סיור בעקבות קדושים וצדיקים בגליל

הדפס שלח שתף

תכנית הטיול

1 ימים

0 לילות

CZEF

הרישום לטיול הוא למחוסנים ומחלימים בלבד.

המזמינים טיול בארץ ייהנו מהנחה בסך 20 ש”ח לאדם למימוש בהרשמה לסמינר תרבות ונופש


על הטיול בקצרה

במהלך הטיול נלמד על תופעת קברי הקדושים והצדיקים, נבקר בכמה אתרים מרתקים ונחווה את אווירת המשיח לקראת ימי סליחות. נספר על התפילות לפרנסה טובה, זיווגים, ימים טובים ואמונות. נבקר ביקב גלילי משובח ונטעם יין טוב.


על המדריך

גבי זהר, ד”ר בחינוך, עובד סוציאלי קליני ופסיכותרפיסט, עוסק בטיפול בנפגעי כתות מיסטיות ובחקר התופעה של דתות חדשות, מרצה לתקשורת ואינטילגנציה רגשית ומעביר סדנאות בתחומים שונים, מגיש תוכנית אישית “זהר צפוני” ו”אדוני ראש העיר” בתחנת רדיו “צפון ללא הפסקה”, מגיש מהדורת החדשות “גוונים”, שדר פרילאנס, ערוץ 5, מקים ומנהל מחלקת החדשות רדיו חיפה, דובר משרד הבריאות ויועץ תקשורת לשר הבריאות’ כתב “קול ישראל” חיפה והצפון. מורה דרך בהכשרתו ומעל 30 שנה מדריך ומלווה קבוצות בחו”ל. פרסם את הספר “האושר אין לו סוף”, הספר הראשון בישראל שעסק בתופעת הכתות המיסטיות והמרתונים הפסיכולוגיים, על בסיס ניסיונו המקצועי. חיבר שני ספרי תיירות על הולנד ואיי יוון (הוצאת שיחור).

תכנית הטיול

בשעה 08:00 בבוקר, נצא מתחנת הרכבת סבידור מרכז בת”א.

למעוניינים ניתן להצטרף באחת מנקודות האיסוף הבאות:

8.15 סינמה סיטי

9.45 אולגה

10.30 היכל רוממה

11.15 ביג כרמיאל

מסורות, אמונות ועליה לרגל מאפיינים שנים רבות את קברי הקדושים (צדיקים) בגליל. כדי להבין את התופעה הייחודית הזאת נצא בעקבות כמה מצדיקים אלה שקבריהם מצויים בפינות חמד בגליל העליון.

נפתח בצומת 7, על דרך בית הכרם, בקברו של רבי יוסי בן חלפתא, אחד מגדולי התנאים שחי בדור הרביעי, היה תלמידיהם של רבי חלפתא, של רבי עקיבא, של רבי יוחנן בן נורי ושל רבי יהודה בן בבא, ומורו של רבי יהודה הנשיא. בנוסף הוא מכונה גם רבי יוסי החכם. זאת ועוד הוא כתב מאמרים העוסקים בענייני אגדה ואת הספר ‘סדר עולם’ רבה. אף הוא שימש בתפקיד ראש ישיבת ציפורי. גם הוא שלט מצד אחד בכל הקשור למקרא, ולכן היו לו ויכוחים רבים עם חכמים אחרים, ומצד שני הוא שלט בידע הכללי, בעיקר בכל הקשור לטבע.

נמשיך למירון לקבר הרשב״י, נלמד על גדולתו של הקדוש, על פי המסורת, רבי שמעון בר יוחאי הוא מחברו של ספר הזוהר – החיבור המיסטי-מונומנטאלי של תורת הסוד היהודית.

מכאן נסע לכיוון גוש חלב, קבר יוסי דמן יוקרת מימין וקבר ילדיו משמאל. זה האחרון, מערה אפלולית ונעימה מאוד שמשקיפה על בקעה יפה ועתירת כרמים, כרוך בסיפור טראגי ונוגע ללב.

נמשיך לרמת דלתון שם בנוף מרשים נגלה את קברו של הצדיק הקדוש רבי יוסי הגלילי, הנחשב לחכם חריף, ומסופר כי עוד ביום הראשון שהגיע ליבנה, מקום מושבם של גדולי התנאים, החל להתווכח עם גדולי חכמיה – רבי עקיבא ורבי טרפון וניצח אותם בדברי הלכה.

נעשה הפסקה ביקב דלתון לסיור וטעימות יין. לאחר מכן, נגיע לצפת לסיור קצר בו נגלה את סמטת משיח ומקום כינוס מקובלי העיר, ונסיים עם סיפור מיוחד של הקדוש דוד ומשה, אשר נסים ונפלאות נקשרו לרגליו של הצדיק שמעולם לא הגיע לארץ ולא נטמן בה. מרפא חולים ומתיר אסורים, ואוסף נדחי ישראל מכל קצווי ארץ, שנקבצים להם יחדיו בחדר קטן וצנוע בבית משפחת בן חיים בשכונת כנען בצפת ובתוכו לוח שיש, נרות נשמה וספרי קודש אחדים.

 

צרו עימנו קשרד”ר גבי זהר, מדריך טיולים, סופר ושדר רדיו

תאריכים ומחירים

קוד תאריך יציאה מחיר לאדם תוספת הערות הרשמה לטיול
CZEF01 17/08/2021 ₪195 הרשמה

המחיר כולל

 • אוטובוס תיירים ממוזג.
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון, מורה דרך מורשה משרד התיירות.
 • ביקור ביקב כולל טעימות.
 • המחיר אינו כולל ארוחות.

חשוב לדעת

 • נקודות מפגש לאיסוף ופיזור: תחנת סבידור ת”א/ סינמה סיטי גלילות/צומת אולגה/היכל הספורט בחיפה/ביג כרמיאל

 • הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. כמו כן, חלה חובת הגעה עם מסיכה.

 • יציאת הטיול מותנית במינימום של 30 משתתפים.

 • ההתנהלות בטיול כפופה להנחיות משרד הבריאות.

 • מומלץ להצטייד במים, כובע וקרם הגנה.

דמי ביטול

 • עד 72 שעות טרם היציאה - ללא דמי ביטול.
 • בין 72 שעות טרם היציאה ועד מועד היציאה - דמי ביטול מלאים.

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

סיור בעקבות קדושים וצדיקים בגליל לטופס ההרשמה

לוגו של וואטסאפ