טיול מאורגן לרוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג בספינת נהר

11 ימים • שייט בספינת נהר בתקופת הלילות הלבנים הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

11 ימים

10 לילות

שיט

קוד טיול QVM

זוהי הזדמנות מופלאה לחוות את רוסיה עם ההיסטוריה המרתקת וארוכת השנים שלה בדרך מיוחדת מאוד. סמלה של רוסיה, העיט הדו ראשי, מרמז לנו על הדואליות שיש במדינה זו. שתי ערי בירה, אחת באירופה והשנייה באסיה, שתי שושלות צארים שהותירו אחריהם ארמונות פאר בחלקם נבקר. מחד גיסא, הכנסיות הרוסיות-אורתודוכסיות בעלות כיפות הבצל שבמוסקבה, יחד עם מוזיאון הנשקייה המרתק. מאידך גיסא, העיר המקסימה עם הפנים למערב - סנט. פטרסבורג שעל שפת המפרץ הבלטי, בשליטת שושלת בית רומנוב. ללא ספק, לפנינו טיול גדוש במראות מרשימים וגם את מקום היהודים בהיסטוריה של רוסיה לא נשכח לפקוד, או את הדיורמות שב'מוזיאון המלחמה' המציגות את הקרבות המרשימים במלה"ע השנייה.

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour": • טיול מאורגן לרוסיה עם שייט מפנק בספינה MS. Rostropovich • במהלך השייט תוכלו ליהנות ממים לשתייה לא הגבלה וכוס יין בכל ארוחת ערב • מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש • ניצול זמן מלא בסיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה • בילוי ערב: יציאה למופע פולקלור מרהיב בסנט. פטרסבורג • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה

בגמר הטיול – הסעה מנתב''ג לבתי המטיילים בכל מקום בארץ! (אנו החברה היחידה שמציעה שירות מפנק זה, אין צורך להטריד קרובים שיגיעו לקחת אתכם מנתב''ג).

פגישת קבוצה באמצעות אפליקציית זום לפני היציאה לטיול - הזדמנות פז להכיר את שאר חברי הקבוצה ולקבל את כל המידע הנחוץ שיעזור לכם בהכנות. שי מהודר וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת + מפה שיחולקו בשדה התעופה.

שי הדור וייחודי למטיילי קרוז תור: חוברת מידע מורחבת הכוללת מפה, שתסופק בפגישת הקבוצה.

יום 1 תל אביב - סנט. פטרסבורג - עליה לספינת הנהר

נמריא בשעת צהריים בטיסה ישירה אל סנט. פטרסבורג (Saint Petersburg). לאחר הגעתנו ניסע אל נמל העגינה שם נעלה על ספינת הנהר. צוות הספינה יקבל אותנו בטכס קבלת פנים חגיגי ומסורתי עם לחם ומלח וודקה. לינה בספינת הנהר.

יום 2 סיור בעיר – מצודת פטר ופול - שדרת נייבסקי - מוזיאון ההרמיטאז' - ערב פולקלור

נסייר הבוקר ברחביה של אחת מהערים המדהימות של אירופה, המתפרסת על 42 איים בדלתא של נהר נייבה. נטייל בשדרת נייבסקי הארוכה, אליה מובילים כל הרחובות, וגם נבקר במצודת פטר ופול. המצודה נבנתה על גדות הנהר על מנת להגן מפני תקיפה אפשרית של הצי השבדי. לאחר ארוחת צהריים באחת ממסעדות העיר, נערוך ביקור במוזיאון ההרמיטאז' – המוזיאון הגדול ברוסיה שמכיל יצירות מופת ואוספים מרתקים מתרבויות פרימטיביות, עתיקות, תרבויות המזרח והמערב, מדע והשכלה. כמו כן, יש בו ציורים של טיציאן, רפאל, רמברנדט,  דה וינצ'י, פוסן, רנואר, מנה. בנוסף, הוא מכיל פסלים ועוד מאות אלפי חפצי אמנות וממצאים ארכיאולוגיים. בתום ארוחת הערב נצא לבלות במופע פולקלור מרשים. לינה בספינת הנהר.

יום 3 ארמון יקטרינה הגדולה – תחילת הפלגה

ניסע לביקור בארמון קתרינה המפואר ב'צארסקויה סלו', או כפר הצארים המכונה גם פושקין, ששוכן  25 קילומטרים מסנט. פטרסבורג. הארמון, שנבנה בתחילת המאה ה- 18 בעוד שחמישה צארים וצארינות תרמו לבנייתו וליופיו, נחרב ע"י הגרמנים במלה"ע השנייה. נראה את החזית המיוחדת הכוללת כיפות זהובות ועיטורים בכחול ובלבן, את עיצוב הפנים המבריק והגדוש במראות, בנברשות ובפסלוני מלאכים. נבקר גם בחדר הענבר הידוע (גולת הכותרת). סביב הארמון משתרע לו פארק מרהיב שתוכנן ע"י מיטב אדריכלי הגינון באותה תקופה, ביקור שהוא חוויה בפני עצמה. לקראת הצהריים נשוב אל הספינה ונחל בהפלגה לעבר מנדרוגי. לינה בספינת הנהר.

יום 4 מנדרוגי

את היום נתחיל בצפייה מסיפון הספינה על הסכרים שעל נהר הסוויר. פנינו מועדות אל ימת המים המתוקים הגדולה ביותר באירופה, ימת לדוגה. נערוך ביקור בכפר הנופש 'מנדרוגי', בו נתוודע לאורח החיים של כפר רוסי טיפוסי. כפר זה נחרב לגמרי במלה"ע השנייה ובשנת 1966 נבנה שוב. חיים בו אמנים שמייצרים דברי קרמיקה, מטריושקות, תכשיטים ועוד חפצי אמנות. כמובן שלא נוותר גם על ארוחת ברביקיו בסגנון רוסי.  לינה בספינת הנהר.

יום 5 קיז'י - ביקור במוזיאון הפתוח

היום נעגון בקיצי, אי קטן וציורי הנמצא באגם אונגה הנמצא בחבל קרליה. האי הוא מוזיאון פתוח לארכיטקטורה מאז 1951 ובעל מעמד של אתר מורשת עולמית. מתחם אדריכלי גדול זה מכיל כשמונים מבני עץ מרשימים, כגון מגדלי פעמונים, קפלות, כנסיות, טחנות רוח, בתי איכרים ועוד. נסייר בו ברגל ונשוב לספינה. לינה בספינת הנהר.

יום 6 האגם הלבן - גוריצי - מנזר קירילוב

פנינו מועדות אל העיירה הירוקה והרגועה גוריצי, שאליה נגיע דרך שיט באגם הלבן. עם ההגעה ניסע לבקר במבצר-מנזר קירילוב-בלוזרסקי שנבנה ב-1397, מקום המאופיין באווירת ימי ביניים והנותן למבקר בו תחושה של חזרה בזמן. המנזר היווה עיר מקלט לשליטים רבים כשהיו צריכים להימלט למקום בטוח. קירותיו העבים של המתחם עמדו בפני פולשים רבים, אבל לא עמדו בפני הבולשביקים שסגרו את שעריו כשעלו לשלטון. המנזר המקסים הוא כיום מוזיאון שנפתח מחדש (אחרי נפילת המשטר הקומוניסטי) למבקרים הרבים שפוקדים אותו. לינה בספינת הנהר.

יום 7 ירוסלב - YAROSLAVL

ירוסלבל היא עיר קטנה ביחס לערים של היום, כ-600,000 תושבים סה"כ היא מונה. לעומת זאת, בעבר היא הייתה עיר גדולה, מרכזית וחשובה, אשר שימשה מרכז כלכלי ופוליטי. המונגולים שפלשו לתוכה החריבו אותה ולאחר מכן היא נבנתה מחדש ונחרבה שוב במאה ה-17 כתוצאה משריפה גדולה שפרצה במקום. נערוך סיור בעיר היפה, נראה את הקתדרלות המלכותיות מהמאה ה-17, את שרידיו של מרכז הסחר העתיק ואת כנסיית אליהו הנביא שבכיכר המרכזית. ציורי הפרסקו שעל הקירות והקימורים בתוך הכנסייה יוצרים מוזיאון ממשי המכיל את הציורים הרוסיים העתיקים. לינה בספינת הנהר.

יום 8 אוגליץ'

היום נגיע לאחת מערי "טבעת הזהב" העתיקות ברוסיה, אוגליץ' – אשר נוסדה במאה ה-10 והייתה אחת מבין הערים החשובות של רוסיה בעבר. אוגליץ' שוכנת על נהר הוולגה ואת נופיה המקסימים נראה כבר כשנתקרב אליה עם ספינת הנהר. העיר הייתה מבצרם של שושלת המלוכה, אליה נמלטו בשעת צרה. היא נחרבה מספר פעמים ובכל פעם נבנתה מחדש. בשנת 1591 נרצח כאן יורש העצר דימיטרי בן העשר, בנו הצעיר של איוון האיום, מה שהוביל לחמישים שנות מאבקים על השלטון ברוסיה. נטייל בה ברגל ונגיע לארמון שהוא המתחם העתיק בעיר, לכנסייה שנבנתה במקום בו נרצח דימיטרי הצעיר ונקראת גם על שמו, שבה קיר איקונות מרהיב ובה נשמע קונצרט ווקאלי. נוסף על כך נשאיר זמן קצר לשיטוט בשוק הצבעוני במקום. לינה בספינת הנהר.

יום 9 הכיכר האדומה - הקרמלין - מוזיאון הנשקייה

נגיע לבירת רוסיה, מוסקבה. נצא לטיול בכיכר האדומה ונראה את כנסיית סנט. בזיליוס ואת הקרמלין. נערוך ביקור באחת הקתדרלת המפוארות שבמתחם הקתדרלות, נראה את קתדרלת העלייה לשמיים ונוסף על כך נערוך ביקור במוזיאון "הנשקייה", השומר את האוצרים המדהימים של הצארים, ביניהם בגדים, תכשיטים, כלי נשק, כלי פורצלן ואף אוסף כרכרות. לינה בספינת הנהר.

יום 10 מוזיאון הניצחון - בית הקברות נובודביצ'יי

בתום ארוחת הבוקר נבקר במוזיאון המציין את הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה. המוזיאון נמצא בפארק הזכרון 'פוקלונאיה גורה'. אחר כך נמשיך לביקור בבית הקברות נובודביצ'יי, שבו קבורים פוליטיקאים, סופרים, מלחינים, מוזיקאים ומפורסמים נוספים. לינה בספינת הנהר

יום 11 בית הכנסת - סיור מטרו - טיסה לתל אביב

נבקר הבוקר בבית הכנסת הגדול, אשר את בנייתו החלו ב 1887 וסיימו רק ב 1905. לאחר מכן נסייר במטרו, שאותו תכננו הארכיטקטים הטובים ביותר בתקופת סטלין. נשלים ביקורים אחרונים וניסע לקראת שעות אחר הצהרים לשדה התעופה של מוסקבה, שם נעלה על טיסתנו לתל אביב ונגיע אליה בשעות הערב.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב סנט. פטרסבורג 4:35 שעות
מוסקבה תל אביב 4:00 שעות

סנט. פטרסבורג

מוסקבה

מטיילים ממליצים

"רצינו להודות לכם על טיול מקסים, נהנינו מאד, היה כיף אדיר!"
ניבה עקרבי וישראל בוסי

"לא נותר לנו אלא להודות לכם ולהודיעכם כי כל טיולינו להבא ייעשו אך ורק בחברתכם"
יוסי ואורסולה לוי

מחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה מדריך סטטוס הרשמה לטיול
QVM01 יוני 2023 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים בהכנה הרשמה
 • המחיר תקף לתא מקטגוריה C בקומת Middle deck.

 • ניתן לשדרג לתא מקטגוריה B בקומה Boat Deck בתוספת 257 € לאדם בחדר זוגי, 542 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לתא מקטגוריה A בקומת Sun deck בתוספת 385 € לאדם בתא זוגי, לא ניתן לקבל חדר ליחיד בקטגוריה זו.

המחיר כולל

 • טיסה בחברת אירופלוט בנתיב: תל אביב - סנט. פטרסבורג, מוסקבה - תל אביב.
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט כולל מים לשתייה לא הגבלה וכוס יין בכל ארוחת ערב.
 • סיורי חוף ותחבורה באוטובוס תיירים נח.
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט בספינה בה נדרש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • תכנית מלאה ללא סיורי אופציה.
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי). בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה (למעט בטיולים המיועדים למטייל העצמאי).

  מסלולי הטיולים שלנו מתאימים לנוסעים שביכולתם לטייל ברגל למשך זמן מינימאלי של כ 30-45 דקות ברצף. כמו כן, לא תמיד מדובר בדרכים סלולות ולעתים נדרשת עליה/ירידה במדרגות, לפיכך, לא ניתן יהיה להשתמש בכיסא גלגלים או הליכון. בחלק מהאתרים, מקום החנייה או ההורדה המותרת לאוטובוסים – מצריך הליכה נוספת עד הכניסה לאתר. חלק מהאתרים במסלול הינם גדולים, הביקורים בהם דורשים לעיתים עמידה בתור וכן עמידה לא קצרה במהלך הביקור עצמו.

דמי ביטול

מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

 • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
 • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.

לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

מה מיוחד בטיול שלנו?

 • ארמון קתרינה הגדולה בסנט. פטרסבורג
 • מצודת פטר ופאול ובמוזיאון ההרמיטאז' בסנט. פטרסבורג
 • כפר הנופש מנדרוגי
 • אי הציורי קיצי (המוזיאון הפתוח) המהווה את אחד מאתרי המורשת העולמית
 • מנזר קירילוב-בלוזרסקי בעיירה הירוקה גוריצי
 • ארמון ובכנסיית ההשתנות בעיר אוגליץ'
 • קתדרלת המלאך מיכאל, במוזיאון ה"נשקייה" ובבית הקברות נובודביצ'י במוסקבה
 • בית הכנסת הגדול במוסקבה

על הספינה

M.Rostropovich

ספינת הנהר M.Rostropovich מעוצבת בסגנון אלגנטי וידועה ברמת השירות הגבוהה שלה. בספינה שתי מסעדות, ברים, אולם כנסים, קולנוע, חדר כושר וחנות מזכרות. בספינה מעלית למעבר נח בין הקומות.

למידע מורחב על ספינת הנהר

מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  סנט. פטרסבורג אוגליץ' מוסקבה
יוני 20° 21° 22°
יולי 22° 23° 23°

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול מאורגן לרוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג בספינת נהר   מעוניינים להירשם לטיול? > לטופס ההרשמה

11 ימים • שייט בספינת נהר בתקופת הלילות הלבנים
לוגו של וואטסאפ