מקייב לאודסה בספינת נהר

11 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

9 לילות שיט

קהל רחב פרימיום
קוד טיול DU

אוקראינה, הגדולה במדינות אירופה (מלבד רוסיה) זכתה לכינוי "סל הלחם של ברית המועצות". השם ניתן לה הודות לחלקות החקלאיות הגדולות, האדמה הפורייה שלה והתבואה הרבה שהניבה. במשך מאות רבות של שנים נמשכו אל האוצרות הללו עמים רבים, והיא נכבשה שוב ושוב. רק בשנת 1991, כשברית המועצות התפרקה, אוקראינה זכתה לקבל עצמאות.

היהדות היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של אוקראינה והיהודים שהתגוררו בה השפיעו בצורה ניכרת על התרבות, הספרות והציונות. סופרים, הוגי דעות, ראשוני התנועה הציונית ומשוררים פעלו בתחומה. די אם נזכיר בהם את חיים נחמן ביאליק, שלום עליכם, זאב ז'בוטינסקי, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ואת גולדה מאיר, שאת הבית שבו גדלה ניתן לראות בבירה קייב. עם זאת, באוקראינה התרחשו מהקשים במאורעות שעברו על בני עמנו, בהן הפרעות ב-1648 שאותם הנהיג בוגדן חמלניצקי, מי שנחשב בעיני בני עמו גיבור, ורציחתם של כ-50 אלף יהודים בבאבי יאר על ידי הנאצים.

טיול השייט שלנו יוביל אותנו מהעבר של אוקראינה עד ההווה, מהכפר לעיר, מהאתרים הלאומיים אל המוסדות הדתיים, מחייהם של היהודים אל התושבים הנוכחיים. בפנינו תתגלה מדינה מרתקת, ובכל פינה צפויה לנו חוויה.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour": • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית) • ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב – קייב – סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

נמריא הבוקר אל בירת אוקראינה – קייב, שבמשך מאות שנים הייתה חלק מרוסיה אך הפכה למדינה עצמאית עם קריסתה של ברית המועצות. עם הגיענו נצא לסיור היכרות בעיר ונעבור בכיכרות העיר המרכזיות ובמקום המהווה את לב ליבו הדתי של קייב – קתדרלת איה סופיה. בשעות אחה”צ נתקבל בידי צוות ספינת הנהר שתהווה “מלון צף” עבורנו בימים הבאים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 קייב היהודית - באבי יאר – סיור לילה

היום נצא לביקור באתרים היהודיים בקייב. נראה את פסלו של שלום עליכם, את חזיתו של בית הולדתה של גולדה מאיר ונבקר גם בבית הכנסת ובשוק המקורה בעיר. אחרי ארוחת הצהריים נצא בנסיעה אל פאתי העיר ושם נבקר בבאבי יאר, מקום שבו נרצחו יותר ממאה אלף יהודים במלחה”ע השנייה. עם סיום ארוחת הערב נצא אל קייב המוארת לסיור לילי. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מוזיאון הלאברה – מוזיאון המלחמה

הבוקר נבקר במתחם הלאברה בו נראה את כנסיית דורמציון, אולם הציורים ונערוך תצפית על נהר הדנייפר. נבקר במוזיאון המיניאטורות ונמשיך אל מוזיאון מלחמת העולם השנייה המתאר את מהלך הקרבות בין רוסיה לגרמניה ואת החיים באוקראינה במהלך המלחמה. אחר הצהריים נבקר במוזיאון צ’רנוביל הנוגע ללב, המתאר את האסון הגרעיני באזור בשנת 1986.  לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בנהר הדנייפר

נהנה היום משיט בנהר בעל חשיבות רבה המשמש כמקור החיים באוקראינה, נהר הדנייפר. נהר זה הינו השלישי באורכו באירופה אשר מי שגילה את נתיביו היו הוויקינגים, שכתוצאה מכך הגיעו לחופו וייסדו עליו את קייב, ובעקבות זאת את מדינת רוסיה. הערים ששוכנות על גדותיו נבנו בעיקר על הגדה המערבית והגבוהה יותר, כיוון שבאביב הנהר עולה על גדותיו והמישורים במזרחו מוצפים. הרוסים בנו בשנים 1927-1932 ליד זאפורז’יה (אליה נגיע מחר) את הסכר הגדול ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שבזמנו הייתה הגדולה ביותר בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 5 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

הקוזאקים הזאפרוז’ינים מהווים חלק חשוב ומפואר בהיסטוריה האוקראינית. נבקר היום באי חורטיטסייה, מקום מושבם, ובו נלמד על אורחות חייהם במוזיאון של היסטוריית הקוזאקים האוקארינים. כחלק מסיורנו נצפה גם במופע קוזאקים מרהיב ויפהפה. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אזור חרסון (KERSON)

נצא בשייט לאי הקטנטן בו חיות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים, נתארח בבית מקומי, נתרשם מאורח חייהם ונטעם מאכלים ומשקאות מקומיים. בשייט עצמו נחווה ריקודיים אוקראיניים מסורתיים עם להקת הנשים של האיזור. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שיט בדלתא של הדנובה

היום נגיע לדלתא של הדנובה ששטחה כ-4,340 קמ”ר, אזור הידוע בזכות אוכלוסיית חיות הבר המגוונת שבו. בדלתא חיים כ-5,140 זנים של צומח וחי, כולל 30 זני דגים, 300 זני ציפורים, 3,000 נחשי צפע ואף 20 זוגות של נשרים לבני זנב. נצא לסיור בוילקובו, עיירת גבול אוקראינית שבה נוכל לחוות את אוקראינה האותנטית וגם לשמוע את הסיפור על הפילוג בכנסייה הרוסית. משם נמשיך לשוט בספינה קטנה אל הזרוע הצפונית של הדלתא ותעלותיה, עד לנקודת האפס בה נשפך הדנובה לים השחור. נחזור לספינתנו ונתחיל בשייט לכיוון אודסה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אודסה

בשעות הבוקר נעגון באודסה, עיר הנמל על הים השחור והחלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. שנים רבות היא מהווה כמרכז הספנות לאיזור הים השחור ומרכז עירוני גדול בדרום אוקראינה וכיום היא גם נודעת בזכות המוזיאונים המעניינים שבה. נצא לסיורי בעיר, במהלכו נבקר בכיכר על שם הצארינה הרוסייה קתרינה השנייה, מייסדת העיר, נראה את את מדרגות פוטיומקין ואת בית האופרה והבלט הבנוי בסגנון הבארוק עם קורטוב ניאו-רנסאנס. נבקר בקתדרלה המשוחזרת וכן בפסאז’ המעוטר בארכיטקטורה עשירה. נסיים בסיור ברחוב דריבאסובסקיה ונותיר זמן חופשי להתאתנו במידרחוב. לינה בספינת הנהר.

יום 9 אודסה - הקטקומבות - מוזיאון הפרטיזנים

נצא מאודסה ונערוך ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה . נראה את המקומות בהם התחבאו הפרטיזנים וניסע לביקור במוזיאון הפרטיזנים. נמשיך למוזיאון האומנות הרוסי בו נראה ונלמד על אומנות האיקונות והריאליזם הרוסי ונסיים בציורים של בית הספר לציור באודסה. אחר ארוחת הצהרים נבקר בארמון של משפחת טולסטוי ובגניו.  לינה בספינת הנהר.

ימים 10+11 אודסה היהודית – טיסת ערב תל אביב

ניפרד מהספינה וננצל את היום לביקור נוסף באודסה. בעיר זו חיה הקהילה היהודית הכי גדולה ברוסיה ובה פעלו גדולי הספרות והציונות של העם היהודי – ביאליק, איסק באבל, מאיר דיזנגוף, דובנוב, ז’בוטינסקי ואחרים, אשר בסיורנו נוכל להתרשם מבתיהם. בנוסף נבקר בבית כנסת פעיל ונגיע לאנדרטה לזכר הנספים בשואה, שם ניזכר בגורלם העצוב של היהודים במהלך מלחה”ע השנייה. לאחר מכן נמשיך לטייל באודסה ככל שיאפשר לנו הזמן. לקראת ערב נצא אל שדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה ארצה.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

אודסה

קייב

מטיילים ממליצים

"היה טיול מהנה, הענקתo לנו חוויה חד פעמית! תודה על הסבלנות והיחס היפה"
מאת: דגנית, נילי ואורי, בן ציון iשולה קנטור, נחמה, גרשון ושרה, אילנה, לי ומיכה

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
DU01 יוני 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
DU02 יולי 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
DU03 אוגוסט 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
DU04 ספטמבר 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר Deluxe בקומתUpper Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר Deluxe בקומת Boat Deck (קומה גבוהה יותר) בתוספת 210 € לאדם בחדר זוגי, 325 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מסוג Junior Suite בקומת Boat Deck בתוספת 310 € לאדם בחדר זוגי, 425 € לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוקראינה איירליינס בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השייט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית).
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • בטרם ביצוע הרשמה לטיול אנו ממליצים לך לעיין בדף 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתך לטיול וזאת בכדי להגן על כספך גם במקרה בו נרשמת לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלץ לבטל את נסיעתך בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכל ליהנות מכיסוי לתשלום שלך עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחץ כאן

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).
 • שיבוץ המדריכים נתון לשינויים בכל עת. ניתן להתעדכן בשם המדריך העדכני המשובץ לטיול בעמוד ‘רשימת כל הטיולים’. למעבר לרשימה לחצו כאן.

 • בטיסות אייר אוקראינה הארוחות בתשלום בלבד. 

 • מסלול הטיול שלנו מתאים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ-30 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה /ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון.

 • חלק מהאתרים במסלול הינם גדולים, הביקורים בהם דורשים לעיתים עמידה בתור וכן עמידה לא קצרה במהלך הביקור עצמו.

 • שימו לב, בספינת הנהר MS Dnieper Princess לא קיימת מעלית וגרמי המדרגות קצת יותר תלולים מהרגיל בספינות כאלה. עם זאת יש להדגיש שקיימת אפשרות להיעזר במעקה מ-2 הצדדים בעת העלייה / ירידה במדרגות.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט ומוזיאון הפרטיזנים באודסה
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) - אי קטן בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • ביקור במוזיאון צ’רנוביל המתאר את האסון הגרעיני באזור שהתרחש בשנת 1986
 • ביקור באתריה היהודיים של העיר קייב כולל ביקור בבאבי יאר, אתר הירצחם של יותר מ- 100,000 יהודים במלחמת העולם השנייה
 • ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייב אודסה
יוני 23° 24°
יולי 24° 26°  
אוגוסט 23° 26°
ספטמבר 19° 22°

 

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ