מקייב לאודסה בספינת נהר

9 ימים • שייט בנהר הדנייפר שבאוקראינה הדפס שלח שתף

מסלול הטיול

ספינת נהר

9 ימים

7 לילות

קוד הטיול: DU

אוקראינה, הגדולה במדינות אירופה (מלבד רוסיה) זכתה לכינוי "סל הלחם של ברית המועצות". השם ניתן לה הודות לחלקות החקלאיות הגדולות, האדמה הפורייה שלה והתבואה הרבה שהניבה. במשך מאות רבות של שנים נמשכו אל האוצרות הללו עמים רבים, והיא נכבשה שוב ושוב. רק בשנת 1991, כשברית המועצות התפרקה, אוקראינה זכתה לקבל עצמאות.

היהדות היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של אוקראינה והיהודים שהתגוררו בה השפיעו בצורה ניכרת על התרבות, הספרות והציונות. סופרים, הוגי דעות, ראשוני התנועה הציונית ומשוררים פעלו בתחומה. די אם נזכיר בהם את חיים נחמן ביאליק, שלום עליכם, זאב ז'בוטינסקי, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב ואת גולדה מאיר, שאת הבית שבו גדלה ניתן לראות בבירה קייב. עם זאת, באוקראינה התרחשו מהקשים במאורעות שעברו על בני עמנו, בהן הפרעות ב-1648 שאותם הנהיג בוגדן חמלניצקי, מי שנחשב בעיני בני עמו גיבור, ורציחתם של כ-50 אלף יהודים בבאבי יאר על ידי הנאצים.

הטיול שלנו יוביל אותנו מהעבר של אוקראינה עד ההווה, מהכפר לעיר, מהאתרים הלאומיים אל המוסדות הדתיים, מחייהם של היהודים אל התושבים הנוכחיים. בפנינו תתגלה מדינה מרתקת, ובכל פינה צפויה לנו חוויה.  

יתרונות בולטים ובלעדיים למטיילי "Cruise Tour":
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
• ניצול זמן מלא של סיורי החוף בכל נמלי עגינת הספינה
• תכנית מלאה ללא סיורי אופציה
• מפגש קבוצה בבית מלון על קפה ועוגה לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש

הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ! (שירות מפנק שקיים רק אצלנו, לא צריך להטריח קרובים שיבואו לאסוף אתכם משדה התעופה)

יום 1 תל אביב – קייב – בית הכנסת – סיור לילה

נטוס בבוקר לקייב, עיר הבירה של אוקראינה. עם הגעתנו נצא לסיור היכרות בעיר ונבקר באתרים היהודיים של קייב: בית הכנסת, הבית של גולדה מאיר והפסל של שלום עליכם. אחר הצהריים נעלה על סיפונה של ספינת נהר, שתהיה לנו מלון צף במהלך הימים הבאים. נאכל ארוחת ערב בספינה ונצא לטיול לילה בקייב. לינה בספינה. 

יום 2 קייב - מוזיאון הלאברה - באבי יאר

בשעות הבוקר נגיע אל מנזר המערות (לאברה). נסייר באוסף המיניאטורות ונבקר בקתדרלה "איה סופיה", מרכזה הדתי של העיר. משם נמשיך למוזיאון המלחמה, המציג את קורותיה של קייב בזמן מלחמת העולם השנייה, בהן הקרבות שהתנהלו בין גרמניה לרוסיה. נסיים את היום בביקור בבאבי יאר, גיא ההריגה הממוקם בפאתי העיר, שם רצחו הגרמנים כ-100 אלף איש, מחציתם יהודים. לינה בספינה.

יום 3 שיט בנהר הדנייפר

הדנייפר שמתחיל ברוסיה ונשפך לים השחור, הוא הנהר השלישי באורכו באירופה והחשוב ביותר באוקראינה. היו אלו הוויקינגים שגילו את הנתיבים של הדנפייר בעודם מפליגים אל הים השחור. לחופו של הנהר הם ייסדו את העיר, ובעקבותיה נבנתה מדינת רוסיה הגדולה. במהלך הפלגתנו בנהר נבחין בכך שמרבית הערים נבנו בגדה המערבית. בעונת האביב מתרחשת גאות והנהר עולה על גדותיו ומציף את המישורים אשר ממזרח לו ופוסח על הצד המערבי, הגבוה יותר. בדרכנו לזפורז'יה נעבור סמוך לסכר עצום ולתחנת כוח הידרואלקטרית שהרוסים בנו בין השנים 1927 ל-1932 ושהייתה אז הגדולה בעולם. לינה בספינה.

יום 4 זאפורוז'ייה (ZAPOROZHYE) - מופע קוזקים

פרק רחב מההיסטוריה של אוקראינה מוקדש לקוזאקים של זפורוז'יה. היום נבקר באי חורטציה, שם פעל המרכז השלטוני שלהם ונלמד על אורחותיהם במוזיאון ההיסטוריה. בסיום הסיור נהנה מצפייה במופע קוזאקים ססגוני ומרשים. לינה בספינה.

יום 5 אזור חרסון (KERSON)

בבוקר נשוט אל אי קטן הממוקם במחוז חרסון בדרום המדינה. נבקר באי שבו השתמרו החיים המסורתיים, נתארח אצל משפחה מקומית, נטעם מהמאכלים והמשקאות האופייניים לאזור ונשמע על אורחות חייהם. לינה בספינה.

יום 6 שיט בדלתא של הדנובה

הספינה תעשה את דרכה היום בדלתא של הדנובה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ושמורה ביוספרית רחבת ידיים. באזור הפורה שמשתרע על פני של למעלה מ-3,400 קמ"ר ישנם 1,200 סוגי צמחים, 300 מיני עופות ו-45 סוגי דגים וגם חיות בר רבות. לינה בספינה.

יום 7 אודסה היהודית

נעגון בבוקר באודסה, עיר נמל אוקראינית על הים השחור, המהווה את השער הדרומי של המדינה לאירופה. לא רק נמל גדול נמצא באודסה, היא מהווה גם מרכז עירוני גדול ויעד תיירותי פופולארי. הקהילה היהודית הגדולה ברוסיה חיה באודסה והשמות הגדולים בספרות ובציונות של העם היהודי, בהם לילינבלום, אחד העם, פינסקר וביאליק, פעלו מתחומה. בסיורנו בעיר נבקר בבית הכנסת הפעיל ונתרשם מבתי היהודים. בהמשך נשמע את סיפורם של יהודי אודסה בזמן מלחמת העולם השנייה ונבקר באנדרטה שהקומה לזכרם של הנספים. לינה בספינה.

ימים 8+9 אודסה - המוזיאון לארכיאולוגיה – תל אביב

בבוקר ניפרד מספינת הנהר ונצא ליום נוסף באודסה. במהלך הסיור נבקר במוזיאון הארכיאולוגיה שבו אוסף נפלא של כלים מתרבויות קדומות, נראה את המבנה בית האופרה והבלט שנבנה במאה ה-19 בסגנון בארוק ונעלה על מדרגות פוטיומקין, נקודת תצפית שהפכה לאחד מסמלי העיר. אחר הצהריים נעשה את דרכנו אל שדה התעופה של אודסה. אל נתב"ג נגיע קצת אחרי חצות לאחר טיסה ישירה

דגשים מיוחדים

 • השייט יתבצע בספינת הנהר MS Dnieper Princess
 • שייט בדלתא של הדנובה
 • בית הכנסת, בית האופרה והבלט והמוזיאון לארכיאולוגיה באודסה היהודית
 • שייט לאזור חרסון (KERSON) אי בו חיות משפחות מקומיות כולל טעימה של מאכלים ומשקאות מקומיים
 • מופע קוזאקים מרשים וססגוני באי חורטיטסייה
 • שיט בנהר הדנייפר, הנהר החשוב ומקור החיים באוקראינה
 • ביקור בבלאברה – מנזר המערות ובאתריה היהודיים של העיר קייב כולל סיור לילי בעיר המוארת

מפת המסלול

צפו במסלול הטיול על המפה

זמני טיסות

בדקו כמה שעות צפויה הטיסה לארוך

המראה נחיתה משך הטיסה
תל אביב קייב 3:15 שעות
אודסה תל אביב 2:45 שעות

הטיול מעניין אתכם? הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

הטיול מעניין אתכם?
הטיול נמצא כרגע בהכנה. מלאו פרטיכם וכשייפתח הטיול להרשמה, נדאג לעדכן אתכם.

אודסה

קייב

תאריכים ומחירים
הנחה נוספת בסך €10 לאדם לנרשמים דרך האתר!

קוד טיול תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות מפגש קבוצה דגשים מיוחדים הרשמה לטיול
DU01 אוגוסט 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
DU02 יוני 2019 יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך הטיול בהכנה, לחץ לפרטים נוספים הרשמה מוקדמת
 • המחיר תקף לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Upper deck.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה Deluxe בקומת Boat Deck בתוספת 160 € לאדם בחדר זוגי, 320 € לאדם בתא ליחיד.

 • ניתן לשדרג לחדר מקטגוריה ג'וניור סוויטה בקומת Boat Deck בתוספת 290 € לאדם בחדר זוגי, 580 € לאדם בתא ליחיד.

טיולים דומים לבחירתכם

המחיר כולל

 • טיסות בחברת אוקראינה איירליינס בנתיב: תל אביב - קייב, אודסה - תל אביב.
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם עם אוטובוס).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט, כולל מים בארוחות, קפה/תה כלולים בכל הארוחות ולעיתים מוגשים בשעות אחר הצהריים (בהתאם לתכנית)
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע הסיורים והעברות.
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם €7 לאדם ללילה).
 • מדריך עתיר ניסיון מצוות "Cruise Tour".
 • מסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • הסעה בתום הטיול משדה התעופה לבתי הנוסעים בכל רחבי הארץ!

חשוב לדעת

 • לחברת 'קרוז תור' כמו גם לחברת השייט קיימת הזכות לביצוע שינויים במסלול הטיול וזאת במקרים כמו תקלה או שיבושים כלשהם בספינת הנהר, חסימה או תקלה כזו או אחרת ב'לוקים' (תאי הציפה שבנהר), כמו גם תנאי מזג אוויר אשר לא מאפשרים את ביצוע תכנית הטיול כפי שפורסמה. במקרים אלו, ייתכן שיהיו שינויים במסלול הטיול ואף ייתכן שנאלץ ללון בבית מלון במקום בספינה. בנוסף, ייתכן שנאלץ להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים כמו מיניבוסים, אוטובוסים וכדומה, לרבות ספינה חלופית, וזאת לשם ביצוע הטיול בהתחשב בנסיבות.

 • בטיולים אשר בהם מסלול השייט מהווה חלק בתכנית הטיול כולה, ייתכנו מקרים בהם שינויים שחלו במסלול השייט ישפיעו גם על המשך ביצוע יתר התכנית של הטיול, לרבות בתי המלון, אמצעי התחבורה וכדומה.

 • בטרם ההרשמה לטיול, אנו ממליצים לכם לעיין בעמוד 'התנאים הכלליים'.

 • ביטוח בריאות בתנאים ייחודיים: מומלץ להזמין ביטוח בריאות כבר בתום הרשמתכם לטיול וזאת בכדי להגן על כספכם גם במקרה בו נרשמתם לטיול בטווח של עד 6 חודשים טרם היציאה לטיול. שכן אז, במידה ותיאלצו לבטל את נסיעתכם בשל אירוע בלתי צפוי על רקע בריאותי, תוכלו ליהנות מכיסוי לתשלום שלכם עבור הטיול. "שכבת ההגנה" הזו מתחילה מיד לאחר הזמנת הביטוח ותקפה עד סוף הטיול. לפרטים נוספים, לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר מסוכן הביטוח שלנו לחצו כאן

  • תכניות הטיולים מותאמות לכל מי שביכולתו/ה לטייל רגלית למשך כעשרים דקות ברציפות לפחות. בנוסף, יש לציין כי ההליכה אינה בהכרח בדרכים סלולות ולפעמים גם נדרש לעלות/לרדת במדרגות (לכן לא ניתן להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים).
  • שימו לב: שיבוץ מדריך/ה לטיול הינו דבר הנתון לשינוי בכל עת. באפשרותכם לקבל מידע עדכני לגבי מדריכים המשובצים לטיולים בעמוד 'רשימת כל הטיולים'. לצפייה ברשימה לחצו כאן

  דמי ביטול
  מומלץ להזמין בזמן ההרשמה ביטוח בריאות וכך תימנע מתשלום דמי הביטול

  • ביטול עד 90 ימים לפני היציאה ללא חיוב.
  • פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 60 ימים לפני היציאה 35% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 55% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 85% ממחיר הטיול.
  • פחות מ-7 ימים לפני היציאה דמי ביטול מלאים.
  לביטוח בריאות בתנאים מיוחדים לחצו כאן

  על הספינה

  MS Dnieper Princess

  ספינת הנהר Dnieper Princess מעוצבת בסגנון קלאסי. בספינה קיימות שתי מסעדות המגישות מנות בסגנון אוקראיני, שלושה ברים, אולם כנסים/ריקודים, בוטיק מזכרות, מכון יופי וטרקלין קריאה.

  למידע מורחב על ספינת הנהר

  מזג אוויר (טמפרטורה מקסימלית ממוצעת)

  קייב אודסה
  אוגוסט 23° 26°

  אולי יעניינו אתכם גם הטיולים הבאים