מקייב לאודסה בספינת נהר

11 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

9 לילות

שיט

גיל שלישי
קוד טיול DUS

אוקראינה, הגדולה במדינות אירופה (מלבד רוסיה) זכתה לכינוי "סל הלחם של ברית המועצות". השם ניתן לה הודות לחלקות החקלאיות הגדולות, האדמה הפורייה שלה והתבואה הרבה שהניבה. במשך מאות רבות של שנים נמשכו אל האוצרות הללו עמים רבים, והיא נכבשה שוב ושוב. רק בשנת 1991, כשברית המועצות התפרקה, אוקראינה זכתה לקבל עצמאות.

היהדות היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של אוקראינה והיהודים שהתגוררו בה השפיעו בצורה ניכרת על התרבות, הספרות והציונות. סופרים, הוגי דעות, ראשוני התנועה הציונית ומשוררים פעלו בתחומה. די אם נזכיר בהם את חיים נחמן ביאליק, שלום עליכם, זאב ז'בוטינסקי, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ואת גולדה מאיר, שאת הבית שבו גדלה ניתן לראות בבירה קייב. עם זאת, באוקראינה התרחשו מהקשים במאורעות שעברו על בני עמנו, בהן הפרעות ב-1648 שאותם הנהיג בוגדן חמלניצקי, מי שנחשב בעיני בני עמו גיבור, ורציחתם של כ-50 אלף יהודים בבאבי יאר על ידי הנאצים.

הטיול שלנו יוביל אותנו מהעבר של אוקראינה עד ההווה, מהכפר לעיר, מהאתרים הלאומיים אל המוסדות הדתיים, מחייהם של היהודים אל התושבים הנוכחיים. בפנינו תתגלה מדינה מרתקת, ובכל פינה צפויה לנו חוויה.  

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
• מסלול מיוחד מותאם למבוגרים
• רופא ישראלי צמוד 
• טיפים לנותני השירותים השונים כולל טיפים בספינה.

• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

שירות הסעות מהבית לנתב"ג ובחזרה (אנו החברה היחידה שמציעה שירות ייחודי זה, לא צריך להטריד את בני המשפחה שיסיעו אתכם לנתב"ג ויבואו לאסוף אתכם בתום הטיול).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב – קייב – סיור ראשוני - קתדרלת איה סופיה

נמריא הבוקר אל בירת אוקראינה – קייב, שבמשך מאות שנים הייתה חלק מרוסיה אך הפכה למדינה עצמאית עם קריסתה של ברית המועצות. עם הגיענו נצא לסיור היכרות בעיר ונעבור בכיכרות העיר המרכזיות ובמקום המהווה את לב ליבו הדתי של קייב – קתדרלת איה סופיה. בשעות אחה”צ נתקבל בידי צוות ספינת הנהר שתהווה “מלון צף” עבורנו בימים הבאים. לינה בספינת הנהר.

יום 2 קייב היהודית - באבי יאר – סיור לילה

היום נצא לביקור באתרים היהודיים בקייב. נראה את פסלו של שלום עליכם, את חזיתו של בית הולדתה של גולדה מאיר ונבקר גם בבית הכנסת ובשוק המקורה בעיר. אחרי ארוחת הצהריים נצא בנסיעה אל פאתי העיר ושם נבקר בבאבי יאר, מקום שבו נרצחו יותר ממאה אלף יהודים במלחה”ע השנייה. עם סיום ארוחת הערב נצא אל קייב המוארת לסיור לילי. לינה בספינת הנהר.

יום 3 מוזיאון הלאברה – מוזיאון המלחמה

בבוקר זה נצא לביקור במתחם הלאברה – מנזר המערות, בו נוכל להתרשם גם מאוסף מיניאטורות. משם נמשיך אל מוזיאון צ’רנוביל, מקום נוגע ללב המציג את האסון האטומי שהכה באזור בשנת 1986. אחרי ארוחת הצהריים נגיע אל מוזיאון מלחה”ע השנייה בו מתוארים הקרבות בין רוסיה לגרמניה והחיים באוקראינה בזמן המלחמה. לינה בספינת הנהר.

יום 4 שיט בנהר הדנייפר

נהנה היום משיט בנהר בעל חשיבות רבה המשמש כמקור החיים באוקראינה, נהר הדנייפר. נהר זה הינו השלישי באורכו באירופה אשר מי שגילה את נתיביו היו הוויקינגים, שכותצאה מכך הגיעו לחופו וייסדו עליו את קייב, ובעקבות זאת את מדינת רוסיה. הערים ששוכנות על גדותיו נבנו בעיקר על הגדה המערבית והגבוהה יותר, כיוון שבאביב הנהר עולה על גדותיו והמישורים במזרחו מוצפים. הרוסים בנו בשנים 1927-1932 ליד זאפורז’יה (אליה נגיע מחר) את הסכר הגדול ותחנת הכוח ההידרו-אלקטרית, שבזמנו הייתה הגדולה ביותר בעולם. לינה בספינת הנהר.

יום 5 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

הקוזאקים הזאפרוז’ינים מהווים חלק חשוב ומפואר בהיסטוריה האוקראינית. נבקר היום באי חורטיטסייה, מקום מושבם, ובו נלמד על אורחות חייהם במוזיאון של היסטוריית הקוזאקים האוקארינים. כחלק מסיורנו נצפה גם במופע קוזאקים מרהיב ויפהפה. לינה בספינת הנהר.

יום 6 אזור חרסון (KERSON)

נשוט היום אל אי זעיר שבו גרות משפחות מקומיות בבתים מסורתיים. נזכה לאירוח בבית מקומי, שבו נוכל להתרשם מאורחות חייהם וגם לטעום משקאות ומאכלים מקומיים. לינה בספינת הנהר.

יום 7 שיט בדלתא של הדנובה

היום נגיע לדלתא של הדנובה ששטחה כ-4,340 קמ”ר, אזור הידוע בזכות אוכלוסיית חיות הבר המגוונת שבו. בדלתא חיים כ-5,140 זנים של צומח וחי, כולל 30 זני דגים, 300 זני ציפורים, 3,000 נחשי צפע ואף 20 זוגות של נשרים לבני זנב. נצא לסיור בוילקובו, עיירת גבול אוקראינית שבה נוכל לחוות את אוקראינה האותנטית וגם לשמוע את הסיפור על הפילוג בכנסייה הרוסית. משם נמשיך לשוט בספינה קטנה אל הזרוע הצפונית של הדלתא ותעלותיה, עד לנקודת האפס בה נשפך הדנובה לים השחור. נחזור לספינתנו ונתחיל בשייט לכיוון אודסה. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה

ספינתנו תעגון הבוקר באודסה, עיר נמל בים השחור שמהווה את החלון הדרומי של אוקראינה לאירופה. העיר משמשת זה שנים רבות כמרכז עירוני גדול בדרומה של אוקראינה ומרכז ספנות לאזור הים השחור, ובימינו היא גם מפורסמת במוזיאונים המרתקים שבה. נסייר בעיר ונבקר בכיכר על שם קתרינה השנייה, הצארינה הרוסייה שייסדה את העיר, נראה את בית האופרה והבלט שנבנה בסגנון הבארוק עם שמץ ניאו-רנסאנס ואת מדרגות פוטיומקין, נבקר בשוק המקומי, בקתדרלה המשוחזרת ובפסאז’ המקושט באדריכלות מרהיבה. לקינוח נגיע לביקור במוזיאון לארכיאולוגיה המכיל אוסף נפלא של כלים מתקופתן של תרבויות קדומות באזור הים השחור. לינה בספינת הנהר.

יום 9 אודסה – בלגורוד - דניסטרובסקי

נעזוב את אודסה לביקור בבלגורוד-דניסטרובסקי, היא העיר הלבנה שעל הדניסטר. זוהי עיר מבצר עתיקה שכונתה בעבר אקרמן ונמצאת על גדות נהר הדניסטר ליד הים השחור. עיר זו עברה שלטונות רבים במהלך תהפוכות ההיסטוריה שלה. נחלוף בדרכנו דרך אזורים יפהפיים עתירי מים ונופים עוצרי נשימה. לינה בספינת הנהר.

ימים 10+11 אודסה היהודית – טיסת ערב תל אביב

ניפרד מהספינה וננצל את היום לביקור נוסף באודסה. בעיר זו חיה הקהילה היהודית הכי גדולה ברוסיה ובה פעלו גדולי הספרות והציונות של העם היהודי – ביאליק, איסק באבל, מאיר דיזנגוף, דובנוב, ז’בוטינסקי ואחרים, אשר בסיורנו נוכל להתרשם מבתיהם. בנוסף נבקר בבית כנסת פעיל ונגיע לאנדרטה לזכר הנספים בשואה, שם ניזכר בגורלם העצוב של היהודים במהלך מלחה”ע השנייה. לאחר מכן נמשיך לטייל באודסה ככל שיאפשר לנו הזמן. לקראת ערב נצא אל שדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה ארצה.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

אודסה

קייב

מטיילים ממליצים

"היה טיול מהנה, הענקת לנו חוויה חד פעמית!
תודה על הסבלנות והיחס היפה שאת מעניקה.
שמחנו להכיר אותך ולטייל תחת הדרכתך,
נהננו מהידע הרב שהעברת לנו
וזכינו איתך לטיול מחכים ומרגש.
נסענו הרבה בעולם – אין רבים כמוך!"
מאת: דגנית, נילי ואורי, בן ציון ושולה
שולה קנטור, נחמה, גרשון ושרה, אילנה, לי ומיכה

"טיול במסלול לא מוכר וחדש,
אך ישן בתודעה
ובעבר היהודי – היה ידוע לשימצה.
וכך נאספנו למפגש מטיילים
עם בילי –
מדריכה רצינית, עניינית, ידענית ופתוחה,
צעירה לגילנו – אך בוגרת בתפיסתה.
טיילנו,
הקשבנו,
הועשרנו
והנה – הגיע סוף הטיול.
תודה לך בילי!"
מטיילי אוקראינה מאי 2018

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
DUS01 יוני 2021 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper Deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck בתוספת 250 € לאדם בחדר זוגי, 500 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג’וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 450 € לאדם בחדר זוגי, 900 € לאדם בתא ליחיד.

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוקראינה איירליינס בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • רופא ישראלי צמוד 
 • טיפים לנותני השירותים השונים כולל טיפים בספינה.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה מן הבית לשדה התעופה ובחזרה.

חשוב לדעת

 • לחברת ‘קרוז תור’ כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב’לוקים’ (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיסות אייר אוקראינה הארוחות בתשלום בלבד. 

 •  

דמי ביטול

אנו ממליצים על הזמנת ביטוח ביטול טיול מכל סיבה שהיא (בריאותית או כל סיבה אחרת), המאפשר לכם לבטח את הוצאות הטיול המאורגן אליו נרשמתם (לכל מי שמזמין נסיעה מישראל לחו"ל) למקרה בו תיאלצו לבטלו כאמור מכל סיבה שהיא. לתשומת ליבכם: הביטוח הנ"ל ניתן לרכישה עד 7 ימים בלבד ממועד הרשמה לטיול. להזמנת ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא לחצו כאן.

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • ביקור ב"לאברה" – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

על הספינה

MS Dnieper Princess

ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייב אודסה
יוני 23° 24°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

לוגו של וואטסאפ