיור לילה

הבוקר נצא לביקור באתריה היהודיים של העיר. נבקר בבית הכנסת, נראה את חזית בית הולדתה של גולדה מאיר ואת פסלו של שלום עליכם ובהמשך נבקר גם בשוק המקורה של העיר. לאחר ארוחת הצהריים ניסע לפאתי העיר ונבקר בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בקייב המוארת. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מוזיאון הלאברה – מוזיאון המלחמה

הבוקר נבקר במתחם הלאברה – מנזר המערות, כולל באוסף המיניאטורות שבו. נמשיך אל מוזיאון צ’רנוביל הנוגע ללב, המתאר את האסון האטומי באיזור בשנת 1986. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך למוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה ואת החיים באוקראינה במהלך המלחמה. לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בנהר הדנייפר

היום נהנה משיט על נהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה. זהו הנהר השלישי באורכו באירופה וכבר הויקינגים גילו את נתיביו וכך הגיעו וייסדו לחופו את קייב -ובעיקבותיה את מדינת רוסיה. הערים לגדות הדנייפר בנויות בעיקר על גדתו המערבית, הגבוהה יותר, שכן באביב הנהר גואה ומציף את המישורים שבמזרחו. סמוך לזאפורוז’יה, אליה נגיע מחר, בנו הרוסים בין 1927-1932, את הסכר העצום ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שהיתה בזמנה הגדולה בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 5 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

חלק מפואר וחשוב בהיסטוריה של אוקראינה קשור בקוזאקים הזאפורוז’ינים. נצא לביקור במקום מושבם באי חורטיטסייה ושם נלמד על אורח חייהם במוזיאון ההיסטוריה של הקוזאקים האוקראינים. במהלך הסיור נצפה במופע קוזאקים מרשים וססגוני. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אזור חרסון (KERSON)

נצא בשייט לאי קטנטן בו חיות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים, נתארח בבית מקומי, נתרשם מאורח חייהם ונטעם מאכלים ומשקאות מקומיים. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שיט בדלתא של הדנובה

היום תגיע הספינה לדלתא של הדנובה, המשתרעת על שטח של כ- 4,340 קילומטרים רבועים. אזור זה ידוע בזכות המגוון הרב של אוכלוסיית חיות הבר שבו, הכולל 20 זוגות של נשרים לבני זנב ו- 3,000 נחשי צפע. בסך הכול שוכנים בדלתא 5,140 זנים של הצומח והחי, לרבות 300 זנים של ציפורים ו- 30 זנים של דגים. נרד לסיור בעיירת הגבול האוקראינית וילקובו, בה נוכל לחוש את אוקראינה האותנטית ובה נשמע את סיפור הפילוג בכנסייה הרוסית, ונמשיך באמצעות ספינה קטנה לשייט בזרוע הצפונית של הדלתא וכן בתעלותיה – עד נקודת ה-0 בשפך הדנובה לים השחור. נשוב לספינת האם ונשוט לכיוון אודסה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה

בשעות הבוקר נעגון באודסה, עיר הנמל על הים השחור והחלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. שנים רבות היא מהווה כמרכז הספנות לאיזור הים השחור ומרכז עירוני גדול בדרום אוקראינה וכיום היא גם נודעת בזכות המוזיאונים המעניינים שבה. נצא לסיורי בעיר, במהלכו נבקר בכיכר על שם הצארינה הרוסייה קתרינה השנייה, מייסדת העיר, נראה את את מדרגות פוטיומקין ואת בית האופרה והבלט הבנוי בסגנון הבארוק עם קורטוב ניאו-רנסאנס. נבקר בקתדרלה המשוחזרת ובשוק המקומי וכן בפסאז’ המעוטר בארכיטקטורה עשירה. נסיים בביקור במוזיאון לארכיאולוגיה בו אוסף מצוין של כלים מתקופת התרבויות המוקדמת של הים השחור. לינה בספינת הנהר.

יום 9 אודסה – בלגורוד - דניסטרובסקי

נצא מאודסה לביקור בבלגורוד-דניסטרובסקי = העיר הלבנה שעל הדניסטר, עיר מבצר עתיקה שנקראה בעבר אקרמן, השוכנת על גדות נהר הדניסטר בסמוך לים השחור, ואשר עברה משלטון לשלטון בתהפוכות  האירועים ההיסטורים. בדרכנו נעבור באיזורים עתירי מים עם מראות נוף מרהיבים. לינה בספינת הנהר.

ימים 10+11 אודסה היהודית – טיסת ערב תל אביב

ניפרד מספינת הנהר ונצא ליום טיול נוסף באודסה. באודסה חיה הקהילה היהודית הגדולה ביותר ברוסיה ובה פעלו גדולי הציונות והספרות של העם היהודי – איסק באבל, ביאליק, ז’בוטינסקי, מאיר דיזנגוף, דובנוב ואחרים. במהלך סיורנו נבקר בבית כנסת פעיל ונתרשם מבתיהם של גדולי הציונות והספרות. בהמשך היום ניסע להיזכר בגורל היהודים במלחמת העולם השנייה, באנדרטה לזכר הנספים. נמשיך ונטייל באודסה ככל שיותיר לנו הזמן. לקראת שעות הערב ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה לתל אביב, אליה נגיע מעט לאחר חצות.

דגשים מיוחדים

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • ביקור ב"לאברה" – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

צרו עימנו קשר

אודסה

קייב

מטיילים ממליצים

"היה טיול מהנה, הענקת לנו חוויה חד פעמית!
תודה על הסבלנות והיחס היפה שאת מעניקה.
שמחנו להכיר אותך ולטייל תחת הדרכתך,
נהננו מהידע הרב שהעברת לנו
וזכינו איתך לטיול מחכים ומרגש.
נסענו הרבה בעולם – אין רבים כמוך!"
מאת: דגנית, נילי ואורי, בן ציון ושולה
שולה קנטור, נחמה, גרשון ושרה, אילנה, לי ומיכה

"טיול במסלול לא מוכר וחדש,
אך ישן בתודעה
ובעבר היהודי – היה ידוע לשימצה.
וכך נאספנו למפגש מטיילים
עם בילי –
מדריכה רצינית, עניינית, ידענית ופתוחה,
צעירה לגילנו – אך בוגרת בתפיסתה.
טיילנו,
הקשבנו,
הועשרנו
והנה – הגיע סוף הטיול.
תודה לך בילי!"
מטיילי אוקראינה מאי 2018

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
DU01 22/05/2019 01/06/2019 €2742 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 20/12/2018 טרם נקבע הרשמה
DU02 03/06/2019 13/06/2019 €2765 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 20/12/2018 טרם נקבע הרשמה
DU03 15/08/2019 25/08/2019 €2826 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 20/12/2018 טרם נקבע הרשמה
DU04 27/08/2019 06/09/2019 €2784 €950 €200 הנחה לנרשמים עד 20/12/2018 טרם נקבע הרשמה
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck בתוספת 250 € לאדם בחדר זוגי, 500 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג’וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 450 € לאדם בחדר זוגי, 900 € לאדם בתא ליחיד.

טיולים דומים לבחירתכם

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוקראינה איירליינס בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה. בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות.

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה.

 • בטרם ההרשמה לטיול, אנו ממליצים לכם לעיין בעמוד ‘התנאים הכלליים‘.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתכם לטיול וזאת בכדי להגן על כספכם גם במקרה בו נרשמתם לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלצו לבטל את נסיעתכם בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכלו ליהנות מכיסוי לתשלום שלכם עבור הטיול. “שכבת ההגנה” הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן

 • בטיסות אייר אוקראינה הארוחות בתשלום בלבד. 

 •  

 • תכניות הטיולים מותאמות לכל מי שביכולתו/ה לטייל רגלית למשך כעשרים דקות ברציפות לפחות. בנוסף, יש לציין כי ההליכה אינה בהכרח בדרכים סלולות ולפעמים גם נדרש לעלות/לרדת במדרגות (לכן לא ניתן להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים).
 • שימו לב: שיבוץ מדריך/ה לטיול הינו דבר הנתון לשינוי בכל עת. באפשרותכם לקבל מידע עדכני לגבי מדריכים המשובצים לטיולים בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. לצפייה ברשימה לחצו כאן

דמי ביטול
מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

קייב אודסה
מאי 20° 20°
יוני 23° 24°
אוגוסט 23° 26°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים