טיול בגליל המערבי – מורשת, יהדות ואמנות

הדפס שלח שתף

תכנית הטיול

3 ימים

2 לילות

CTGM

ההרשמה למחוסנים ומחלימים בלבד. האירוע מתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות.

על הטיול

הגליל המערבי הוא אחד מחבלי הארץ הקסומים ביותר של ישראל. חבל ארץ זה התברך בחופים יפים ונקיים, באטרקציות שאין באף מקום בארץ, בלינה ברמה הגבוהה ביותר ואף בקולינריה משובחת, ייחודית ומפתיעה באיכותה. הגליל המערבי מכיל גם אתרים ומוקדים חשובים של מורשת, יהדות ואמנות שכדאי מאוד להכיר. הצטרפו אלינו לטיול מרתק בן שלושה ימים במהלכו נבקר באתרי מורשת מיוחדים, כמו בית חנה סנש בקיבוץ שדות ים, בית אהרונסון וחצרות האיכרים בזיכרון יעקב, מחלבת שוורצמן בבת שלמה, מחנה המעפילים בעתלית ועוד. בנוסף, נבקר בכפר בכפר הצ’רקסי ריחאניה, אשר יפגיש אותנו עם סיפורה של עדה יחידה ומיוחדת שהגיעה לישראל כבר במאה ה-19 בעקבות גירוש וטבח שעברו בארץ מוצאם בקווקז' כמו כן, נערוך ביקור בגן הלאומי ברעם, שם שוכן אחד מבתי הכנסת העתיקים ומהמפוארים בגליל ובמוזיאון ראלי לאמנות לטינו-אמריקאית עכשווית יחד עם אמנות סוריאליסטית וקלאסית, אשר נמצא בקיסריה.

על המדריך

דוד קוטק, מעל ל-25 שנות ותק בהדרכת טיולים בחו”ל ומורה דרך בישראל (בעל רישיון של משרד התיירות). מתמחה במזרח ומערב אירופה, שייט נהרות וקרוזים. בעל ידע רב בהיסטוריה, יהדות נצרות אסלאם ואומנות. בוגר תואר שני במנהל עסקים ובנקאי בעברו.

יום 1 בית חנה סנש, זכרון יעקב, בת שלמה

נצא בשעה 9:00 מתחנת הרכבת סבידור ת”א בנסיעה צפונה. בדרכנו נעצור בקיבוץ שדות ים שם נערוך ביקור במרכז ההנצחה – בית חנה סנש, אשר תעניק היכרות מעמיקה ומרגשת עם סיפור גבורתה של חנה סנש והצנחנים. המקום הוקם לזכרה של הצנחנית והמשוררת שהקריבה את חייה למען הצלת היהודים באירופה. במקום חיזיון אור קולי המספר את סיפור חייה, שליחותה ומותה של חנה, תערוכה צנועה הכוללת את תמונותיהם וסיפור חייהם של ששת הצנחנים האחרים שנרצחו בשליחות ואנדרטה שהובאה מבודפשט. משם נמשיך בנסיעה צפונה לביקור בזכרון יעקב, אולי המפורסמת ביותר מבין מושבות הנדיב הידוע, הברון רוטשילד. נערוך סיור לאורך רחוב המייסדים אשר יפגיש אותנו עם ההיסטוריה ונראה בין היתר את שער הדרום, בית אהרונסון, ברכת בנימין, חצרות האיכרים, בית כנסת 'אוהל יעקב' ועוד. בהמשך נערוך ביקור במחלבת שוורצמן השוכנת במושבה בת שלמה אשר סב המשפחה הקים במאה ה 19. המחלבה שוכנת במבנה אבן עתיק בחצר אבן המעניקה חוויה יוצאת דופן של חזרה בזמן במהלכה נטעם גבינות, זיתים וריבות המיוצרים במקום. בתום ביקורנו ניסע לבית המלון למנוחה והתארגנות. לינה באחוזת אסיינדה ביער.

יום 2 גליל מערבי, צ'רקסים ויהדות

הבוקר נצא בנסיעה לביקור בכפר הצ'רקסי ריחאניה, אחד משני כפרי הצ'רקסים בארץ, אשר יפגיש אותנו עם סיפורה של עדה יחידה ומיוחדת שהגיעה לישראל כבר במאה ה-19 בעקבות גירוש וטבח שעברו בארץ מוצאם בקווקז. הביקור יאפשר לנו להכיר את שכננו הצ'רקסים במהלכו נתוודע להיסטוריה של העדה ושל הכפר. בהגעה נצא לסיור רגלי בכפר אשר נבנה בשיטה צ`רקסית מסורתית במהלכו נראה את הכיכר המקומית, טיילת האגם, נראה את המסגד הייחודי של הכפר שצורתו כמסגדים הצ`רקסים בקווקז ונעבור ונכיר את בית הקברות ההיסטורי. בהמשך נערוך ביקור מיוחד בבית משפחה מקומית שם נקיים מפגש ושיחה על הצ'רקסים מנקודת מבטה של משפחה מקומית, נחזה ואף ניקח חלק מריקודי פולקלור ונטעם ממאכליה המיוחדים של העדה. נמשיך בנסיעה קצרה לביקור בגן הלאומי ברעם, שם שוכן אחד מבתי הכנסת העתיקים ומהמפוארים בגליל. נבקר בבית הכנסת שהשתמר בצורה נדירה במשך אלפיים שנה, שם נשמע על חיי היהודים בתקופת המשנה והתלמוד. נמשיך ונראה את כנסיית ברעם ונסביר את עקורי איקרית ובירעם שטרם נפתרו עד היום. בתום הביקור ונחזור לבית המלון. לינה באחוזת אסיינדה ביער.

יום 3 מעפילים ואמנות ספרדית

ניפרד מבית המלון וניסע דרומה לביקור במחנה המעפילים עתלית, אתר מורשת לאומי לתיעוד סיפור העלייה הבלתי לגאלית לארץ בימי המנדט הבריטי שהייתה לחלק משמעותי מהתודעה הלאומית ומסיפור המדינה שבדרך. נערוך סיור במקום במהלכו נראה את שיקומו ושחזורו של מחנה המעצר על גדרות התיל, מגדלי השמירה, צריף המיון, צריף החיטוי וצריף המגורים שבו ועוד. בתום ביקורנו נמשיך בנסיעה קצרה אל קיסריה, שם נבקר במוזיאון ראלי לאמנות לטינו-אמריקאית עכשווית יחד עם אמנות סוריאליסטית וקלאסית. המוזיאון שוכן בבניין מפואר בסגנון ספרדי מרהיב עין, נשקף אל מדשאות, עצים וים. נסייר ברחבי המוזיאון בו נמצא שלל יצירות אמנות לטינית, ואמנות מהמאות ה-16 ועד ה-18, וכמו כן גם אוסף גדול של פסלי סלבדור דאלי ואמנים נוספים. בתום סיורנו ניסע חזרה לתל אביב. שעה משוערת חזרה לתל אביב 19:00.

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.דוד קוטק, מדריך טיולים בארץ ובחו"ל

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך ₪10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד תאריך יציאה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות הרשמה לטיול
CTGM02 נובמבר 2022 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת

המחיר כולל

 • 2 לילות בבית מלון אחוזת אסיינדה ביער על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • מדריך ישראלי עתיר ניסיון, מורה דרך מורשה משרד התיירות
 • כניסות לאתרים השונים
 • ארוחת צהריים צ'רקסית מסורתית

חשוב לדעת

 • נקודות מפגש לאיסוף ופיזור: תחנת סבידור ת”א/ סינמה סיטי גלילות/ צומת כפר שמריהו/ מחלף נתניה מערב.

 • הטיול מיועד למחוסנים ומחלימים בלבד. כמו כן, חלה חובת הגעה עם מסיכה.
 • האירוח בבית המלון וההתנהלות בטיול כפופה להנחיות משרד הבריאות.
 • הלינה בבית המלון אסיינדה ביער, מעלות תרשיחא.

דמי ביטול

 • פחות מ-50 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 25% מעלות הטיול.
 • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 14 ימים לפני היציאה 50% מעלות הטיול.
 • פחות מ-14 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 70% מעלות הטיול.
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה, דמי ביטול מלאים.

אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים

טיול בגליל המערבי – מורשת, יהדות ואמנות   לטופס ההרשמה

לוגו של וואטסאפ